как да се справя с кредитите?

  • 4 985
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
опааа, почнаха вече темите как да се справя ...

Че то такива винаги е имало Simple Smile




Имало е, да.

Тези дни на няколко пъти имах работа с банки, с кр. инспектори. Останах втрещена като чувах какви тел. разгорори се водеха постоянно- въпросните инспектори буквално НЕ спираха да звънят на различни длъжници, закъсняли с вноските си.

Дано да е било просто съвпадение...

# 16
  • Мнения: 289
опааа, почнаха вече темите как да се справя. Лошо, много лошо. При това става въпрос за 8 000 лева, което си е направо нищо на фона на 100 000 евро, дето имат някои.

Казабланка, ти се ужасяваш от кредитите повече от тези, дето сме с по стоте хиляди бе момиче  Mr. Green
Майтап де, ама ми стана смешно как онази тема "Имате ли кредит" сега ще се продължи под ново заглавие, ако зачестяват такива случаи на неплащане  Wink

Съветът ми в конкретния случай също е теглене от кредитните карти, и внасяне на сумите по кредита  Peace

# 17
  • Мнения: 497
Еделия, ужасявам се, да, защото  очевадно е до какво водят "евтините" пари, изхарчени преди да си ги заработил. А сега е гадния момент, когато идва келнера (банката-все едно) и ти представя сметката, а стоенето в ресторанта е продължило 20-30 години (имам предвид кредитната експанзия в световен мащаб, да не вземе да каже сега някой тая ПА се е опианчила от 20 годишен престой в ресторанта). Най-гадното е, че сметките колективно ги плащат под една или друга форма всички клиенти на ресторанта.
Та тия дето нямат кредити също търпят загуби или пропускат ползи заради това. Не знам как по просто и в по-мек вариант да го кажа. Иначе знаеш ли колко ми пука, че Ганчето или Иванчо, Джо или Сара имат да плащат на банката 5 или 5 милиона.... Яд ме е само, че всички участваме в плащането на сметката. Аз участвам (имам загуби от инвестиции). Ти също (увеличени вноски по кредита). Другите рискове и реалности, които се случват и/или могат да се случат изобщо не ги и коментирам.

# 18
  • Мнения: 1 341
опааа, почнаха вече темите как да се справя ...

Че то такива винаги е имало Simple Smile




Имало е, да.

Тези дни на няколко пъти имах работа с банки, с кр. инспектори. Останах втрещена като чувах какви тел. разгорори се водеха постоянно- въпросните инспектори буквално НЕ спираха да звънят на различни длъжници, закъсняли с вноските си.

Дано да е било просто съвпадение...

Umma, не е съвпадение! Това е ежедневието на хората които се занимават с нелоялни клиенти. Много отпреди да започне кризата. Постоянно има необслужвани кредити и всеки ден по цял ден се звъни на такива клиенти!

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 16:02 от Ронка

# 19
  • Мнения: 804
Ако рефинансирате, ще ви излезат много високи таксите. Освен това рефинансирането и тегленето на ипотечен кредит са си НОВ ЗАЕМ. тоест пак искат доходи, а щом мъжа не работи абсурд да ви дадат заем. В момента лихвите за нооизтеглени заеми (поне в Райфайзен) са адски неизгодни спрямо тези от миналата година.
Вместо сто ненужни и безмислени съвета как да прецакаш банката, кажи какво работи мъжа ти и да му кажем ако можем къде търсят хора с неговата професионална квалификация.

# 20
  • Мнения: 5
благодаря за информацията на всички.А относно това какво работи той е строителен техник и сега просто нямат обект през декември на 15 ще започнат и веднага им предплащат защото работи от много години при този шеф

# 21
  • Мнения: 1 427
Златно правило ми е винаги в банката да имам пари за поне 2 вноски. Няколко месеца нямах наличност в сметката и направо сън не ме хващаше. Но с това в момента не ти помагам,разбира се. С банката на глава не можеш да излезеш,най-добре намерете заем от приятели и се издължете.

# 22
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
И да иска при тази ситуация не може да рефинансира. При този доход и тези вноски,не виждам коя банка ще им отпусне кредит. И без това банките не кредитират почти никой. най-добре да говорят с кредитния и да видят какво може да се направи,ако изобщо може нещо. А поръчители имате ли? Тях не ги ли търсят за невнесените вноски? Имаш и в картата,тегли и внасяй в краен случай. Дано се справиш по-бързо!

# 23
  • Мнения: 5
ами нямаме поръчители в понеделник ще отида да платя 1 вноска.Много съм притеснена въпроса е да доиде 15 и край на проблемите.Пък и в крайна сметка никой не може да предвиди че ще остане без работа за няколко месеца нали?Не сме първите който са закъснели с вноски

Общи условия

Активация на акаунт