На 5 години и пие мляко от биберон

  • 6 756
  • 117
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, племенничката ми е на 5 годинки и продължава да пие мляко с биберон. Това е доста странна гледка, но е факт. Лошото е че, до преди година това беше почти основната и храна. Сутрин, обед и вечер /понякога и през нощта/ се хранеше с мляко и не искаше да яде никаква друга храна, а и никой не си правеше труда да промени нещата. Сега си цоцка мляко поне два пъти на ден. Как ви се струва това? Какви последствия би имало?

# 1
  • Мнения: 99
Ами то лошо няма да пие мляко два пъти на ден....но от биберона NaughtyНЕ. Тя така си деформира зъбите, захапката и може да се появят говорни смущения. Да не коментирам факта, че миналата година когато е била на 4г. както пишеш се е хранила само с кисело мляко...Ужас-тая майка(пък и таткото) що не се вземат в ръце. Дете на 5г., което е много голямо вече е неприемливо да пие каквото и да било от шише с биберон Naughty.

# 2
  • Мнения: 666
Според мен не е правилно, може поне да опитат от чаша със сламка или накрайник. Вярно, че има злояди деца, но трябва повече да се напънат родителите, тя вече има нужда от много повече и разнообразна храна освен млякото. Моят син също напоследък е много злояд, но с много опити и разсейване успявам да го накарам да хапне поне малко разнообразна и полезна храна. Той поне яде много плодове, а мляко пие само вечер преди лягане.

# 3
  • Мнения: 544
Ами то лошо няма да пие мляко два пъти на ден....но от биберона NaughtyНЕ. Тя така си деформира зъбите, захапката и може да се появят говорни смущения. Да не коментирам факта, че миналата година когато е била на 4г. както пишеш се е хранила само с кисело мляко...Ужас-тая майка(пък и таткото) що не се вземат в ръце. Дете на 5г., което е много голямо вече е неприемливо да пие каквото и да било от шише с биберон Naughty.

Напълно споделям това мнение.

# 4
  • Мнения: 566
Моята дъщеря е на 3 години и 5 месеца и също пие мляко  от биберон но само вечер като заспива,опитвали сме какво ли не но ефект няма тя пак си го иска и с него си заспива,надявам се сега като родя нещата да се променят защото може би ще я хване срам от бебето или поне така се надявам .

# 5
  • Мнения: 201
Ама как така на 5 години ще пие от биберон Shocked
Защо майката не купи на детето си една хубава чаша с Барби или на картинки, на които би се радвало и да си пие от чашата newsm78. Наистина мисля, че може да се получат неприятни последици.
Моята дъщеря е на 2 години и си пие всичко от чаша.
Убедена съм, че и племенничката ти може да пие от чаша, стига да й се предложи Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Е, браво. LaughingКато тръгне на училище догодина, вместо закуски ще слагате шишето в раницата. JoyКато почнат да му се подиграват в училище, само ще се откаже от биберона.
 hahaha

# 7
  • Мнения: 3 506
Майката ли се интересува или ти?

*Pukanka*, много смешно  Crazy Надали детето ще си носи биберон в училище.

# 8
  • Мнения: 2 232
Ами не ми се вижда много нормално това.Защо изобщо майката и дава шишето-трябвало е отдавна да го махне просто...
Малкото ми дете, което също беше свикнало  много със шишето и което е с  проблем и е по-специално дете, като стана на 2-2,5г., сметнах , че е крайно време да се научи от чаша да пие, просто изхвърлих всички шишета и се наложи за два дни да се научи да пие от чаша, сламка все още не може да ползва.Вярно със шишето е по-лесно, но всичко си има граница, особенно за дете което няма проблеми...
И един въпрос- другите храни  , в какъв вид ги яде, да не и ги пасират(съвсем сериозно питам)?

Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 19:01 от Deja Vu

# 9
  • Мнения: 161
Аз пък до първи клас си пиех всяка вечер млякото от биберона!!!!!!!  CrazyКажи на приятелката ти да не се притеснява! Въпрос на глезотийки е това.  FlutterИ да отбележа : НЯМАМ ПРОБЛЕМИ С ЧЕЛЮСТТА , ЗЪБИТЕ И Т.Н.   Peace

Като му е кеф на детето, да си пие.

*Pukanka* Много оригинално, няма що !  Naughty

# 10
  • Мнения: 5 183
Айде пък сега, щяла да му се изкриви захапката. То шишето да не му е по цял ден в устата на детето.
Моето дете, ако искаше мляко, па макар и с биберон, ей така за глезотията, нямаше да му откажа. Изобщо пък нямаше да ме вълнува какво мислела леля му и съфорумките й по въпроса!  NaughtyАма на - той пък не иска мляко изобщо.
Ако детето иначе си се храни нормално, не виждам кой знае какъв проблем в това, че иска 2 пъти през деня (у дома, а не на публично място) да пие мляко от шише с биберон.
Мояр син наскоро откри два биберона залъгалки от бебешките си години. Той тогава така и не засмука биберон, но сега каза, че иска да заспи, лапнал биберон. Засмях се, но нищо не казах. Голяма работа ... да не е фатално. Легна. налапал бибата и заспа. Махнах я. На другата сутрин пак я видя на шкафа, но не прояви никакъв интерес вече   Crazy

# 11
  • Мнения: 214

Това е и моето мнение. Щом родителите не реагират, няма какво да умуваме ние нормално ли е или не.
Синът ми свали памперса на 2,5 г., а мъжът ми се смееше, че в раницата за училище ще има отделение за памперси. И беше към 1,5 г., когато смених бибероните с другите накрайници /не знам как се казват/ без да го питам иска или не. Сламката малко по-късно я вкара в употреба.

# 12
  • Мнения: 2 197
Абе оставете го детето да си пие както иска!
Дали е смешно или не - то е достатъчно голямо, за да знае какво иска и какво е нормално. Явно му е кеф да пие от биберон. Няма да му се промени захапката и няма да има говорен дефект (това не разбрах пък защо би се получило).
И не виждам  какво я касае авторката при положение, че детето не е нейно. Всяка майка решава как да си гледа детето.

# 13
  • Мнения: 14 654
Щом минава за нормално да има кърмачета на 5, значи е нормално и на 5 да пие от биберон. Ако това е единствения начин да пие мляко... Лично аз не бих допуснала мое дете да цока мляко на 5, синът ми е на толкова и не си го представям с биберон. Но за шишетата на другите деца си отговарят техните родители.

# 14
  • Мнения: 5 183
Нормално или не, да пие мляко е полезно.
Моят не ще.
Ако го искаше с биберон, пак добре.
Кво ми дреме?
Нали иначе си се храни добре.
Ама пусто нали тука сме все супер идеални майки специалистки ...
А лелята, която публикува темата, може и да няма деца още ...
 hahaha Убедена бях, че темата ще се радва на голям интерес и много ахкане и вайкане ще падне   Whistling

Общи условия

Активация на акаунт