За скъпата и евтината козметика - 2 тема

  • 30 857
  • 160
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 30
Здравейте момичета,
Смятате ли, че "Амрита" са качествена козметика? Състава на маската, която ползвам е


Aqua, Benzyl Alcohol, Carbon, Cetyl Alcohol, Cetyl Stearatti, Disodium EDTA, Glycerin, Glyceryl Stearate, Kaolin, Sodium Stearate, Xantan Gum

Май  "по химичен" начин добре звучи  Laughing Laughing Laughing
Би ли казала коя маска точно имаш предвид.Мерси

Софи, така и така сме подкарали с въпроси за Амрита, и аз бих искала да те помоля Praynig да ми кажеш добри ли са тези съставки: 5-Chloro-2-Methyl-2H-Isothiazol-3-one, Aqua Destillata, Benzyl Alcohol, Linoleic Acid, PABA, Polysorbate 20, Retinyl Palmitate, SEPIGEL 305, Tocopherol
Това е серум антибръчки. Благодаря


Дълбоко почистваща с активен въглен - поне така пише на опаковката в малка разфасофка от 10 г.
Мерси   bouquet Смятам и аз да си я взема

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 21:00 от *Lina*

# 61
  • София
  • Мнения: 1 231
Моля за извинение за забавянето, поради промяната на формата на темите ми се наложи да препроверя записките си и се надявам скоро да мога да ги пусна на авторката.

Да, ама вече май неможе да се коригира първия пост за да се сложат тези неща.....може би някой от модераторите ако помогне в последствие  Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 85
Моля за извинение за забавянето, поради промяната на формата на темите ми се наложи да препроверя записките си и се надявам скоро да мога да ги пусна на авторката.

Да, ама вече май неможе да се коригира първия пост за да се сложат тези неща.....може би някой от модераторите ако помогне в последствие  Rolling Eyes
Не е само това. CI вече не пише. На Софи й стана обидно, че някой друг е пуснал темата, защото всичко това беше нейна идея. Въобще нещата не са както преди.
Освен това смятам, че темата не може да бъде обобщена от човек, който не е специалист. Едно е да водиш записки за себе си, едно е да се публикува нещо, което ще бъде прочетено от много хора.

# 63
  • Мнения: 502
аз доколкото си спомням в предната тема модератора помоли да се пусне нова още в четвъртък  newsm78
вероятно затова не са изчакали уикенда  Peace
и какъв е проблема, когато записките са готови, прегледани от софи и т.н. просто тази тема да се слее със старата, а да се пусне вече нова №2 от софи с цялата синтезирана информация в първи пост   33uu

# 64
  • Мнения: 12
Не е само това. CI вече не пише. На Софи й стана обидно, че някой друг е пуснал темата, защото всичко това беше нейна идея. Въобще нещата не са както преди.
Освен това смятам, че темата не може да бъде обобщена от човек, който не е специалист. Едно е да водиш записки за себе си, едно е да се публикува нещо, което ще бъде прочетено от много хора.

Останах със същото впечатление - макар и с най-добри намерения, малко прибързахме с пускането на новата тема.   bouquet

Съгласна съм и че ако ще се пуска обобщение, то трябва най-малко да бъде прегледано от специалист.  Peace

Мисля също, че предвид обстоятелствата, е добре темата да бъде организирана като помощно средство за самостоятелна преценка на качеството/състава на продукта, и едва в краен случай да задаваме директни въпроси към специалистите. Важно е да ценим времето им и да не забравяме, че участието им в дискусията е въпрос на добра воля - трябва да уважим решението им, какво и да е то. А и смятам, че крайната цел на всичко  изписано досега по темата е да станем по-информирани и следователно - по-самостоятелни в избора си.  Peace

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 13:30 от Myriad Canaan

# 65
  • Мнения: 630
Не е само това. CI вече не пише. На Софи й стана обидно, че някой друг е пуснал темата, защото всичко това беше нейна идея. Въобще нещата не са както преди.
Освен това смятам, че темата не може да бъде обобщена от човек, който не е специалист. Едно е да водиш записки за себе си, едно е да се публикува нещо, което ще бъде прочетено от много хора.

Останах със същото впечатление - макар и с най-добри намерения, малко прибързахме с пускането на новата тема.   bouquet

Съгласна съм и че ако ще се пуска обобщение, то трябва най-малко да бъде прегледано от специалист.  Peace

Мисля също, че предвид обстоятелствата, е добре темата да бъде организирана като помощно средство за самостоятелна преценка на качеството/състава на продукта, и едва в краен случай да задаваме директни въпроси към специалистите. Важно е да ценим времето им и да не забравяме, че участието им в дискусията е въпрос на добра воля. А и смятам, че крайната цел на всичко  изписано досега по темата е да станем по-информирани и следователно - по-самостоятелни в избора си.  Peace


Що се отнася до пускането на новата тема, бяхме поставени пред свършен факт, защото старата беше заключена...но наистина трябваше да се изчака Софи  Peace А иначе за CI, имахме си един мъж тука и успяхме да го изгоним...женска работа.
Подкрепям Мириад Hug

# 66
  • Мнения: 6 618
CI ,Софи не се сърдете   Praynig

# 67
  • Paris
  • Мнения: 1 727
CI ,Софи не се сърдете   Praynig
Моля ви, върнете се при нас! За мен това е една от най-полезните теми, благодарение на вашия професионализъм. Бъдете над дребните неща, защото има кой да ви оцени в този  форум.  bouquet  bouquet

# 68
  • Торонто
  • Мнения: 837
Публикуваният състав може да бъде и такъв на качествен балсам. Хубав изглежда.
Благодаря Софи!
Това значи ли, че може да се използва и като балсам с отмиване, защото когато се нанесе според указанията на опаковката (малко количество върху суха коса) тя става суха и матова.
[/quote]

Според мен няма никакъв проблем да се ползва и като такъв.

# 69
  • Торонто
  • Мнения: 837
И аз искам мнение за състава на моя шампоан.  newsm78
състав:
Стабилизиран гел от алое вера, диетаноламин-лаурил сулфат, дестилирана вода, кокамид диетаноламин, кокамидопропил бетаин, масло от жожоба, натриев хлорид, диазолидинил карбамид, метилпарабен, лимонена киселина, аскорбинова киселина (витамин С), аромат.

Поздравления за чудесната и полезна тема.   bouquet smile3501

Нищо особено. Хубаво започва с алое, но само толкова. За пенителите вече предъвкахме въпроса.

# 70
  • Торонто
  • Мнения: 837
Ето състава на ELEA дневен противобръчков крем за суха кожа с УВ защита 25-ти фактор - Q-10 active anty-age, UVA+UVB protection, SPF 25:
aqua, isomyl, p-methoxycinnamate, ethylhexyl methoxycinnamate, phenylbenzimidazole sulfonic acid, glycerin, didodium phenyl dibenzimidazole tetrasulfonate, cyclopentasiloxane, cuclohexasiloxane, octocrylene, ethylhexyl isononanoate, cetaryl ethylhexanoate, potassium cetyl phosphte, hydrogenated palm glycerides, butil methoxydibenzoylmethane, triethanolamine, stearyl heptanoate, stearyl ceprylate, dimethicone, acrylates / c10-30 alkyl acrilate crosspolymer, lactose, cellulose, tocopherol, Ci77492, hydroxypropyl methylcellulose, ubiquinone, parfum, dmdm hydantoin, tocopheryl acetate, xanthan gum, bisabolol, disodium adta, dichlorobenzyl alcohol, bht

Направи ми впечатление, че няма парабени (явно са използвани други консерванти), разпознах и съставките за УВ защита, но за останалите неща ще ми е интересно мнението на Софи.

В темата за натурална козметика се коментираше тази българска марка: Essential Care . Не съм я ползвала, но на сайта са публикували съставките. Например на "Възстановяващ нощен крем с авокадо (95% ORGANIC)" състава е:
aloe vera juice*, filtered water, cold-pressed avocado oil*, extra virgin olive oil*, shea butter*, rosemary extract*, nettle extract*, cetearyl alcohol (plant origin), cetearyl glucoside (plant origin), levulinic acid (plant origin), honeysuckle extract, lavender essential oil*, xanthan gum (plant origin), lichen extract, orange essential oil*, frankincense essential oil, bergamot essential oil*, ylang ylang essential oil*, limonene* & linalool* (in the essential oils). *Organically grown/produced (min. 95% of product)

Веднага правят впечатление натуралните масла, алое-то на първо място (а не водата), но Софи, как я намираш като цяло? Цената е от категория на Nuxe (за да не стане отново спор - склонна съм да платя тази цена за българска козметика  Wink), опаковката е прекрасна, остава Софи да даде и едно рамо за състава  Grinning


ELEA
Много филтри, имам чувство, че са подминали SPF 25.
Другото,което е налице - силикони и леки емолиенти за приятно усещане.
Анти-бръчковата грижа не е на много високи ниво, според мен няма да работи по проблема. Държа да отбележа, че това може да бъде съсвем типичен състав и на един западен крем.
Аз бих го ползвала само като слънцезащитен, за anti age нещо друго.

Натуралният какво да го коментирам - натурален си е. Стига да ти пасва на кожата.
Nuxe не са натурални доколкото помня от съставите тук.

# 71
  • Торонто
  • Мнения: 837
Амрита - не мога да дам коментар. Първо не ми е ясно това ли е реда на изписване на съставките?
Честно казано от всички видяни тук състави на тази марка мисля, че има нещо дълбоко нередно с нея.
Ако е грешна последователността по може да излезе нещо, но така или иначе ми изглеждат много непрофесионални.

# 72
  • Торонто
  • Мнения: 837
CI ,Софи не се сърдете   Praynig

Не се сърдя, но го отчитам като незачитане на чуждия труд.
От четвъртък до събота има 2 дни, нищо спешно не е обсъждано през това време освен разни заяждания.
Трудно ми е да се почувствам ангажирана към чужда тема, затова нещата не са като преди както каза Roly Poly . Естествено плюс факта, че CI го няма.

# 73
  • Мнения: 502
Амрита - не мога да дам коментар. Първо не ми е ясно това ли е реда на изписване на съставките?
Честно казано от всички видяни тук състави на тази марка мисля, че има нещо дълбоко нередно с нея.
Ако е грешна последователността по може да излезе нещо, но така или иначе ми изглеждат много непрофесионални.
софи, благодаря за отговорите   bouquet и за отделеното време  omm
специално за продуктите, за които аз съм питала, да, в такава последователност са изписани  съставките newsm78
а кое е нередното   Thinking защото това всъщност е българска марка, която зарежда козметични салони  newsm78
направо съм в шах  Mr. Green  Tired
иначе серум-ампулите Q10 на мен ми действат превъзходно, макар че ги ползвам едва от няколко дни
не знам какви  Sick съдържат, но след като се намажа вечер дори след сутрешното миене кожата на лицето ми е мека и без крем  Blush
наистина ми е интересно какво им е на продуктите, ще съм ти благодарна ако споделиш  Hug
дали могат да увредят кожата или просто нямат ефекта, който предполага името им или ...   newsm56

# 74
  • Мнения: 231
Sofi. темата е изцяло твое дело и мисля че  модераторите може да коригират  първия пост и да посочат теб за автор ,защото както вече писах темата е актуална само с твоето участие и на CI.
Според мен е редно момичетата които го обидиха да се извинят !

Общи условия

Активация на акаунт