Какво мляко за бебе на 5 м.-хипоалергенно или не?

  • 2 913
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 164
и аз така мисля-давала съм ХА след един много лош летен вирус с разстройство,което продължи по дълго и се наложи диета както и смяната на млякото- давах го месец и полвина до навършване на годинката сега сме с мляко на nestle junior

# 16
  • Мнения: 814
Обикновено, няма смисъл от ХА без нужда  Peace
И аз мисля точно така  Peace
По принцип моето убеждение е, че това превантивно даване на ХА мляко "изнежва" без смисъл организма.
Синът ми също е склонен към алергии, но аз упорито се преборих с този проблем без ХА мляко (дадох само веднъж, подлашена от един доктор и после спрях). 

# 17
  • Мнения: 3 034
не бих ползвала хипоалергенно мляко, ако няма доказан проблем с нормалното. не се препоръчва, поне тук. както и безлактозно, например. за всяко специално мляко си има показания. ползвах нормално през цялото време с изключение на 2 месеца, когато ползвах олекотена формула заради засилена секреция в носната кухина и гърлото. но само два месеца по предписание.

# 18
  • Мнения: 2 660
Но с алергиите е по-особено. Ако се появи, даването на ХА мляко е след дъжд качулка.

Когато детето порастне повече, тялото му приема по-лесно алергените. За това не мисля, че щаденето в по-ранна възраст води до изнежване.

# 19
  • Мнения: 3 034
защо тогава не предписват ХА мляко на всички бебета под годинка? или защо не са направо ХА всички млека единица?  newsm78 не знам, тук няма такова нещо. не е практика просто, на всички се дава нормално мляко още от първото даване  Peace

# 20
  • Мнения: 313
Като прочетете отзад етикета ще раберете защо е по-добре обикновено АМ, а не хипоалергенно ако детето няма проблеми.  Прост пример-  обикновено АМ е подсладено с лактоза, а хипоалергенното с малтодекстрин или нещо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт