? за количеството мляко

  • 784
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 91
здравейте искам да попитам колко най-много мляко мога да разтварям?Знам че 7л мляко се разтварят в 210мл вода и това е максимума който пише на всички кутии(аз слагам и малко каша във вечерното мляко),но явно на нас не ни стига защото после си "дохранва"пие по едно пълно шише 250мл преди да заспи с вода.Мога ли примерно да разтворя 8л мляко в 240 мл вода или по правилно е да му давам нещо друго за хапване към 7 и към 9 млякото вечер.Нашият режим е следният сутрин в 9ч. мляко или попара,в 13ч. пюре или обща храна само че пасирана,в17ч. каша или грис с пресни плодове вътре, че иначе не иска и да ги погледне и в 21ч. мляко с каша.
Благодаря ви предварително за отговорите Hug

# 1
  • Мнения: 493
Щом мислиш,че не му стига,разбира се,че можеш да го увеличиш на 240 мл АМ с 8м.л.Никога не съм гледала какво пише на кутията,не съм се водила по нея за да храня сина си.

п.п. Зависи и на какво адаптирано мляко сте,ако сте но 2-ка,можеш да минеш на 3-ка,по високото число го водят по хранително.(Поне аз така знам)

# 2
  • Мнения: 27 524
Разбира се, че може. Никога не съм следвала таблиците и нормите, те са просто ориентировъчни, но всяко дете има различни нужди. Синът ми ядеше по 250, понякога и 280мл. Давай му  Peace

# 3
  • Мнения: 4 555
Преди няколко месеца на дъщеря ми едно шише от 250 мл престана да и стига и купихме голямо, което побира 400мл. Сега го пълня до горе. Ама баш до горе, до винта чак. Понякога и това не и стига, но аз се притеснявам да и давам повече и за сега това е максималното количество.

# 4
  • Мнения: 9 973
може щом не стига Crazy

# 5
  • Мнения: 2 334
здравейте искам да попитам колко най-много мляко мога да разтварям?Знам че 7л мляко се разтварят в 210мл вода и това е максимума който пише на всички кутии(аз слагам и малко каша във вечерното мляко),но явно на нас не ни стига защото после си "дохранва"пие по едно пълно шише 250мл преди да заспи с вода.Мога ли примерно да разтворя 8л мляко в 240 мл вода или по правилно е да му давам нещо друго за хапване към 7 и към 9 млякото вечер.Нашият режим е следният сутрин в 9ч. мляко или попара,в 13ч. пюре или обща храна само че пасирана,в17ч. каша или грис с пресни плодове вътре, че иначе не иска и да ги погледне и в 21ч. мляко с каша.
Благодаря ви предварително за отговорите Hug

Дъщеря ми е на същия режим на хранене и аз по същия начин се чудих какво да правя ,но вече и правя млякото със 240мл.вода с 8 лъжици мляко и определено е по добре Peace

# 6
  • Мнения: 3 034
синът ми е на 8.5 месеца и когато е с нормален апетит (не го мъчат зъби) яде по 240 мл вечер. колкото му се яде - толкова  Peace

# 7
  • Мнения: 4 014
Писах го и в друга тема и пак ще се повторя - по-добре да е по-лакомо детето, отколкото да се чуди майката как да го накара яде...
Моето е от по-неящните, затова съм на това мнение.

# 8
  • Мнения: 171
Писах го и в друга тема и пак ще се повторя - по-добре да е по-лакомо детето, отколкото да се чуди майката как да го накара яде...
Моето е от по-неящните, затова съм на това мнение.
Peace

# 9
  • Мнения: 4 433
можеш ами Peace

# 10
  • Мнения: 681
Давай му,няма проблем  Peace Аз слагам и смляни бисквитки в АМ  Wink

# 11
  • Мнения: 2 960
Писах го и в друга тема и пак ще се повторя - по-добре да е по-лакомо детето, отколкото да се чуди майката как да го накара яде...
.
СЪГЛАСНА!!!

# 12
аз имах същите притеснения,но вече и давам по колкото поиска тя.Щом и е малко доправям и и готово.На кутиите пише различни неща.На последния аптамил,който взехме пишеше за бебе 6 месеца-0.120мл. вода с 4 л.мляко.Та на София това и  е само увертюрата.Може ли да се нахрани с толкова малко.Явно беше грешка. Simple Smile

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Писах го и в друга тема и пак ще се повторя - по-добре да е по-лакомо детето, отколкото да се чуди майката как да го накара яде...
.
СЪГЛАСНА!!!
И аз съм съгласна!

Общи условия

Активация на акаунт