ЮЛСКИ МАМИ 2009 Тема №6

  • 20 701
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 121
YESSS сега си гледам лентичката ВЕЧЕ СЪМ В 3-ти МЕСЕЦ!!!!!!

 newsm44 newsm44 newsm44 готина лентичка!
Успех с изследванията,  и на мен гаденето ми стана мало по-различно- не толкова натрапчиво и постоянно , сигурно отминава. Дай Боже  Praynig

джиджи, аз пък каква съм несъобразителна - може и нищо да ти няма ... аз вече те обрекох  Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 451
Здравейте на всички и от мен newsm51
Аз малко се загубих последната седмица и цялата 4та темичка изпуснах:(; нямам време да пиша, но пък си чета редовно. Какво да се прави доста напрегната седмица беше в работата, а вечер заспивам рано-рано...
Много съжалявам са всички лоши моменти, които се е налага да преживеят някои от нас. Прегръщам ви силно и се надявам болката да отмине по-скоро Praynig
Честито на всички, които пък имат поводи да се радват...наистина толкова много сте изписали, че нямаше как да ви изброя поименно.
 Hugна всички; дидикар, сиси, галето, джиджи, марулка...няма да продължавам, че все ще изпусна някои

# 17
  • Мнения: 76
Гале, алергията си е  Sad знам си аз симптомите, точно такива са, но е в съвем начална фаза и това ме успокоява и се надявам само с мазилца да мине Praynig

Емили и аз така много се радвах като ми се смени човечето в лентичката Laughing

Фелисити радвам се,  че писа, в събота си мислих къде ли изчезна Hug

# 18
  • Мнения: 5 246
Вал никакви лоши мисли Hug Въпреки, че с тези хормони на моменти всички изпушваме  Rolling Eyes С теб сме на един термин и аз съм за 26.07. Като ходих на преглед се видя само една точка, нищо друго, а доктора ме вика след 15.12. Ти кога ще ходиш?
marulka_s спокойно до юли месец има достаа време, ще видиш как всичко ще се нареди. Wink
edna ot nas стискам ти палци, както и на всички които имат нужда   bouquet
Kasidy за пола е рано още, в най-добрия случай към 12 г.с ако е добър доктора, може да ти каже. И аз съм ужасно нетърпелива, много искам да си имаме една пикличка Simple Smile
Аз днес за ужас на всички, които вярват в бабини деветини си запазих час за фризьор Mr. Green
Да питам някой пил ли е Дуфалак? Просто не знам по друг начин,как да се справя с проблема си, но за сега и това не действа  Confused
А витамини за бременни пиете ли? Аз с малкия пих Матерна, сега се чудя какво да правя  newsm78


Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 18:45 от Radina

# 19
  • София
  • Мнения: 121
Ради, аз имам като твоя проблем - онзи дето го решаваш с дуфалака уж Joy Joy днес го борих пак този проблем , но със свещички ЕВА за бременни. става, не съм особено доволна, но пак е нещо. за дуфалак не съм сигурна дали може , виж в листовката.
за витамините - аз днес питах лекарката и тя ми каза, че след като излязат изследванията ще реши дали въобще да ми предписва витамини, ако съм си се хранела пълноценно /което рядко се задържа/ съм нямала нужда то витамини. Да ви я похваля тази лекарка, първи преглед ми е при нея, много скептично настроена бях, защото работи в кварталната поликлинка. не , че имам нещо против това, но знам ли, частниците с кабинетите и лъскавата апаратура и дипломи като , че ли вдъхват повече увереност. Жената си беше изключително уведомена и в "в час" както се казва, аз само я чаках нещо да пропусне та да я заклеймя  Embarassed но тя издържа изпита от всякъде . В 30та поликлиника е , ако някой се интересува да пита на ЛС.

# 20
  • Мнения: 76
Аз да се включа отново по темата със запека като препатила и все още от време на време с този проблем!
На мен лично свещички Еva Q ми действат най-добре!
Дуфалак на сироп е позволен!!
Отново ще изредя от народната медицина каквото съм чувала и опитвала:
 - сладко от рози
 - киви на гладно
 - топла вода с мед и лимон на гладно (може и без лимон)
 - сушени сливи се накисват от вечерта във вода и на сутринта се изпива водата
 - овесени ядки с кисело мляко на гладно
 - круши на гладно

Дано нещо от посочените ви помогне!!!

# 21
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте и от мен.Съжалявам за загубите на двете момичета, мисля че каквото и да кажа няма смисъл.От все сърце им пожелавам от тук натататък само хубави моменти Praynig.Относно фолиевата киселина, на шишенцхето пише да се приема с храна, няма значение кога през деня.А за гаденето, не мисля че е от лекарства, защото аз не пия такива и пак ми се гади страшно много,но като че ли миризмите са ми най-големият кошмар Sick.Вкъщи всички парфюми и подобни са прибрани,взех си лосион за тяло без миризма.Манджите са ми също много миризливи,мога да ги ям, но не трябва да ми миришат, т.е да ги готвя аз.Вие имате ли си коремче,аз имам много малко,но вчера имах една клиентка и то с доста голям корем,реших че е към 7-8 месец, и като ми каза че е в 14 седмица щях да падна.Междудругото днес се чувствам по-добре, не ми се гади, нито повръща, единствено киселини ме мъчат.Но много ми се ядат български тестени закуски,каквито и да са те, а тук няма такива или ако има някъде нямам възможност да ходя и да търся.За водата-аз никога не мога да изпия 2 литра на ден, макар да знам че е хубаво,по принцип не съм по течностите.И аз както други не обичам кафе, никога не ми е харесвало.Ако някои от вас може да откаже цигарите това е супер, аз го направих преди 5-6 години и се чувствам много по-свежа и по-добре.Това е за сега от мен,леко бременеене и всичко най. Heart Eyes  bouquet  bouquet
Относно запека,на мен ми действа страшно добре, червената ряпа, не си спомняма другото й име.Изстисквам едно парче, като се получава сок към 30 мл., изпивам го и на другия ден нямам запек.

# 22
  • София
  • Мнения: 725
Емили няма хронична форма на токсоплазмоза. Най-вероятно имаш предвид, че имаш имунитет. Ако е така, то тогава нямаш никакви притеснения.
Моите изследвания излязоха  и като ги гледам  всичко и ОК, но в четвъртък дока ще каже. И за токсоплазмоза съм отрицателна, въпреки, че винаги съм гледала котки (дори и сега). Дано и цялата бременност няма положителен резултат.
Дуфалак пих два дни - нищо! На 4-я  имаше резултат без да пия нищо.

# 23
  • Мнения: 232
sanitamm верно права си, че няма хронична форма, но понеже лаборантка днес така се изрази - и аз така. Понеже бях с направление, не поискаха и двете изследвания да ми направят и ме посъветваха само това, пък ако е положителен, да направя за остра...

Явно по-добре да имаш домашни котки вместо да се занимаваш с уличните като мен, ама на - нашите не искаха да ми вземат едно време #Cussing out

# 24
  • Мнения: 219
Здравейте и от мен, днес бяхме на лекар, пак ме гледа с вагиналния, и показа на мъжа ми как пулсира точката. Явно че имаме сърчице, записахаме за ЖК и ми взеха мерки, сега трябва да ходя всеки месец, но ние ще отидем пак след две седмици да го видим пак

# 25
  • Мнения: 1 900
Ще отида тази седмица, незнам точно кой ден.

# 26
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте и от мен. Честита ни новата темичка.
Валерия, мисля че няма за какво да се притесняваш. И аз като бях на лекар в събота нищо не можа да ми каже за бременноста  нито дали е "кухо яйце", пък за сърчице да не говорим. Така че просто е рано. Вал, може ли и мен да ме включиш на първа страничка. Терминът ми е 22.07.2009 година. Благодаря!
Галето123, много благодаря за позитивните думи. Много се радвам че при теб е изчезнала толкова бързо. Много се надявам и при мен да се махне. Тъпото беше, че докторът наистина ме уплаши, а пък знаеш че психическото състояние е много важно. Така или иначе аз се записах за сряда за ехограф, за да видя как се развиват нещата.
Въпрос към всички:абе моят корем продължава да е надут като за 5-и месец (не си правя майтап ужасно е голям и почти никакви дрехи не ми стават). Иначе кг не съм качила. Има ли някой с подобен проблем. Даже питах доктора може ли от кистата да ми е толкова подут корема ама той нищо не ми каза.?????? newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 15
Момичета и аз да се включа в новата темичка и по-конкретно по темата за запека. Много съм зле, вече 4 дни не съм решила да пия чай зърнастец. Четох малко за него едни казват, че може при бременност други че не се препоръчва, но опитах доста варианти с круши, мед и топла вода на гладно, сушени плодове и нищо не помага, не се издържа вече, не стига, че по принцип се чувствам подута ами сега направо ще гръмна, вече немога да се сгъвам.
Карелия не си сама в проблема с подуването, най-малко и аз съм с теб.

# 28
  • Canada
  • Мнения: 649
Запекът е гадно нещо... Искрено съчувствам на всички, които страдат. За момента нямам такъв проблем и се надявам да нямам (предната бременноста нямах). Дано по-скоро да отмине , както останалите неприятни симптоми... Praynig

# 29
  • Мнения: 5 246
Гале, Джиджи я кажете за тези свещички Eva Q, може и на лични да не занимаваме, всички с проблема си  Mr. Green А относно Дуфалака, по колко пиете от него? Корема ми започна леко да се вижда, но си мисля, че е в следствие на проблема който имам Wink
Момичета, хайде качвайте снимки в албумчето  Wink

Общи условия

Активация на акаунт