Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 28 ноем. 2008, 12:57 ч.

17-ОН-Progesterone

• 2 396
  • 5
  •   1
Отговори
Момичета, моля за помощ!
Днес излезе и резултатът ми от този хормон!
Резултатът е 2.0 ng/ml при референтни граници от 0.1-0.8!
Завишени са всичките ми мъжки хормони.
Всичко останало е в референтни граници- инсулина и кр. захар, и репродуктивни хормони, и щитовидните също....
Най-рано след 2 седмици ще мога да се добера до ендокриноложката, а до тогава!? Споделете опит...Имам  овулация /следена с фоликулометрии/, редовни цикли! Толкова ли пречат тези проклети хормони на забременяването!?!
Изобщо- има ли забремелели с високи мъжки хормони!? Cry

# 1
Здравей , и при мен се наблюдаваха завишени мъжки хормони , въпреки че никога не съм имала проблеми с теглото , кожата или окосмяването , единствения проблем който подксазваше за това  беше нередовен цикъл и липса на овулация, , но въпреки това успях да забременея . Спазено ли е изискването при изследване на прогестерона , а именно 7 дни след доказана овулация ?

# 2
Здравей , и при мен се наблюдаваха завишени мъжки хормони , въпреки че никога не съм имала проблеми с теглото , кожата или окосмяването , единствения проблем който подксазваше за това  беше нередовен цикъл и липса на овулация, , но въпреки това успях да забременея . Спазено ли е изискването при изследване на прогестерона , а именно 7 дни след доказана овулация ?
Радва ме това, че виждам бременна линийка в профила ти! Hug
Аз никога не бих разбрала, че имам хормонални проблеми, ако не бях почнала изследвания по повод стерилитет....Имам редовен цикъл, макар и  леко оскъден! Имам ову /колко качествено незнам/
Mindi , този прогестерон е друг/моя, за който питам/! Секретира се от надбъбрека, доколкото знам! Правен е на 3-ти ден от МЦ! Завишената му стойност, доколкото разбрах говори за проблем с надбъбречна жлеза!  Cry

# 3
wine не се отчайвай , сигурна съм че с правилно лечение ще преодолееш хормоналние смущения , пък може и преди това да ни изненадаш  Hug
Нека и други по-запознати момичета да се включат по темата  Peace

# 4
При мен изследваха 17 ОН Прогестерона във връзка със СПКЯ. Но ми беше в норма, и не се интересувах особено от този хормон. Розали е имала проблеми с него, ако искаш намери я и поговорете. Спомням си, че завишението на 17 ОН Прогестерона говореше или за СПКЯ или за надбъбречна хиперплазия. Но за да се установи дали е второто се прави един по-сложен тест, май се вземаше три пъти кръв..... не си спомням точно.

Толкова ли пречат тези проклети хормони на забременяването!?!

Естествено, че пречат, но ако се намери правилната диагноза и се постави правилното лечение, изход има  Peace

Инсулина само на гладно ли го пуска? Яйчниците ти кистозни ли са? А да си забелязала засилено окосмяване, акне, напълняване? Хормоните може да са ти в норма, но нарушеното отношение между ЛХ и ФСХ примерно може да е показател за СПКЯ. Ако искаш напиши резултатите да ги видим. И не се шашкай предварително, важното е да си подбрала добър ендокринолог, който да ти назначи необходимото лечение. Има забременели и с по-сериозни проблеми.

# 5
LH  3,8 (реф.2,12-10,90)
FSH 8,5 (реф.3,85-8,8)
Prolaktin 493 (реф. 70-565)
Естадиол 245 (88-420)
SHBG 29.3 (15-120)
Тестостерон -0,88 ng/ml  граници за жени 0,1-0,75
DHEA-S -11.2 umol/l   за жени под 50г. 0.60-8.00
Андростендион-5,2 ng/ml граници за жени 0,35-3,15

Progesteron 76.1 (16.4-59.0) !?!
TSH 3.40 (0.34-5.5)
FT4 10.53 (7.85-14.40)
Anti- Tg 0.0 (0-4)
Anti -TPO 1.10 (0-9)
 Ами ето това е всичко....и като добавим завишения хормон, зарадо който съм пуснала темата, картинката става пълна! Confused
Не съм пълна, даже напротив- доста слаботелесна съм...нямам акне и никога не съм имала, дори в пубертета...Може би като оплакване мога да спомена бързо омазняваща се коса....Окосменка съм си, ама това си ни е семейна черта, а според козматичката ми  съм си имала съвсем обикновено окосмяване...Ох, знам ли....Още даже и час за ендокриноложката нямам! Дасно днес успея да се докопам до този заветен час....
Благодаря на всички за помощтта!!!! Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт