Шаблони, стикери, тапети и декорации за стена - 2

  • 153 015
  • 292
  •   1
Отговори
# 285
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Привет на всички!
Не бях влизала тук при вас, но останах много приятно изненадана от всички идеи и реализацията им, които предлагате! Поздравления!   bouquet
Идвам с един въпрос или по-скоро с молба за идеи.  Laughing
Имаме в хола една преградна стена, която е гръб на гардероб и се чудим с какво можем да я декорираме.  newsm78
Ако имате идеи, ще се радвам да ми ги предложите.
Ето я стената:
http://kadrokosa.multiply.com/photos/album/11#45
http://kadrokosa.multiply.com/photos/album/11#46
Долу в ляво има вратички на шкафче, които се ползват.  Grinning
Стената е с размери: 195 см - височина, 220 см. широчина.
Аз ви изчетох на един дъх /втора тема/ и разбрах за фототапетите, стикерите, шаблоните и тапетите. Разгледах фототапетите в сайта на Домко, но не се спрях на нещо конкретно, което да ме впечатли особено.  Simple Smile
Идеята на Ксения за апликациите с плат не е никак лоша, при всичко, че се занимавам с декупаж, но такива големи мотиви не съм лепила до сега.  Joy
Иска ми се да е нещо изчистено, да не е претрупано с много фигури или цветя. Харесвам и флорални, но и фигурални мотиви. Килимът ни е фигури с неправилна форма и различни цветове - бордо, оранжево, тъмно кафяво, бежово. Диванът, стените и челните вратички на секцията са много свежо тревисто зелено. Представям си "нещото" за декорация да е в светли и топли цветове - оранжево, червено, жълто, може и зелено, но да не е основен цвят, за да има контраст и акцент...
Ще очаквам предложенията ви с нетърпение.   bouquet

Последна редакция: пн, 18 май 2009, 22:59 от kadrokosa

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 4 131
И ние имаме нещо подобно, но частта за декориране е по-малка - ето го
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=204184&pid=12151598
Нашето е откъм спалнята, а лицевата част е към хола
В средата е фазерът - боядисах го в цвета на стените  Peace За по-натам искам да сложа 1-2 китайски йероглифи, но засега така е добре (с изключение на гадните кабели, де  Embarassed)

# 287
  • Мнения: 45
kadrokosa, мисля че най - добре е да сложиш някакво фототапетче, така напълно ще закриеш и самите фуги по преградната стена, ако искаш мога да ти изпратя някакви идейки, пиши ми на лични Simple Smile

# 288
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Змейковица, мерси за коментара ти!   bouquet На нас ни се иска обаче да е по-скоро като акцент стената, а не като обикновена стена.  Wink
Захарче, и аз натам се насочих, но от Домко нищо не ми допадна. Пиша ти ЛС, благодаря ти!   bouquet

# 289
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Може питането ми да не е за тук , но ще попитам дали някой е срещал такива тапети по магазините.

Ходих в няколко магазина във Варна , разгледах  много каталози , но такива не открих.
Цветовете може да са други , но шарките да са такива.

# 290
  • Варна
  • Мнения: 1 231
КъдриHug.

На мен не ми е достатъчно да видя само тази част от хола, за да се спра на вариант.
Помисли какво точно искаш да постигнеш и ще ти е по-лесно.
Едно ще е да се акцентира с цвят или мотив, друго - ако искаш да разшириш и олекотиш пространството.
Аз сякаш бих избрала втория вариант, но съвсем принципно, заради светлината, която се ограничава от гардеробната стена. Реално може точно този ефект да целиш. Thinking
Сега като се замислям, най-ми допада да го облепя с едноцветен тапет в някой подходящ нюанс. И вече отгоре може да се твори на воля - кеф ти картинки, кеф ти стикери, кеф ти декупаж. Sunglasses

E=mc², виж с търсачката, имаше една тема за тапети, може да откриеш там нещо.

# 291
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Рийче, надявах се да се включиш.  Wink Hug Знам аз, че трябваше да снимам целия хол, ама ме домързя да оправям, а беше "паднала бомба".  Joy Ще снимам тези дни и ще пиша пак.  Simple Smile Иначе идеята ми е хем да има акцент върху стената, хем този акцент да не е тежък и да "забива" обстановката. Мислех си и това, което си посочила за едноцветните тапети, но не ми допада идеята да лепя стикери /макар, че ако попадна на нещо подходящо... Laughing/, а да принтя картинки от нета и да ги лепя на такава голяма повърхност, ми се вижда направо героизъм.  Joy Мерси за помощта, ще снимам и пак ще показвам.  Wink Hug

# 292
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Заповядайте в новата тема момичета
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=398348.0

Общи условия

Активация на акаунт