«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 624 отговора

Sofia

ћнени€: 7 125
    —коро попаднах на  рецептата на “иквеник на ≈мили.ћалко € обогатих и се получи  нещо направо божествено!!! Love Love Love
    ќпитайте и вие! Hug

продукти:

1 пакет кори за баница Ѕелла
    1.300 кг (или около това) тиква
    краве масло за намазване
    захар по 1- 1.5 супена лъжица за поръсване на плънката във вс€ко руло(гледайте об€снени€та долу).”величете захарта,ако обичате по-сладичко. Peace
    канела,индийско орехче,ванили€

за заливката:
    2 €йца
    1/3 (или малко повече) ч.ч. пр€сно мл€ко
    сода бикарбонат на върха на ножа
    1 ванили€

за глазурата:
    сок от половин лимон
    пудра-захар(толкова,колкото да се получи нещо,като каша)

0.“иквата рендосваме или нар€зваме ситно в блендера.Ќе € задушаваме,остава сурова.
    1.¬зимаме една кора,намазваме € леко с краве масло (аз не го разтоп€вам,рисувам направо с пакетчето н€колко черти върху кората).

2.ќтгоре слагаме друга кора.ѕоръсваме € с канела,н€колко прашинки индийско орехче и ванили€.

3.ќтгоре слагаме тиквата,н€къде 3 големи супени лъжици с връх.–азпредел€ме € равномерно,като гледаме да не стигаме чак до краищата на кората.  
   ѕоръсваме тиквата с 1-1.5 чаена лъжичка захар.

4.«авиваме 2-те кори на руло.ѕовтар€ме процедурата с останалите двойки кори.

5.≈дна тава намазваме с олио.ѕостиламе на дъното една от корите.¬ърху не€ едно до друго започваме да редим рулата.

6.—лед като сме ги наредили,нар€зваме ги напречно.“ака се получават квадратчетата(които се виждат на снимката).

јко ви е останала 1 кора може да € накъсате на малки парченца и да поръсите тиквеника с т€х.“ака ще придобие леко "рошав" вид.

7.ѕриготв€ме заливката от 2-те €йца,содата,мл€кото и ванили€та.«аливаме с не€ квадратчетата,като гледаме,т€ да се разпредели равномерно.

8.“ук-там отгоре слагаме малки парченца масло.

9. ѕечем тиквеника на умерена фурна.
    10.—лед изпичането напръскваме го с глазурата от лимонов сок и пудра -захар.  

–езултатът ми прилича на тиквена торта Ќаполеон!
     Ќе-ве-ро-€т-но вкусен,сочен и ароматен!!!
     ƒа ви е сладко! Love

« ѕоследна редакци€: пн, 23 дек 2013, 15:31 от —елма »
÷итирай

Sofia

ћнени€: 376
Ћеле , страшна си точно снощи слюнкоотдел€х пред снимката му. ƒнес забравих да куп€ тиква но утре със сигурност.
÷итирай

ћнени€: 407
—елма, аз мисл€ да прав€ утре тиквеник  Peace но ще си разточа аз корите  Peace —тига да се сет€ как беше замесването  Thinking “и правила ли си тиквеник с домашно разточени кори ?  newsm78   
÷итирай

Sofia

—елма, аз мисл€ да прав€ утре тиквеник  Peace но ще си разточа аз корите  Peace —тига да се сет€ как беше замесването  Thinking “и правила ли си тиквеник с домашно разточени кори ?  newsm78   
   Ќе!Ќе съм! Rolling Eyes
   “ози тиквеник ми е първи в живота!ќбаче го направих вече 2 пъти в рамките на 3 дена.
   ѕросто е Ќ≈ѕ–»Ћ»„Ќќ ¬ ”—≈Ќ! Crazy Hug

ƒа ти кажа,и аз се замисл€х за домашно разточените кори.... Thinking јз ги дърпам ,обаче.....
   “а мисл€,като приготв€ едната кора,ще  хвърл€ върху не€ н€колко малки парченца краве масло,ще € сгъна на 2,ще € поръс€ с подправките,ще сложа рендосаната тиква+ захар.ѕосле ще се опитам да € зави€ на руло.» така.... Rolling Eyes
   Ќо засега това е само на теори€... Wink
   јко направиш така,ще чакаме да споделиш какво(и дали Naughty ) е станало! Smile

÷итирай

Sofia

Ќани ћ,забравих да кажа за замесването...
   ¬ода,малко сол,брашно ,колкото поеме.«амесваш тестото.–аздел€ш го на н€колко топки.¬с€ка топка разточваш на кръг.¬секи кръг намазваш с олио.—лед около 15-20 минути започваш да дърпаш всеки кръг върху н€ко€ памучна покривка...—лед това процедираш с плънката,както прецениш . Smile

÷итирай

—офи€, Ѕели Ѕрези

ћнени€: 3 853
—елма, а сода или н€какъв набухвател или €йце за тестото???

ћомичета, потекоха ми лигите, утре ще го направ€ този тиквеник  chef
÷итирай

ћнени€: 6 693
—елма, в колко гол€ма тавичка го правиш туй чудо! »зглежда много добре! bouquet
÷итирай

—елма ,последни€ път когато си точих корите беше преди 4 години под стриктни€ надзор на баба ,но не€ вече € н€ма и ще гледам да се справ€ сама  Hug ћерси за припомн€нето на тестото  bouquet
÷итирай

Sofia

Ќе!Ќ€ма набухвател.Ќ€ма €йце.—амо вода,сол и брашно.» по-дълго месене.Peace
    ¬ие верно ли ще точите корите сами? Rolling Eyes
÷итирай

Sofia

Ћабрекс,тавичката ми е 32см -23 см. Smile
÷итирай

ћнени€: 739
—елма, исках да те попитам не се ли слагат орехови €дки в тази рецепта?
÷итирай

¬арна.....

ћнени€: 1 614
» моите лиги затекоха,
и понеже по тво€ препоръка правих —винкото с оцетна марината, ще последвам и тази ти препоръка за рецепта  Hug
ј по принцип нивга не съм правила тиквеник, ще отчета резултата обаче!!  bouquet
÷итирай

—офи€

ћнени€: 9 812
и аз ще се пробвам Blush
÷итирай

—офи€, Ѕели Ѕрези

ћнени€: 3 853
    Ќе!Ќ€ма набухвател.Ќ€ма €йце.—амо вода,сол и брашно.» по-дълго месене.Peace
    ¬ие верно ли ще точите корите сами? Rolling Eyes

ако не ме домързи може и да ги разточа Laughing
— домашни кори е по-вкусно
÷итирай

“оку що свърших с тиквеника  Crazy вече се пече  Crazy като си разточих сама корите ѕо-късно ще докладвам   :bouquet:
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 624 отговора