Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

По-скоро нямам въпрос, а искам да споделя. Е, и да питам някои неща, де Smile

От няколко дни спрях с цеденето през деня на работа и сега се прибирам с препълнени гърди и гледам Гогата да изсуче колкото се може повече. От известно време намалявах количеството на изцедената кърма, докарах я до 100 мл от двете гърди, като едновременно с това изместих и часа, в който се цедях към 16.30-17.00. Така от средата на миналата седмица спрях. Въпреки това гърдите ми се пълнят доста.

Продължавам да си го кърмя, разбира се, както сутрин и вечер, така и през нощта, а в почивните дни и през деня. Но когато ме няма не пие кърма, освен кърма с бисквити, което е в менюто на Гого през ден като следобедна закуска.

Чудех се дали сега ще ми намалее кърмата? От друга страна се чудя, сега като ми се изчерпат запасите от кърма , ако се наложи да пътувам, няма да мога да оставя на Гогата кърма, защото може и да няма вече запас?!? Освен това съм отпуска другата седмица за 10-тина дни и мисля, че пак ще наваксаме с количеството и се чудя дали след това няма да си образувам проблем с препълнени гърди?

Ами така де, в този ред на мисли тези дни... Кажете ми, че няма да ми намалее кърмата, нали? (Ех, и аз като че ли вчера съм родила, така звуча, не съм се притеснила чак толкова по този въпрос, да не си помислите, че съм се паникьосала).
Цитирай

До хладилника, който обичам

Не, няма да намалее. Smile
Аз без да се цедя спрях дневните кърмения, докато Мая е в яслата. По-рано сучеше преди ставане, към 10, 12-13 и следобяд към 15-16 (после пак към 18-19 и за приспиване, също и нощем).
Като тръгна на ясла, първо беше на половин ден и прескачаше 'втората закуска' към 10, направо на обяд сучеше приспивно.
Сега вече суче преди ставане и чак като я взема от ясла в 15. За сметка на това суче и от двете гърди (че и сама командва коя да й дам... здрасти, Зъхи Wink ).
През другите дни си суче по старата схема.
За запасите не знам какво да ти кажа, понеже отдавна не се цедя и не поддържам запаси.
Цитирай

София

Е, това звучи успокояващо. А за запасите - ми надявам се, че няма да ми се налага да пътувам скоро.

Хм, Гого вече го кърмя почти навсякъде, сам ов обществен транспорт май не се е случило, защото не се возим на такъв Laughing Като завика "цо-цо-цо" и ме задърпа за блузата..., а и той проявява претенции към това от коя гърда...  Very Happy
Цитирай

Plovdiv

Бъди спокойна, вече втори месец кърмя Анджи само сутрин и след работа, е и през нощта разбира се, изобщо не ми е намаляла кърмата, дори в часовете когато трябва да сучи гърдите ми се пълнят. Е усещането не е много приятно, но като я взимам от бавачката първата и работа е да си сукне. Знаят си бебоците къде е сладкото
Цитирай

САЩ

Аз изобщо не се цедих като тръгнах на работа, защото мойто не щеше да пие кърма от чаша (беше на 10 месеца). Няма да ти намалее кърмата. И за 10те дена не се притеснявай. Ако след отпуската ти се препълват гърдите, изцеждай малко, до облекчаване, и това е.
Цитирай

София

Като завика "цо-цо-цо" и ме задърпа за блузата..., а и той проявява претенции към това от коя гърда...  Very Happy
35 35 35И мене вчера ме събличаха на улицата.Сраааам hahaha
Цитирай

Ами и аз не се цедя от май месец. Суче сутрин в 6,  преди да тръгна за работа - около 8 и веднага щом се върна - в 17:30. после - когато пожелае. Обикновено два пъти до заспиването и през нощта. Запаси нямам и това не е притеснява. Ако се наложи да отсъствам, (както е било 2 пъти за вечерта), Ирина яде манджа. Иначе - кърмата ми не е намаляла. Колкото пъти е поисала - имало е. Друг е въпросът, че става все по-невъздържана и крещи като циганка, ако не си полуци цицата веднага.
Цитирай

Варна,морето,сините вълни.

А мен се опитват да ме сучат през блузата. Налиташе и на татито (той горкия хич не е свикнал с подобно отношение), ама набързо схвана разликата между крава и бик.  Wink Mr. Green
Цитирай

става все по-невъздържана и крещи като циганка, ако не си полуци цицата веднага.

набързо схвана разликата между крава и бик. Wink Mr. Green

rotfImao rotfImbo  applauseuu
Цитирай

София

Да се включа и аз Very Happy
Ние караме така вече трети месец. Тръгнах на работа и не се цедя през деня.
Вечер като ме види на вратата или ако е навън, веднага започва да ме дърпа да цока. Освен това суче сутрин и вечер когато си иска,през нощта също минимум 2 пъти.

Проблеми не съм имала, но през деня понякога така ми слиза кърмата че направо си потичам и ползвам подплънки от време на време, но кърма бол.....
Даже тази събота си беше цял ден само на кърма - не искаше друго.

Поздрави от нас. Very Happy
Цитирай

София

Като завика "цо-цо-цо" и ме задърпа за блузата..., а и той проявява претенции към това от коя гърда...  Very Happy
35 35 35И мене вчера ме събличаха на улицата.Сраааам hahaha

Ми то при нас вече си е редовна практика, целият квартал ни знае Smile

Защо срам, бе, аз съм си горда един вид Smile
Цитирай

София

Проблеми не съм имала, но през деня понякога така ми слиза кърмата че направо си потичам и ползвам подплънки от време на време, но кърма бол.....
Даже тази събота си беше цял ден само на кърма - не искаше друго.

Поздрави от нас. Very Happy

Днес беше по-добре, не се препълних... Но ми прави впечатление, че и на мен ми слиза кърмата изведнъж в някакъв момент.

Гогата напоследък нещо не ще да яде, а и имаше миналата  седмица температура за една вечер и тази вечер пак. Чудя се от зъбите ли е, или е летен вирус (има и нещо подобно на разстройство). Та в този ред на мисли се зачудих и дали като не яде много много твърда храна не е редно да оставям кърма да пие??? Иначе през уикенда също единият ден беше почти изцяло на кърма.

Поздрави и от нас Smile
Цитирай

Моят съвет е да го даваш по-лежерно. Гого е на година и 3 месеца - нека презденя пие вода, сок, фреш, айран. Като си с него, да си суче човека. Няма нужда да цедиш, че да пиел кърмата от шише.. Вечерта като си дойдеш, пак ще си получи имуноглобулините  Wink
Цитирай

София

Ирина яде манджа. Иначе - кърмата ми не е намаляла. Колкото пъти е поисала - имало е. Друг е въпросът, че става все по-невъздържана и крещи като циганка, ако не си полуци цицата веднага.

1:1. Абе Иринка и Ив4о добре си "паснаха" на Рибарица  Laughing Не ще да е слу4айна тая работа...Май Евка на Зори си има сериозна конкуренция.. 35
Цитирай

София

Моят съвет е да го даваш по-лежерно. Гого е на година и 3 месеца - нека презденя пие вода, сок, фреш, айран. Като си с него, да си суче човека. Няма нужда да цедиш, че да пиел кърмата от шише.. Вечерта като си дойдеш, пак ще си получи имуноглобулините  Wink

Той отдавна не я пие кърмата от шише. Използваме я за направата на кърма с бисквити за следобедна закуска например. Също и за запас ако се наложи да отсъствам (предстоеше ми пътуване, което засегасе отложи де).

А да се оплача, че освен вода и кърма друго не пие - не съм пробвала с айрян, де, но така или иначе соковете не ги щеше, но скоро не съм го пробвала пак, за да съм честна...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.