За 18 СОУ ... начален курс

  • 17 607
  • 23
  •   1
Отговори
 Интересува ме мнението ви за 18 СОУ - като за гимназия съм чувала почето добри неща, но как е в началните класове. Питам, защото това е един от вариантите да преместя детето там (по-близо е до работата ми) ... Та как е обучението в малките класове - от 1 до 4 клас - всъщност ние сме 2 клас сега - атмосферата в училище, учителите като преподаватели, дисциплината, контакта между учител - ученик - родител ... Знам, че в училището се изучават източни езици, а какви езици изучават най-малките (знам, и че има японска паралелка при най-малките) ... Осигурявали евентуално училището транспорт (т.е. училищен автобус, както е напр. при 134 СОУ - "еврейското училище" ) ... Има ли занималня - коя е (говоря за частна) и добра ли е ... С една дума - вашето мнение за 18 СОУ ... и ако не ви е неудобно препоръчайте ми учител, който в момента обучава 2 клас 

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 13:33 от Ellypr

# 1
  • Мнения: 494
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=228208.msg5129105#msg5129105
 Темата не е много стара-разгледай я Peace

# 2

Благодаря ти за отговора, но съм я гледела темата, и затова си позволих отново да попитам за 18 СОУ, защото в старата тема повече са мненията за гимназиален курс, а накрая дори се "нищат" въпроси-отговори от по-различно естество ...

Та ...
 Simple Smile Интересува ме мнението ви за 18 СОУ - като за гимназия съм чувала почето добри неща, но как е в началните класове. Питам, защото това е един от вариантите да преместя детето там (по-близо е до работата ми) ... Та как е обучението в малките класове - от 1 до 4 клас - всъщност ние сме 2 клас сега - атмосферата в училище, учителите като преподаватели, дисциплината, контакта между учител - ученик - родител ... Знам, че в училището се изучават източни езици, а какви езици изучават най-малките (знам, и че има японска паралелка при най-малките) ... Осигурявали евентуално училището транспорт (т.е. училищен автобус, както е напр. при 134 СОУ - "еврейското училище" ) ... Има ли занималня - коя е (говоря за частна) и добра ли е ... С една дума - вашето мнение за 18 СОУ ... и ако не ви е неудобно препоръчайте ми учител, който в момента обучава 2 клас    Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 351
Много зависи какви деца,а и какви радители ще се съберат.Моето е трети клас с японски.За момента мога да кажа,че съм доволна,сравнявайки с 48 СОУ,1 СОУ и още едно две.Госпожата ни е страхотна,но има деца,с които трудно се справя.Транспорт няма,макар че когато имаше разговор с родителите преди записването беше обещан такъв.Занималнята е за 1 и 2 кл.Отсреща има частна срещу 200лв.Доколкото съм чула отзиви е на доста добро ниво.Децата там са около осем в група.Езиците са руски,английски,френски,немски и японски.Учител не мога да ти препоръчам,защото нямам никаква странична информация.Ако имаш още въпроси-насреща съм Simple Smile

# 4
Чух, че от лятото ще откриват и частна занималня с японски някъде до у-щето. Не че ще е само за японските паралелки, но ще има и помощ по езика, което си е плюс.

# 5
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Извинявам се,че пренасочвам темата,но прочетох ,че се споменава 48 СОУ и бих помолила за повече подробности или по точно какви са причините за да не спада към  училища с добра подготовка(може и на лични)! Embarassed
Благодаря ,предварително!  bouquet

# 6
Много зависи какви деца,а и какви радители ще се съберат.Моето е трети клас с японски.За момента мога да кажа,че съм доволна,сравнявайки с 48 СОУ,1 СОУ и още едно две.Госпожата ни е страхотна,но има деца,с които трудно се справя.Транспорт няма,макар че когато имаше разговор с родителите преди записването беше обещан такъв.Занималнята е за 1 и 2 кл.Отсреща има частна срещу 200лв.Доколкото съм чула отзиви е на доста добро ниво.Децата там са около осем в група.Езиците са руски,английски,френски,немски и японски.Учител не мога да ти препоръчам,защото нямам никаква странична информация.Ако имаш още въпроси-насреща съм Simple Smile

 Simple Smile Благодаря на всички за отзивите !

А от какво естество са били проблемите с част от децата - дисциплина, обучение или нещо друго  newsm78 и каква е реакцията на учителката, дали търси начин за решаване на проблема, т.е. дали самата тя търси благотворителен контакт с въпросните деца или просто остава нещата на времето и хората

# 7
  • София
  • Мнения: 351
Определено с дисциплината заради което имахме и родителска среща и се надявам нещата да се канализират.Иначе класа е доста буден и с обучението няма проблеми.

# 8
  • Мнения: 3 886
детето ми е в 18 то Бих казала че съм доволна и от учителя и от базата.Само не съм доволна от това че все още нямат физическо но това е защото салоните са препълнени но мисля че 2 рия срок ще се оправят.За 134 не се и надявай там децата които влизат са от предучилищна и никой не напуска.Просто нямаш шанс.Питахме специално за 1 приятелка която искаше да премести детето си там то в момента е 1 клас също.# от учителките и казаха че просто няма места.Там се учи обаче повече Иврит от колкото български HugУспех с избора

# 9
БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ОТГОВОРИТЕ И ВНИМАНИЕТО !
 Grinning И ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !  Flutter

# 10
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Аз, както винаги последна научавам,на пример ,че има предучилищна в 134то..... Rolling Eyes

# 11
Езиците са руски,английски,френски,немски и японски.
Това за занималнята ли се отнася или за училището?Доколкото знам, японската занималня ще се открива лятото.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 272
Ние също сме се насочили към 18-то за нашата първокластничка. Моля ,ако някоя мама има повече инфо, специално за японските паралелки да пише Praynig

# 13
И аз от известно време насам разпитвам за японските паралелки.Не можах да разбера дали тази година ще са 2 или 1. Японката, която ще им преподава е дошла януари и ще бъде в БГ 2 години. Поне успях да се свържа с японската занималня-вече тече прием за септември.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 783
Аз, както винаги последна научавам,на пример ,че има предучилищна в 134то..... Rolling Eyes
Няма предучилищна. Част от приетите деца са ходели в 1-во ОДЗ. Но част  и то не голяма..

Общи условия

Активация на акаунт