Притеснявам се да дохраня

  • 2 451
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 746
Според мен не дохранвай,ако не виждаш конкретна причина за това(например-не наддава на тегло,плаче от глад и др.)

Съгласна съм с това. По-горе имаше и мнение, че храненето на майката е много важно.Така е и аз лично смятам, че е дори по-важно от наливането с много течности.
На първо място обаче, консултирай се с педиатъра!


 Адаптираното мляко ми е като опасност, надвиснала опасност за кърменето ми.

Да не говорим за това, че чувствам, че дам ли АМ, все едно съм се предала...

Миличка, прекалила си с четенето в Кърмаческия! Wink

Наскоро там имаше тема "Опасни съвети за кърменето", от Бу, ако не се лъжа. Не случайно я има тази тема, да знаеш.

Желая ти успех, каквото и да решиш! Peace



# 16
  • Мнения: 165
 Остави го гладно тогава. Горкото детенце!  doh

# 17
  • Мнения: 2 660
Моето дете е доста злоядо, много от вас знаят за перипетиите ми с нея. Тъкмо за това за мен е голям шок да реве от глад. Вече втора вечер плаче. Снощи се буди няколко пъти на всеки час, после на всеки 2 часа... Значи работите никак не са добре!

Днес ще направя едно 24 часово теглене, за да видя колко изяжда на денонощие.

Педиатърката ми е разбрана жена, но е жена от старата школа, която според мен не е кърмила. Съветите и са детето да се храни в 9, 12, 15 и т.н часа (ама, докторе, тя не иска да яде? - На три часа трябва да се храни!), да съм заместила вече хранения със зеленчук и плод, ако не мога да изцедя 150 мл от една гърда да дохранвам (никога не съм можела) и да минем на АМ, защото можело да е злоядо, защото предпочита вкуса на АМ.
Значи не мога да разчитам за съвет точно за храненето...

Днес ще хапна и жито и месо, дано има ефект. Мисля, че след около седмица ще имам цикъл, може нещата тогава пак да потръгнат, но не знам дали да я държа гладна цяла седмица.

# 18
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 771
Eстествено, че бих дала. Няма да ми стои детето гладно, заради моите амбиции.  Naughty


 Peace Peace  Точно така,освен заради моите амбиции и заради тази просто агресивна кампания,която ни залива от всякъде,че ако не кърмим видите ли сме майки, ама не съвсем и децата ни са като другите, ама не съвсем............щото ако в живота не дай си боже имат проблеми ,това е защото не са кърмени....извинявам се ако някой се чувства обиден ,но аз също съм обидена.

# 19
  • Мнения: 2 660
Остави го гладно тогава. Горкото детенце!  doh

Ето това е пример за деструктивен пост, който след всичките ми притеснения никак не ми е нужен!

Да, има майки, които лесно се пресягат към АМ. Има дори такива, които си спират кърмата с хапчета. Аз не съм от тях и имам скрупули да го направя. Минали сме през кризи, следяла съм като цербер как наддава, изпила съм и съм изяла всичко живо за кърма и смятам, че съм дала цялото си усърдие, за да расте детето ми здраво. Така, че, Влади Б, моето дете не е "горко дете". И изобщо да се пише с едно изречение с подобно съдържание в толкова изстрадали теми е проява на лош вкус!

Хайде сега, сподели опита си, ама малко по-дългичко - кога, какво и колко е яло детето ти, кърма, АМ, твърда храна....

# 20
  • Мнения: 822
Боже... Не дръж детето гладно! Ако трябва, дохранвай, ама как ще го държиш гладно...
Моето дете не можеше да изсуква достатъчно кърма, и колкото повече време е минало, толкова по-немощно е било... След 1 час висене на гърдата, после тя не можеше и от биберона да поеме добавката. В резултат на което отслабна, не само че не наддаде. Но при мен имаше и мн други проблеми с кърменето... да не се разливам. Доста по-добре ще е за него да е сито, доволно и да расте... Каква ти е ползата от кърменето, ако то носи мъка за детето?!
Та, каквото и да решиш, успех! 

# 21
  • Мнения: 2 660
Усмивка, защо се чувстваш обидена от кампанията за кърменето? Смятам, че тя е помогнала на много жени да не се отказват да хранят децата си по най-естествения начин.

