Забравя ли се такава обида?

  • 3 326
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 589
 Преди 12 години на днешният ден трябваше да постъпя в болницата за раждане,тъй като пренасях.Няколко дни преди това бях на консултация заедно с бащата(това май беше единственият пък,когато той дойде с мен) и тогава ми казаха,че ако до три дни не стане раждането,трябва да се явя в болницата,за да ме включат на системи...Въпросният ден(на днешната дата) настъпи,стегнах си аз сака от вечерта-нощници,чаршафи,чехли,ала-бала...тогава си носехме тези неща от вкъщи...На сутринта съпругът ми излезе да пие кафе в барчето под нас,като се разбрахме аз да пооправя още нещо из къщи,а той да се върне след час и да ме закара до болницата.Да,ама той не се върна след час,нито след два,нито след три...ГСМ тогава нямаше още(не и в нашият град)-никакъв начин да го открия...Имаше доста сняг,беше ужасно студено,всичко замръзнало...Не можех да чакам повече- тръгнах сама към болницата-пеш,с доста тежък сак в ръка...Няма да ви описвам колко пъти се подхлъзвах,паднах два пъти...няма да разправям колко дълго вървях към болницата и как през цялото време се давех от ридания...Както и да е,стигнах,макар и закъсняла,почти всички в родилното отделение ме познаваха,като се започнаха едни въпроси-ама ти защо така сама...Айде пак рев,отделно притеснението,че може да му се е случило нещо ужасно на мъжа ми,недай си Боже,та затова не се обажда...
     А той цъфва вечерта в болницата и иска да ме види...И обяснява,че колата му се повредила,та бил ходил незнам си къде да я поправят и затова толкова се забавил...Години по-късно разбрах от негов приятел,че истината била по-друга: пили заедно кафе,тръгнали да вършат някаква работа на въпросният приятел,а мъжа ми чак към 17ч. се плеснал по челото и казал"Лелеее,как забравих,трябваше да закарам жената да ражда..."
   Извинявам се,дългичко стана,но исках да обясня случая...Та въпросът ми е-защо не мога да оставя тази история в миналото,а всяка година в денят преди рождения ден на синчето ми, съм тъжна???

# 1
  • Мнения: 2 553
Ох, какво да ти кажа ... Моя ме "заведе" да раждам, а след като ме остави там се върна да си спи в къщи (беше 2 сутринта) ... Дойде на следващия ден следобяд ...

# 2
  • Мнения: 4 726
"Лелеее,как забравих,трябваше да закарам жената да ражда..."
 
Някак не ми се иска да повярвам, че това е истина...

 И ако все пак е, да не би да си все още с този мъж?

# 3
  • Мнения: 1 367
Да ти е живо и здраво детенцето!Конкретно на въпроса ти-не,не се забравя такава обида.Оставяме настрана факта,че съпругът ти не е искал да идва на консултации с теб,много мъже го правят.Моят също е идвал един или два пъти,но никога не съм го правила на проблем.По-грозното е друго-постъпката му в деня на раждането.Липсата на всякаква отговоност и лъжата след това.Забравил бил!Как се забравя такова нещо?!?А каква беше твоята реакция,когато го видя в болницата?Какви са отношенията ви сега?Ти каза ли му,когато научи истината?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Мадлен Алгафари казва, че споменът е сбор от факт + емоция. Ако разкажеш на някого емоцията (огорчението, болката), ако я запишеш, тоест ако я съпреживееш, остава споменът като факт, който не тежи толкова.

И като остане като факт, занапред ако се сещаш, не се опитвай да си припомняш как си се чувствала.

Всеки си има обиди, които никога не може да забрави.

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Тоя твоя бивш мъж е абсолютен кретен  Sad

# 6
  • Мнения: 466
Не бъди тъжна , а се радвай , че на следващия ден се е родил нов живот   bouquet
До като четях още в началото  преди края на разказа ти си помислих ,че мъжа ти е изчезнал и не се е появил въобще /че ви е оставил/.
Не е приятна постъпката му , обаче какви неща се случват.........

# 7
  • Мнения: 4 726
А, бравос!
 За мен подобно нещо изобщо не се квалифицира като обида. Изобщо умът ми не намира точното определние за подобно безотговорно отношение ooooh!. Добре че е бивш...

 Олимпиа, да ти е здравичко детенцето и само да те радва.

# 8
  • Мнения: 3 453
Взела си най-доброто от него, останалото е минало, тури му пепел! Wink
Да ти е здраво детенцето! Щастливо детство му пожелавам, а на теб повече спокойствие и щастие!  bouquet

# 9
  • Мнения: 378
Ами мисля,че няма да го забравиш,но защо трябва да си тъжна на този ден според мен щастието и радостта на рождения ден на детето би трябвало да засенчи всичко това,все пак това е неговия ден и ти трябва да си съпричастна радостта да е пълна нали?Като се сетиш и кажи майната му важното е,че всичко е минало Peace детето е по важно сега. bouquetДа сте живи и здрави и само щастие!

# 10
  • Мнения: 231
Ей как го разконспирирахте,че е бивш - ако е така майната му.
Но ако още е настоящ и имат хубав семеен живот, защо да се връща назад и да се тормози, искрено се надявам да се е реванширал 100-кратно за постъпката си..... никоя жена не заслужава такова отношение Close отивам да чукам на дърво Confused

# 11
  • Мнения: 589
 
"Лелеее,как забравих,трябваше да закарам жената да ражда..."
 
Някак не ми се иска да повярвам, че това е истина...

 И ако все пак е, да не би да си все още с този мъж?
 Истина е,за съжаление...Същият този приятел ми разказа за случаят,когато малкият вече беше на 3 години,гореше от температура,а аз набирах като луда през минута мобилният на мъжа си(тогава,отдавна е бивш)...а той не вдигаше сума ти време,накрая ми кресна така,че и въпросният приятел(дошъл вкъщи по уговорка с мъжа ми) чу грозното"Абе какво току ми звъниш,оправяй се,мен какво ме интересува как..."
  Тежи ми,че за всичките тези години нито веднъж не ми каза "Извинявай"...А сега го играе примерен баща с най-малкото си дете...Ей това ми е болка-може ли към едното си дете да се е отнасял така,а след години да се прави на ни лук ял,ни лук мирисал???

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Не се забравя.  Naughty Добре, че е бивш! А от него е останало най-прекрасното - твоето детенце, което има празник утре! Да ти е здраво и щастливо и много да те слуша и радва! Олимпия, ака ми се прииска да те прегърна.  Hug spoko  HugЧела съм постовете ти - ти си много силна и борбена жена! Моите почитания!   bouquet

# 13
  • Мнения: 4 726
може ли към едното си дете да се е отнасял така,а след години да се прави на ни лук ял,ни лук мирисал???
Ето тук е момента да се спомене, че човек трябва да е зрял и дорасъл за да поеме отговорността си на родител. Твоят вече бивш явно на времето не е имал достатъчно ум и желание да прави това, което е редно за един бъдещ баща. Сега просто или е узрял да бъде такъв или компенсира за минали свои грешки с първото си дете.

 Не се кахъри. Нали случката е зад гърба ти. Не си струва да се ровиш в миналото си щом то няма място в настоящето ти. Hug

# 14
  • Мнения: 1 289
 #Crazy Чукам на дърво да не ме спохожда....
Аз знам за още по-фрапантен случай, но не искам да рискувам да го споделям тук.

Всъщност не знам как се забравя такова нещо, но въпросът е как може да се прости.

# 15
  • Мнения: 231
Като чух, че е бивш и камък ми падна...притесних се че още можеш да се изявява като цървул Wink
Абе жена то на тоя ден ти трябва банкет да вдигаш че си се отървала от него, я стига да му мисли сегашната жена Twisted Evil
Намери си някой който да те прави щастлива и не съжалявай....дано всички лоши моменти са зад гърба ти Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 492
На твое място аз също никога нямаше да го забравя! За това, че си вървяла бременна, пеш в снега с тежкият сак и си падала, ставала, плакала.....и на всичкото отгоре, докато си вървяла към болницата си си мислила за него дали не му е станало нещо....
Някак си си представих картинката...... и ме хвана много яд на твоя мъж... #Cussing out...  #2gunfire

# 17
  • Мнения: 589
Като чух, че е бивш и камък ми падна...притесних се че още можеш да се изявява като цървул Wink
Абе жена то на тоя ден ти трябва банкет да вдигаш че си се отървала от него, я стига да му мисли сегашната жена Twisted Evil
Намери си някой който да те прави щастлива и не съжалявай....дано всички лоши моменти са зад гърба ти Hug
 Аз човекът го намерих,слава на Бога!
  И никак не искам да се обръща темата накъмто-"бивши-настоящи"...
  Просто се моля синчето ми никога да не разбере какво се е случвало тогава...

# 18
  • Мнения: 231
И защо да не знае колко струва баща му, как ще оцени един ден какво си направила за него Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 323
Никога няма да забравя,нито да простя такова нещо.Как може работата на приятеля му да е по-важна от бъдещето му дете?Всяка негова постъпка говори колко е държал на вас,дали ви е обичал и мислил за сем-вото си.Вярвай- без да изпитваш злоба,че всичко се връща на този свят,и това което ви е причинил ще му се върне някога,с още по-голяма сила.
Тъжно ти е,защото като всяка млада жена и майка,ти се е искало да си обичана,закриляна,да знаеш че има кой да се радва  и страда заедно с теб.А си останала излъгана.И то по много просташки начин.
Ако това беще мой мъж никога нямаше да натоваря детето с него,освен ако то не ме пита.Но и то в даден момент ще разбере баща му колко струва....
На колко години беше съответния родител тогава?

# 20
  • Мнения: 589

На колко години беше съответния родител тогава?

  На 32,това беше второто ни дете.С първото всичко си беше О.К.
  Благодаря ви искрено,момичета,че позволихте да споделя с вас! Наистина се чувствам по-добре и вече нямам чувството,че аз нещо не съм наред...
 

# 21
  • София
  • Мнения: 7 987
Бих го помнила със сигурност, ужасно помня и добри, и лоши неща. Но не бих се натъжавала в навечерието на такъв готин празник като детски рожден ден! По-скоро бих се кефила, че съм се отървала от такъв безхаберник!  Hug Весело празнуване утре!  hahaha newsm59

# 22
  • Мнения: 323
Напротив много си наред Hug
Но се чудя защо е постъпил така,след като веднъж е изживял радостта от раждането на първото дете.
Не се самообвинявай,повредата не е в твоя телевизор. Peace
Просто бъди щастлива заедно с децата,и с любимият си човек.
Прегръдки от мен,и аз бих се чувствала така на твое място. Hug

# 23
Не,никога не се забравя!При мен се случи нещо подобно,не същото,но все пак,вече много години не мога да го забравя.
На изписването на детето ми,дойде свекърва ми и я хванах как си гледа часовника защото трябва да вземе другите си две внучета от училище.Сякаш не можеше майка им да ги вземе...Плаках от обида следващите дни,но какво да се прави другите внучета бяха по-важни.
Вътрешно в себе си не можах да и простя това,макар сега да е готова всячески да ми помогне.

# 24
  • Мнения: 45
Прости дотолкова, доколкото да не се измъчваш ти. Кажи си, че това минало, не може да се промени. Никога няма да забравиш, и никога няма да ти мине, но - помисли - заслужава ли такова нищожество емоциите ти, пък били и те негативни? Не. Презри го просто, и го забрави.  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 16 005
Живей си живота с децата и новия мъж. Защо трябва да помниш толкова години, отървала си се. Приеми го за сведение и продължавай  напред.

# 26
  • Мнения: 2 414
Постъпката му няма нужда от коментар,ако беше нещо инцидентно.... Rolling Eyes,но явно просто цялото му отношение към теб е такова. Sick
Щом в момента си щастлива,просто не си разваляй настоящето с такива мисли,приеми го като факт и продължи напред. Hug

# 27
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Не се забравя такава обида. И според мен не трябва да се забравя. Точно това, че не си забравила, ти е дало сила да продължиш напред и да си щастлива. Ако забравяме, рискуваме да останем цял живот нещастни. Важното е приятните емоции да ни съпътстват всеки ден, а лошите моменти да си спомняме понякога. Трябва да се гордееш със себе си, че си направила всичко за детето си в този ден, а това че баща му не е, нека да тежи на неговата съвест.

# 28
  • Мнения: 473
Не съм сигурна, че бившия ти е нормален. Най-вероятно не е.

# 29
  • Мнения: 654
За съжаление не се забравя.
В някои моменти изплува и става още по тежко.

Общи условия

Активация на акаунт