Ще имам близнаци! Тема с продължение.... 9

  • 25 104
  • 342
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14
 Blush
Мерси paola !

# 31
  • Мнения: 315
здрасти,
напоследък се побърквам на тема хранене - кога ,колко и какво да ям?Правих си кръвни изследвания и хемоглобина ми е 114(четох,че е нормално да ти падне хемоглобина по време на бременност)-може би това ме накара да се шашна.Направо незнам какво да ям.Знам от кои храни се вдига хемоглобина,но те въобще не ми се ядат newsm78

# 32
  • Мнения: 285
 Здравейте Heart Eyes
Бамбинан добре дошла при нас  Hugи ти си от отбора на априлските мами  Mr. Green
Паола да ти кажа и на мен в началото на бременноста изследваниета не бяха от най хубавите включително и желязото . Не съм била на специален режим на хранене хемоглобина ми се вдигна като спрях  Sick #Crazy В 19 г.с. хемоглобина ми беше 122 което е супер. Така че не се притеснявай като мине първият триместър ще се почувстваш по добре  Simple Smile

# 33
Здравейте и от мен. Аз също ще ставам мама на близнаци - две момчета.Ние си имаме и една кака на 13, така че много им се радваме.Аз съм в 24 г. с. т.е. 6 месец.Много се радвам че сме станали толкова много мамаи на близнаци.Терминът ми е на 24 март, но доки казва че няма да мога да ги износя дотогава, а ще раждам със секцио по мед. показатели. Тази година дядо Коледа е най-щедър към нас Laughing Stop

# 34
  • Мнения: 547
И моите трябваше да са овнета,но са риби.Обикновено подраняват с около три седмици.
Хубаво е хемоглобина на края да е по висок по възможност,при мен имаше проблеми и се наложи кръвопреливане и след това пиех малтофер около 16 дена.
За секциото,обикновено е такова при близнаци рядко бебетата са обърнати както трябва накрая.

# 35
  • София
  • Мнения: 725
Бамбинан честито и от мен!
paola д-р Сигридов каза, че трябва да ядем много протеини, плодове и зленчуци и свински черен дроб заради хемоглобина. При близнаци било сигурно, че ще развием анемия.
Момичета сега връщам от преглед при д-р Сигридов. Моите близнета се развиват добре за сега според дока, но за ФМ ме вика пак след две седмици. Едното по данни ехографа е 10 седм и 2 дни, а другото е 9 седмици и 6 дни. Едното беше доста по-подвижно от другото. Сега си ги гледам на снимка  и не мога да повярвам, виждат се крачета, ръчички, носле.....само дето ме притесни че на единия фетус пише 86%, а на другия 65%, някой знае ли какво означава това?
И друго искам да питам- мога ли да ям хайвер?

 

# 36
  • Мнения: 359
Момичета, само аз ли ще съм на ФМ чак 19 седмица 0 дни  (утре)
ДА не е късно....
при д-р Димитрова във ФЕМИНА отивам
нямам търпение да науча пола на бебчовци

-----
за хемоглобина и аз да дам съвет: сушени плодове, бадеми, телешко месо....разнообразявайте менюто колкото може повече
и аз съм с хемоглобим 112 и не е мръднал. Не знам има ли общо с ниското ми кръвно по принцип, но се чувствам добре.

# 37
  • Мнения: 14
Здравей Венче,
аз бях на ФМ в понеделник и ми беше средата на 20-та седмица, така че мисля че не ти е късно.

Аз лично отслабнах откакто забременях с близнаците и сега малко по малко наваксвам килограми, но общо взето съм качила 3-4. Много съм доволна за сега тежа 65 кг, а докторите казаха че изследванията са ми мн.добри. Гледам да избягвам сладките неща, макар че мнооого обичам, но явно има ефект. Освен това всеки следобед ям плодове - мандарини, грозде, ябълки. Това ми дава доста витамини.
Надявам се да го давам все така, макар че се съмнявам.... след Нова Година очаквам да стана като кит Simple Smile

# 38
Здравейте и от мен,
За първи път пиша и искам да ви споделя, че ще имам две прекрасни създания  Grinning
Термина ми е на 06.04.2009 и ми казаха че ще имам две момиченца, страшно съм щастлива

# 39
  • Мнения: 38
Честито, на добър час на теб и всички нови двойни и тройни мами  Grinning!

# 40
  • Мнения: 359
Момичета, ставаме още повече момичета....
нашите бебчета са 2 девойки Simple Smile
вече ги усещам съвсем отчетливо Simple Smile

# 41
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Момичета, да ви питам имате ли контракции? Аз напоследък си имам доста и ме притесняват. Увеличиха ми магнезия на 3*2, но не спират, само понамаляха като бройка - по около 4-7 на ден, имам и дни с повече. Пия и но шпа като усетя, че съм в "серия". Безболезнени са, но са силни и траят по 20-30 секунди. Лекарят ми каза, че е нормално да са по 1-2 на ден, не повече, а аз понякога имам дни с по 20 и кусур.  Ако продължавам в същия дух ще ме сложат на Гинипрал за да не стане скъсяване на шийката.  Confused

Венче, добре дошла в отбора с розовите гащи.  Mr. Green Тепърва започва шутирането. И моите ги усетих по-отчетливо в 19 г.с., а сега направо танцови спектакли ми изнасят. Най-любим им е часовият диапазон 4-6 ч. рано сутрин.  Crazy

Фм се прави между 18 и 22 г.с., аз даже съм днес на ФМ при Марков, а съм в края на 22 г.с.

# 42
  • Мнения: 375
Жабче,аз съм с такива контракции от края на 4тия месец,бях на гинепрал повече от месец и системи в болницата и горе долу се стабилизира положението,така,че ако се налага го взимай.На мен ми казаха да броя контракциите-до 10 на ден не било опасно.Все още съм на Магнерич , Но Шпа и многооооо лежане Wink .Стискам ти палци всичко да е наред Praynig

# 43
  • Мнения: 285
Здравейте и от мен Hug,
Венче честити ти моми newsm51 newsm51
Жабче успосой се и аз съм така , ама мойте бебоци не танцуват толкова колкото твойте госпожици, консултирай се с доки, на мен ми каза да си взема Гинипрал за всеки случай да си имам под ръка не го пия но една опаковка си имам в къщи .Не знам ти влизаш ли в болница аз всеки месец за по 4-5 дни и задължително ми слагат система с Кормагнезин /извинявам се ако бъркам името/ много добре се чувствам след това. Хай не се притеснявай и не забравяй че корема някой път се втвърдява от ритничетата от вътре  Hug Hug Hug

# 44
  • Мнения: 1 291
А имали ли сте постоянна лека болка в корема.Вчера ми се появи и си остана.Звъннах на док и тя каза да пия нош па.По някое време заболява все едно бучка като с карфица.От ляво.

Общи условия

Активация на акаунт