И нека да уточним - защото много често чета за "амбиции", "въпрос на чест" и т.н. Кърменето не е въпрос на амбиция?
За мен то е жизнено важно за детето ми, за да расте здраво, за да получава уникалната смес от полезни вещества, създадена специално за него, за да получава от антителата ми и да расте здраво, за да щадя стомаха и с храна, създадена специално за нивото и на развитие...

Все едно да кажеш, че има жени "амбицирани" да си обличат детето топло. И това гадна амбиция ли е?

# 22
  • Мнения: 4 292
Абе момиче, я недей да четеш какво ти пишат тук, ами се допитай до Хедра или БУ. Адекватна помощ ще получиш от хора, които си имат на идея за какво иде реч. Че като чета някои от постовете, чак аз почвам да се дразня.  Confused

# 23
  • София
  • Мнения: 12 554
Усмивка, защо се чувстваш обидена от кампанията за кърменето? Смятам, че тя е помогнала на много жени да не се отказват да хранят децата си по най-естествения начин.
И нека да уточним - защото много често чета за "амбиции", "въпрос на чест" и т.н. Кърменето не е въпрос на амбиция?
За мен то е жизнено важно за детето ми, за да расте здраво, за да получава уникалната смес от полезни вещества, създадена специално за него, за да получава от антителата ми и да расте здраво, за да щадя стомаха и с храна, създадена специално за нивото и на развитие...

Амбиция е желанието ти на ВСЯКА цена да кърмиш детето ти, даже да го държиш гладно!, защото нямаш достатъчно кърма. Извинявай, ама 4-месечно дете на диета ми идва малко прекалено  ooooh! Ти самата написа, че вместо 150 грама то изяжда едва 80.
И за мен жизнено важно ми е детето ми да расте здраво. И повярвай ми, въпреки че е бил на АМ до 2 годишната си възраст не знаеше какво е антибиотик. Така че колкото повече здрав разум проявиш в ситуацията, толкова по-добре.

# 24
  • Мнения: 4 292
Нана, много е важно колко е изяло детето за 24 часа, не за едно хранене. Не се хващайте за тези 80 грама. Съветите за дохранване не са най-адекватните в случая, поне не и на този етап докато не стане ясно колко реално изяжда бебето за едно денонощие.
Гладно дете не пълни памперсите. Не би следвало да има с какво.

# 25
  • Мнения: 2 660
Нана, нали разбираш, че варианта детето да яде по 80 мл на всеки час и половина-два е също толкова добър, както а яде 5 пъти по 150?


Ред.: Ето например преди малко детето отказа да яде. Предложих и въпреки, че беше яла сравнително скоро - не ще, въпреки че има какво да изсуче... Ако беше озверяла от гладната ми диета, щеше да яде и ушите и да плющят. А тя си приказва на играчките в момента и за никакви грамове не мисли.

# 26
  • Мнения: 822
Нана, нали разбираш, че варианта детето да яде по 80 мл на всеки час и половина-два е също толкова добър, както а яде 5 пъти по 150?
Ти на всеки час и половина ли му даваш?Тогава за мен въпросът ти няма смисъл?

# 27
  • Мнения: 2 660
Давам и, когато поиска. Снощи искаше по-често, тази сутрин не... Ако поиска на час и половина, и на три, пак ще давам.

Смисълът на въпроса ми ще се изясни, след като си направя пробното 24 часово теглене...

# 28
  • Мнения: 1 554
как дете на 5 месеца ще е злоядо,нещо не правиш както трябва Thinking

# 29
  • Мнения: 165
Аз ще ти отговоря по- подробно, но съм сигурна, че няма да ме разбереш. Родих секцио и дали заради това или не почти нямах кърма или по- точно беше много редка. Е, трябваше да мъча детето ли, защо? Започнах смесено хранене- кърма + дохранване с АМ- Аптамил. На втория месец минах само на АМ. Захраних някъде към петия месец с плодово пюре, следващия със зеленчук, осмия дадох месо, след това въведох глутен. Към десетия мисля, че дадох и кисело мляко с бисквитки, не помня вече. Според твойте разсъждения трябва да изпитвам вина и да се чувствам лоша и безотговорна майка ли ? Не! Мисля, че и ти не трябва да се чувстваш така. Peace

Общи условия

Активация на акаунт