Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора

София

Преди 12 години на днешният ден трябваше да постъпя в болницата за раждане,тъй като пренасях.Няколко дни преди това бях на консултация заедно с бащата(това май беше единственият пък,когато той дойде с мен) и тогава ми казаха,че ако до три дни не стане раждането,трябва да се явя в болницата,за да ме включат на системи...Въпросният ден(на днешната дата) настъпи,стегнах си аз сака от вечерта-нощници,чаршафи,чехли,ала-бала...тогава си носехме тези неща от вкъщи...На сутринта съпругът ми излезе да пие кафе в барчето под нас,като се разбрахме аз да пооправя още нещо из къщи,а той да се върне след час и да ме закара до болницата.Да,ама той не се върна след час,нито след два,нито след три...ГСМ тогава нямаше още(не и в нашият град)-никакъв начин да го открия...Имаше доста сняг,беше ужасно студено,всичко замръзнало...Не можех да чакам повече- тръгнах сама към болницата-пеш,с доста тежък сак в ръка...Няма да ви описвам колко пъти се подхлъзвах,паднах два пъти...няма да разправям колко дълго вървях към болницата и как през цялото време се давех от ридания...Както и да е,стигнах,макар и закъсняла,почти всички в родилното отделение ме познаваха,като се започнаха едни въпроси-ама ти защо така сама...Айде пак рев,отделно притеснението,че може да му се е случило нещо ужасно на мъжа ми,недай си Боже,та затова не се обажда...
     А той цъфва вечерта в болницата и иска да ме види...И обяснява,че колата му се повредила,та бил ходил незнам си къде да я поправят и затова толкова се забавил...Години по-късно разбрах от негов приятел,че истината била по-друга: пили заедно кафе,тръгнали да вършат някаква работа на въпросният приятел,а мъжа ми чак към 17ч. се плеснал по челото и казал"Лелеее,как забравих,трябваше да закарам жената да ражда..."
   Извинявам се,дългичко стана,но исках да обясня случая...Та въпросът ми е-защо не мога да оставя тази история в миналото,а всяка година в денят преди рождения ден на синчето ми, съм тъжна???
Цитирай

Ох, какво да ти кажа ... Моя ме "заведе" да раждам, а след като ме остави там се върна да си спи в къщи (беше 2 сутринта) ... Дойде на следващия ден следобяд ...
Цитирай

"Лелеее,как забравих,трябваше да закарам жената да ражда..."

Някак не ми се иска да повярвам, че това е истина...

И ако все пак е, да не би да си все още с този мъж?
Цитирай

в очите на двама мъже

Да ти е живо и здраво детенцето!Конкретно на въпроса ти-не,не се забравя такава обида.Оставяме настрана факта,че съпругът ти не е искал да идва на консултации с теб,много мъже го правят.Моят също е идвал един или два пъти,но никога не съм го правила на проблем.По-грозното е друго-постъпката му в деня на раждането.Липсата на всякаква отговоност и лъжата след това.Забравил бил!Как се забравя такова нещо?!?А каква беше твоята реакция,когато го видя в болницата?Какви са отношенията ви сега?Ти каза ли му,когато научи истината?
Цитирай

Пловдив

Мадлен Алгафари казва, че споменът е сбор от факт + емоция. Ако разкажеш на някого емоцията (огорчението, болката), ако я запишеш, тоест ако я съпреживееш, остава споменът като факт, който не тежи толкова.

И като остане като факт, занапред ако се сещаш, не се опитвай да си припомняш как си се чувствала.

Всеки си има обиди, които никога не може да забрави.
Цитирай

out of space

Тоя твоя бивш мъж е абсолютен кретен  Sad
Цитирай

софия

Не бъди тъжна , а се радвай , че на следващия ден се е родил нов живот   bouquet
До като четях още в началото  преди края на разказа ти си помислих ,че мъжа ти е изчезнал и не се е появил въобще /че ви е оставил/.
Не е приятна постъпката му , обаче какви неща се случват.........
Цитирай

А, бравос!
 За мен подобно нещо изобщо не се квалифицира като обида. Изобщо умът ми не намира точното определние за подобно безотговорно отношение ooooh!. Добре че е бивш...

Олимпиа, да ти е здравичко детенцето и само да те радва.
Цитирай

Взела си най-доброто от него, останалото е минало, тури му пепел! Wink
Да ти е здраво детенцето! Щастливо детство му пожелавам, а на теб повече спокойствие и щастие!  bouquet
Цитирай

Варна

Ами мисля,че няма да го забравиш,но защо трябва да си тъжна на този ден според мен щастието и радостта на рождения ден на детето би трябвало да засенчи всичко това,все пак това е неговия ден и ти трябва да си съпричастна радостта да е пълна нали?Като се сетиш и кажи майната му важното е,че всичко е минало Peace детето е по важно сега. bouquetДа сте живи и здрави и само щастие!
Цитирай

в моя свят

Ей как го разконспирирахте,че е бивш - ако е така майната му.
Но ако още е настоящ и имат хубав семеен живот, защо да се връща назад и да се тормози, искрено се надявам да се е реванширал 100-кратно за постъпката си..... никоя жена не заслужава такова отношение Mad отивам да чукам на дърво Confused
Цитирай

София

"Лелеее,как забравих,трябваше да закарам жената да ражда..."

Някак не ми се иска да повярвам, че това е истина...

И ако все пак е, да не би да си все още с този мъж?
 Истина е,за съжаление...Същият този приятел ми разказа за случаят,когато малкият вече беше на 3 години,гореше от температура,а аз набирах като луда през минута мобилният на мъжа си(тогава,отдавна е бивш)...а той не вдигаше сума ти време,накрая ми кресна така,че и въпросният приятел(дошъл вкъщи по уговорка с мъжа ми) чу грозното"Абе какво току ми звъниш,оправяй се,мен какво ме интересува как..."
  Тежи ми,че за всичките тези години нито веднъж не ми каза "Извинявай"...А сега го играе примерен баща с най-малкото си дете...Ей това ми е болка-може ли към едното си дете да се е отнасял така,а след години да се прави на ни лук ял,ни лук мирисал???
Цитирай

Варна

Не се забравя.  Naughty Добре, че е бивш! А от него е останало най-прекрасното - твоето детенце, което има празник утре! Да ти е здраво и щастливо и много да те слуша и радва! Олимпия, ака ми се прииска да те прегърна.  Hug spoko  HugЧела съм постовете ти - ти си много силна и борбена жена! Моите почитания!   bouquet
Цитирай

може ли към едното си дете да се е отнасял така,а след години да се прави на ни лук ял,ни лук мирисал???
Ето тук е момента да се спомене, че човек трябва да е зрял и дорасъл за да поеме отговорността си на родител. Твоят вече бивш явно на времето не е имал достатъчно ум и желание да прави това, което е редно за един бъдещ баща. Сега просто или е узрял да бъде такъв или компенсира за минали свои грешки с първото си дете.

Не се кахъри. Нали случката е зад гърба ти. Не си струва да се ровиш в миналото си щом то няма място в настоящето ти. Hug
Цитирай

София

#Crazy Чукам на дърво да не ме спохожда....
Аз знам за още по-фрапантен случай, но не искам да рискувам да го споделям тук.

Всъщност не знам как се забравя такова нещо, но въпросът е как може да се прости.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора