Забравя ли се такава обида?

  • 3 325
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 589
 Преди 12 години на днешният ден трябваше да постъпя в болницата за раждане,тъй като пренасях.Няколко дни преди това бях на консултация заедно с бащата(това май беше единственият пък,когато той дойде с мен) и тогава ми казаха,че ако до три дни не стане раждането,трябва да се явя в болницата,за да ме включат на системи...Въпросният ден(на днешната дата) настъпи,стегнах си аз сака от вечерта-нощници,чаршафи,чехли,ала-бала...тогава си носехме тези неща от вкъщи...На сутринта съпругът ми излезе да пие кафе в барчето под нас,като се разбрахме аз да пооправя още нещо из къщи,а той да се върне след час и да ме закара до болницата.Да,ама той не се върна след час,нито след два,нито след три...ГСМ тогава нямаше още(не и в нашият град)-никакъв начин да го открия...Имаше доста сняг,беше ужасно студено,всичко замръзнало...Не можех да чакам повече- тръгнах сама към болницата-пеш,с доста тежък сак в ръка...Няма да ви описвам колко пъти се подхлъзвах,паднах два пъти...няма да разправям колко дълго вървях към болницата и как през цялото време се давех от ридания...Както и да е,стигнах,макар и закъсняла,почти всички в родилното отделение ме познаваха,като се започнаха едни въпроси-ама ти защо така сама...Айде пак рев,отделно притеснението,че може да му се е случило нещо ужасно на мъжа ми,недай си Боже,та затова не се обажда...
     А той цъфва вечерта в болницата и иска да ме види...И обяснява,че колата му се повредила,та бил ходил незнам си къде да я поправят и затова толкова се забавил...Години по-късно разбрах от негов приятел,че истината била по-друга: пили заедно кафе,тръгнали да вършат някаква работа на въпросният приятел,а мъжа ми чак към 17ч. се плеснал по челото и казал"Лелеее,как забравих,трябваше да закарам жената да ражда..."
   Извинявам се,дългичко стана,но исках да обясня случая...Та въпросът ми е-защо не мога да оставя тази история в миналото,а всяка година в денят преди рождения ден на синчето ми, съм тъжна???

# 1
  • Мнения: 2 553
Ох, какво да ти кажа ... Моя ме "заведе" да раждам, а след като ме остави там се върна да си спи в къщи (беше 2 сутринта) ... Дойде на следващия ден следобяд ...

# 2
  • Мнения: 4 726
"Лелеее,как забравих,трябваше да закарам жената да ражда..."
 
Някак не ми се иска да повярвам, че това е истина...

 И ако все пак е, да не би да си все още с този мъж?

# 3
  • Мнения: 1 367
Да ти е живо и здраво детенцето!Конкретно на въпроса ти-не,не се забравя такава обида.Оставяме настрана факта,че съпругът ти не е искал да идва на консултации с теб,много мъже го правят.Моят също е идвал един или два пъти,но никога не съм го правила на проблем.По-грозното е друго-постъпката му в деня на раждането.Липсата на всякаква отговоност и лъжата след това.Забравил бил!Как се забравя такова нещо?!?А каква беше твоята реакция,когато го видя в болницата?Какви са отношенията ви сега?Ти каза ли му,когато научи истината?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Мадлен Алгафари казва, че споменът е сбор от факт + емоция. Ако разкажеш на някого емоцията (огорчението, болката), ако я запишеш, тоест ако я съпреживееш, остава споменът като факт, който не тежи толкова.

И като остане като факт, занапред ако се сещаш, не се опитвай да си припомняш как си се чувствала.

Всеки си има обиди, които никога не може да забрави.

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Тоя твоя бивш мъж е абсолютен кретен  Sad

# 6
  • Мнения: 466
Не бъди тъжна , а се радвай , че на следващия ден се е родил нов живот   bouquet
До като четях още в началото  преди края на разказа ти си помислих ,че мъжа ти е изчезнал и не се е появил въобще /че ви е оставил/.
Не е приятна постъпката му , обаче какви неща се случват.........

# 7
  • Мнения: 4 726
А, бравос!
 За мен подобно нещо изобщо не се квалифицира като обида. Изобщо умът ми не намира точното определние за подобно безотговорно отношение ooooh!. Добре че е бивш...

 Олимпиа, да ти е здравичко детенцето и само да те радва.

# 8
  • Мнения: 3 453
Взела си най-доброто от него, останалото е минало, тури му пепел! Wink
Да ти е здраво детенцето! Щастливо детство му пожелавам, а на теб повече спокойствие и щастие!  bouquet

# 9
  • Мнения: 378
Ами мисля,че няма да го забравиш,но защо трябва да си тъжна на този ден според мен щастието и радостта на рождения ден на детето би трябвало да засенчи всичко това,все пак това е неговия ден и ти трябва да си съпричастна радостта да е пълна нали?Като се сетиш и кажи майната му важното е,че всичко е минало Peace детето е по важно сега. bouquetДа сте живи и здрави и само щастие!

# 10
  • Мнения: 231
Ей как го разконспирирахте,че е бивш - ако е така майната му.
Но ако още е настоящ и имат хубав семеен живот, защо да се връща назад и да се тормози, искрено се надявам да се е реванширал 100-кратно за постъпката си..... никоя жена не заслужава такова отношение Close отивам да чукам на дърво Confused

# 11
  • Мнения: 589
 
"Лелеее,как забравих,трябваше да закарам жената да ражда..."
 
Някак не ми се иска да повярвам, че това е истина...

 И ако все пак е, да не би да си все още с този мъж?
 Истина е,за съжаление...Същият този приятел ми разказа за случаят,когато малкият вече беше на 3 години,гореше от температура,а аз набирах като луда през минута мобилният на мъжа си(тогава,отдавна е бивш)...а той не вдигаше сума ти време,накрая ми кресна така,че и въпросният приятел(дошъл вкъщи по уговорка с мъжа ми) чу грозното"Абе какво току ми звъниш,оправяй се,мен какво ме интересува как..."
  Тежи ми,че за всичките тези години нито веднъж не ми каза "Извинявай"...А сега го играе примерен баща с най-малкото си дете...Ей това ми е болка-може ли към едното си дете да се е отнасял така,а след години да се прави на ни лук ял,ни лук мирисал???

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Не се забравя.  Naughty Добре, че е бивш! А от него е останало най-прекрасното - твоето детенце, което има празник утре! Да ти е здраво и щастливо и много да те слуша и радва! Олимпия, ака ми се прииска да те прегърна.  Hug spoko  HugЧела съм постовете ти - ти си много силна и борбена жена! Моите почитания!   bouquet

# 13
  • Мнения: 4 726
може ли към едното си дете да се е отнасял така,а след години да се прави на ни лук ял,ни лук мирисал???
Ето тук е момента да се спомене, че човек трябва да е зрял и дорасъл за да поеме отговорността си на родител. Твоят вече бивш явно на времето не е имал достатъчно ум и желание да прави това, което е редно за един бъдещ баща. Сега просто или е узрял да бъде такъв или компенсира за минали свои грешки с първото си дете.

 Не се кахъри. Нали случката е зад гърба ти. Не си струва да се ровиш в миналото си щом то няма място в настоящето ти. Hug

# 14
  • Мнения: 1 289
 #Crazy Чукам на дърво да не ме спохожда....
Аз знам за още по-фрапантен случай, но не искам да рискувам да го споделям тук.

Всъщност не знам как се забравя такова нещо, но въпросът е как може да се прости.

Общи условия

Активация на акаунт