Уреаплазма - някой успял ли е да се излекува?!

  • 26 817
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте момичета, искам да попитам някой успял ли е да се излекува от уреаплазма. Ако да моля ви споделете какво сте пили и след колко курса с антибиотик сте успели да се преборите с тези гадини.
Някоя от вас знае ли дали може да се прави проходимост на тръби с подобна бактерия?!

# 1
  • Мнения: 3 376
Успях да утрепя уреаплазмата с 1 курс антибиотик Сумамед, при това в около 20та седмица на бременността. Схемата беше много кратка: първия ден вечерта пих наведнъж 2 таблетки, а втория ден също вечерта - 1 таблетка, спазвайки правилата за прием спрямо храненията. Първата вечер ми стана гадничко на стомаха заради ударната доза, при това на гладно, втората вечер ми понесе добре. Но важното е, че след 2 седмици тестът показа, че уреаплазмата е изчезнала  Party Желая ти и на теб експресно излекуване   bouquet

# 2
  • Оранжевата стая
  • Мнения: 743
pepi1976 аз също пих антибиотик по същата схема, но не си спомням дали беше точно Сумамед - но поне със същата сила и действие. След няколко седмици на ДНК тест ми излезе отново положителна уреаплазма и вече ми идваше да се гръмна, защото все отлагахме цветната снимка, но за щастие док реши че щом теста не показа други инфекции ще правим цветна снимка, при коята слава богу всичко беше относително наред.
Това е ако може да ти помогне с нещо тази информация

# 3
  • Мнения: 975
Аз доста месеци лекувам микоплазма,обаче на последната контрола излезе че имам и уреаплазма ShockedТа възможно ли е да съм нямала уреаплазма на всички контроли за микоплазма тъй като изследването е едно и за двете,а изведнъж да се появи?
ЗА цветната снимка трябва да си чиста .

# 4
Момичета много ви благодаря за бързия отговор. Аз вече ведъж пих доксациклин и мисля, че беше Фасижин второто и след това се оказа, че изобщо не се е излекувало. От моя доктор, разбрах, че при някои жени не може да се излекува тази инфекция и се носи до живот. И при тези случаи нямало какво да се напраи, обче се чудя колко курса с антибиотик триябва да изпия, за да разбера дали съм от тази група.
Много споре е и въпроса как се заразяваш с уреаплазма и микоплазма?! На някои места пише, че може още от дете да си я имаш, на други места пише, че спада към венерическите заболявания?!
Ако някоя от вас има инфо по темата моля да се включи!
Благодаря предварително.
А относно въпроса на Пантерка - ами аз доколкото знам изследването за микоплазма и уреаплазма е едно и е странно защо не са ти открили и уреаплазмата заедно с микоплазмата. Може би трябва да попиташ лекаря си за това.

# 5
  • Мнения: 763
По принцип това изследване е добре да се направи с антибиограма, за да се види на кой антибиотик реагираш най-добре. Иначе има опасност да изпиеш поне 10 вида лекарства, без никакъв резултат. При мен се оказа, че правилното лекарство е Дотур, с който за една седмица изчистих уреаплазмата. Партньорът също трябва да се лекува. И не прави цветна снимка, преди да си се изчистила  Peace

# 6
Додичка, много ти благодаря за бързия отговор. Всъщност иследването ми е с антибиограма, и там пише - Доксациклин! Пихме го 10 дена и аз и съпругът ми, не ядохме млечни продукти и се пазихме от слънцето (така каза доктора) и ... нищо! Пак си я имам! Cry
А ти колко времи си пила този антибиотик ДОТУР - само 1 седмица ли?! Защото аз моя антибиотик го пих 10дена.

# 7
  • Мнения: 975
И моите изследвания са винаги придружени с антибиограма.Пих Доксициклин от който не се повлиях ,а на следващия месец док ми изписа пак Доксициклин,а след като не се влияя от него правилно ли е следващото лечение да е пак с него?Имам хиляди въпроси без да намирам отговор Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 763
Пепи, доста отдавна лекувах уреаплазмата, и да ти кажа честно нямам спомен дали съм пила Дотура 7 или 10 дни  newsm78 Мисля си, че бяха седем, но наистина не мога да си спомня.

# 9
  • Мнения: 3 376
Много споре е и въпроса как се заразяваш с уреаплазма и микоплазма?! На някои места пише, че може още от дете да си я имаш, на други места пише, че спада към венерическите заболявания?!

Съвсем случайно, докато преглеждах стари бумаги миналата седмица попаднах на поредица изследвания, правени ми 2005та година.  Сред тях имаше и такова за уреа и микоплазма и бяха отрицателни! Това значи, че съм се заразила след това. Партньор не съм сменяла за този период, така че излиза, че може да се развият някак от само себе си в организма (или в този на партньора).  newsm78

Според мен антибиограма на уреаплазми не може да се направи, тъй като те не виреят извън тялото, т.е не може да се направи посявка и да се види как реагират на антибиотици... нещо такова май имаше.

# 10
  • Мнения: 1 127
Ние имахме уреяплазма и микоплазма, без да знаем, в резултат на което първата ми бременност завърши със спонт. аборт.  Доксициклин и др. подобни български ант-ци въобще не ни помогнаха, мъчихме се месеци наред. Докато се намери една кадърна лекарка, която ни предписа РУЛИД, мисля около 10 дена, но тотално уби гадините. Просто беше малко по-скъп, но в такива случаи цената е без значение.   Успех ти желая!!!

# 11
  • Мнения: 3
момичета, и мен от няколко години ме мори проблем с уреаплазма, микоплазма. преди време аз и партньорът ни направихме курс на лечение. 10 дни след него се изследахме - бяхме чисти. докато преди няколко месеца не ме приеха в пирогов заради зверски болки - мислехме, че е апандисит, оказа се възпаление на яйчниците. него ми го констатираха с видеозон. не ми направиха никакви изследвания. натъпкаха ме с аугментин, после пак бях зле и пих 10 дни далацин, биха ми 5 дни инжекции гентамицин и еднократно инжекция терцеф. партньорът ми също. сега се изследва и в кандиларов излезе, че след лечението имал хламидия. направи си тест и в други две лаборатории - там хладмидията му излезе отрицателна. чудя се обаче дали тя не ни е тормозила през цялото време. правили сме си тестове редовно ( и с антиген, и ДНК) - но като виждам те май не винаги ловят хламидия, уреаплазма и микоплазма. още чакам последните ми резултати и съм объркана. но съветът ми към всички, които имат микоплазма, уреаплазма - да предположат, че могат да имат и хламидия ( дори и да не излиза при изследвания) и да проведат по-дълго лечение с антибиотик ( например 15 дни), за да изтрепе както микоплазма, уреаплазма така и евентуална хламидия. говорете с вашия лекар.

# 12
  • Мнения: 98
На мен също ми откриха уреаплазма, излекувах се с един курс лечение с Доксициклин, Фасижин и Микомакс- съответно ги пиехме и двамата със съпруга ми. След месец направих контрола и беше отрицателна.

# 13
  • Мнения: 4 651
Момичета имат ли симптоми тия урея- и микоплазма? Само май тях не са ми изследвали..
А иначе познавам момиче, което се излекува урея плазма и малко след това забременя, но не знам подробности какво и как е пила.

# 14
  • Мнения: 3
симптоми често няма никакви. хубаво е да си направиш ДНК диагностика на цервикален секрет - на уреаплазма, микоплазма и хламидия. кръвните тестове не са надеждни, знам от личен опит и са ми го казвали и доктори. и все пак всички тези неща са лечими, но ти е нужен добър лекар и сериозно продължително лечение с антибиотик. поздрави

Общи условия

Активация на акаунт