Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

Здравейте, има ли някой информация за петна по кожата
По то4но дъщеря ми се роди с тъмни не особено забележими,петна на някои места по тялото. В на4алото  казаха,4е са родилни петна и ще из4азнат,след това ,4е са оби4айни при ниакои раси. Ако има подобни слу4аи моля споделете
Благодаря
Цитирай

Колко е голяма дъщеря ти?От смесен брак ли е ,че казваш при някои раси?
Цитирай

Да, от смесен брак, баща и е латино американец ,аз съм българка. Детето е на 4 месеца и полвина
Мерси за у4астието в мойта тема baby_neutral
Цитирай

Варна

родилно петно не винаги изчезва Peace може от пигментацията на кожата ще се оправи на по късен етап Peace
Цитирай

За свое успокоение отидете на дерматолог.
Цитирай

Дерматолог трябва да види детето, ако вече не го е сторил. Аз на твое място бих се допитала даже до двама.
Ще извиняваш, ама правописът ти е ужасен.
Цитирай

близо до Витоша

Peace
Цитирай

София

Peace
Най-добре за твое успокоение. Моят син има такова петно на ръката и определено не изчезна, но тъй като е на ръката не съм се притеснявала за него.
Цитирай

Сина ми се роди с червеникаво петно на тила и клепача. Докторката каза, до към две годинки трябва да изчезнат. Вече е на годинка и пет месеца. Петното на вратлето си седи, но това на клепача започва да избледнява. Но момичетата са прави, ако те смущава, то отидете на лекар, за да каже за какво става въпрос Smile
Цитирай

Благодаря ,консултирах се е педиаър,но исках да 4уя  и пове4е мнения
Цитирай

София

аз също имам петно по рождение кафяво те не изчезват сега се притеснявам да не е наследствено и моето бебче също да има
Цитирай

близо до Витоша

Благодаря ,консултирах се е педиаър,но исках да 4уя  и пове4е мнения

иди при дерматолог, не при педиатър, има разлика  Wink
Цитирай

Казанлък

Моята дъщеря се роди и с родилно петно на челото, тези, които уж изчезвали до годинка.. но май ще си го влачи още, но е доста по-избледняло.. Та.. роди се и с точно такива петна по тялото, които не са много забележими, такива едни сивкави, все едно е насинена, но не наситен цвят. И аз съм чувала,че били белег на различни раси.. бащата има татарска кръв, според майка ми, която работи в дом за бебоци това е белег на монголоидната раса.. и казва, че с такива петна се раждали и цигънчетата Smile Честно казано не ми е идвало на ум да ходя при дерматолог за това, мисля, че ще изчезнат с времето, иначе си правим майтам, че имаме породисто дете..  Laughing
Цитирай

Белгия/София

И да го види дерматолог, и да не го види - все тая  Very Happy Рождените петна биват два вида - червеникави, по-ярки при плач и напъване и кафеникави. Първите изчезват до около двегодишна възраст, другите остават доживот.
А ако става дума за нещо конкретно за дадена раса - тогава не знам.
Не се притеснявай, това да е  Hug
Цитирай

Казанлък

А.. вижте какво намерих :
 Монголоидни петна – те са гладки, каменно синьо-зелени, най-често са разположени ниско през гърба и по дупето. Те се появяват по-често при деца от Азия, Южна Европа – Испания и Южна Италия, и Африка. Монголоидните петна най-често изчезват до ученическата възраст без някакво по-специално лечение.
 Източник :
http://www.biberonbg.com/info/petna.htm
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора