Шамар от г-жата в детската градина

  • 4 496
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Вчера моят син, който е на 3г.10м. ми сподели, че г-жата го е плеснала по бузката  #Cussing out #Cussing out #Cussing out, защото не искал да си яде ябълката. Попитах го дали само с него се е държала така и той ми отговори, че с още две от момченцата се е отнесла по същия начин.
Преди известно време написах едно гневно писмо до директорката на градината по принцип за ежедневното безхаберие в градината (намирам го редовно с разменени пантофки, разгащен,случвало се е да отида в 17.50ч. и вече да е в дежурна група ). Незнам дали, това че някой им наруши спокойствието я е провокирало към подобно отношение  или просто има хора, на които тази професия не им се отдава, но да ви кажа честно май вече ми идва в повечко и този шамар.
Моля ви споделете как мислите - дали децета не са си играли с храната и тя се е отнесла прекалено строго. #2gunfire #2gunfire......или аз съм прекалено взискателна.......незнам,  изчерпах се вече с догатките....

# 1
  • Мнения: 299
Не,не си прекалено взискателна,според мен.Ами по тази логика днес го е плеснала,че не си яде ябълката,а утре как ще го плесне,като не иска да си прибере играчката,примерно.Добре,че детенцето ти е по-голямо и си казва,не че това е утешение за теб,де.Но след като веднъж си писала на директорката,сега направо отивай при нея и най-добре с въпросната г-жа,ударила сина ти.Сигурно и на тях им писва понякога от врявата и капризите на децата,но не смятам,че това ги оправдава-все пак те са там,за да ги гледат,а не да ги бият.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Вече се ужасявам като чета.Вчера мисля имаше такава тема и днес пак.Какво става в тези детски заведения не знам.Като не им се занимава на тези жени с деца и не могат да си сдържат нервите да ходят да продават картофи на пазара.  #Cussing out

Въобще не мисля, че си прекалено взискателна.Съберете се с родителите на другите деца и говорете с директорката.Ако и това не помогне, в което съм почти убедена от разказа ти има инстанции и над нея.

# 3
  • Мнения: 3 506
Да, имаше вчера такава тема... Естествено, че не си прекалено взискателна... За съжаление това е действителността, затова като видя тема за плюсовете и минусите на градините, казвам, че е достатъчно да се погледнат първите 1-2 странички на Нашите деца...

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
А с госпожата първо говори ли?

# 5
  • Мнения: 3 146
Според новия закон, нямат право да удрят децата. Можеш да подадеш оплакване. Лошото е, че аз не мога да ти кажа точно как става, дано някоя мама, която знае, се включи. (Аз зная само за училище как става.)

Но, вярвай ми, заплаши ги, че ще пуснеш оплакване и ще видиш как ще омекнат.

# 6
  • Мнения: 3 506
Кажи как става за училище - вероятно е същото - нали все са към Инспектората към МОН.

# 7
  • Мнения: 112
Все още не съм говорила с г-жата,защото за случката разбрах вчера. Със сигурност ще разговарям най-напред с нея, за да чуя  мнението и, но оттам насетне вече незнам на кой да се жалвам. Ще стигна и до директорката, но дали с тези непрекъснати мои неодобрения от начинът им на работа, само не вредя на детето си.
И все пак смятам да предприема нещо. Омръзна ми от тази апатия, която е обхванала всички #Cussing out #Cussing out. Всеки мрънка, всеки недоволства, но никой нищо не прави.
Ако всеки един от нас не заеме ясна позиция и не защити себе си, кажете кой ще го направи.

# 8
  • Мнения: 112
Моля, ако някой може конкретно да цитира закон или наредба за подобни своеволия, да го направи.  Добре е ,когато човек се жалва от нещо да стъпва на някава нормативна база.

# 9
  • София, център
  • Мнения: 3 455

 но дали с тези непрекъснати мои неодобрения от начинът им на работа, само не вредя на детето си.


Вредиш на себе си със сигурност.

Детето ти разпознава ли си само пантофите, защото ако не си ги разпознава, бъди убедена, че учителката няма как да ги разпознае, ако не са надписани, а и едва ли ще й остане време, обгрижвайки още 29 деца, да се вторачи в пантофите на твоето.

Същото важи и за загащването. Те са учителки, а не възпитателки или помощен персонал. Опитай се да научиш детето да се загащва със сухи тренировки в къщи.

Подозирам, че не всяка вечер детето ти е оставено в дежурни групи. Ами я си представи, че на учителката й се е наложило да излезе от работа поради форсмажорни обстоятелства, или това е само наш приоритет?

За шамара по бузата - не отричам, че може й да го е плеснала, но съдейки по дъщеря си, която е точно на възрастта на твоето дете, отговорно мога да кажа, че не всяка нейна дума вземам за чиста монета. Има случаи, в които при докосване по лицето й, тя заявява, че съм й ударила шамар. Докосването може да е и по-груба ласка. Осмвен това, много лесно в детската уста могат да се сложат чужди думи, па макар и твоите собствени. Това вече, от опит би трябвало да го знаеш.

Дразнят ме такива заглавия на теми.

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 12:27 от Nansen

# 10
  • Мнения: 1 883
Лошото в случая ,че  е думата на дъщеря ти срещу госпожата.И е много трудно доказуемо.И аз се дразня на много неща.В нашата градина помага само това:отива нашия тати който е 120 кг. и спретва един луд скандал   #Cussing outи нещата се оправят.После госпожите си имат едно на ум.Аз този начин не го одобрявам ,но те от добра дума и разговор не разбират.И на директорката сме се оплаквали и нищо.Само те гледа и ти обещава с едни мазни думи и поглед.Вчера например сина ми се прибра с изваден ластик от панталоните( тези ластици които са за корекци)закопчали му криво ляво панталона,абе ужас.Най- ме дразни това ,че всичко разбирам у дома.Госпожите никога нищо не казват,когато си взимаш детето.А аз искам да знам кога е слушал,кога не е,кога е бил наказван и ей такива неща.А не да ми го издават като някакво вещ.Имаше една госпожа Маринова ,която винаги казваше как е минал деня.Но за съжаление напусна. Не се отказвай да разбереш какво е станало.

# 11
  • Мнения: 207
.

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 21:06 от joly24

# 12
  • Мнения: 3 506
Не би трябвало да има 2 страни, когато става дума за физическо наказание.

# 13
Nansen, опитвам се да разбера позицията ти, но ми е трудно. Да, детето може и да попреувеличава, но дали лъже? Съгласна съм, че госпожите не са помощен персонал, но е редно да помагат на децата. Моят син умее да се загащва, но и аз го намирам редовно с извадени извън панталона потник и тениска. Не съм правила проблем от това. Знам, че не се загащва не защото не може, а защото бърза да се върне при другарчетата си и да си доиграе играта. Но и на госпожата няма нищо да й стане, ако поне го подсети да си прибере потника. Що се отнася до твоето "може и да го е плеснала", направо ме изумява! Каквото и да е направило детето, има начин да бъде наказано, НО НЕ И С ШАМАР!
Galiakm, не мисля, че вредиш на детето си, нито на себе си. Аз при подобна ситуация първо бих говорила с госпожата и то в присъствието на детето, и най-вероятно бих се оплакала писмено на директора на градината, с копие до Министерството. Ако това действително се е случило, не го оставяй без последствия, защото в противен случай ще решат, че може и така. Съжалявам, че нямам възможност в момента да търся нормативни документи в подкрепа на думите си, но физическата разправа с децата е недопустима. Успех в търсенето на истината!

# 14
  • Мнения: 1 134
Закон за закрила на детето:

"Чл. 11. (1) Всяко дете има право на закрила срещу въвличане в дейности, неблагоприятни за неговото физическо, психическо, нравствено и образователно развитие.

(2) Всяко дете има право на закрила срещу нарушаващите неговото достойнство методи на възпитание, физическо, психическо или друго насилие и форми на въздействие, противоречащи на неговите интереси."

Това е законът, на който можеш да се позовеш. Жалба може да се адресира до МОН и ДАЗД.

Общи условия

Активация на акаунт