Какъв е пощенския код на България?

  • 93 898
  • 30
  •   3
Отговори
  • Мнения: 88
Много съжалявам,ако темата не е за тук,но какъв е пощенския код на България.Изтрепах се да търся и не мога и не мога да намеря. Rolling Eyes

# 1
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Дали не е защото пощенските кодове са по градове?

# 2
  • Мнения: 88
Е добре де,ако от чужбина искаш да изпратиш за България какъв пощенски код ще напишеш?
Не мога да се регна в един сайт,само защото ми иска кода на Бг и без него не ми дава. #Cussing out

# 3
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Иммено де, няма общ, всеки град си има. За сайтове на мен ми е правило проблем. Ако е София пробвай с 1000.

# 4
  • Мнения: 88
написах свободноизбираемото 64657 и стана  Joy
бассии маайтапа

# 5
  • Мнения: 5 710
Е добре де,ако от чужбина искаш да изпратиш за България какъв пощенски код ще напишеш?

Стига бе, шегуваш ли се.

# 6
  • Мнения: 88
А защо трябва да се шегувам?
От къде бих могла да знам?
 Shocked

# 7
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ами не трябва да знаеш, защото няма как да го знаеш, по причина че няма пощенски код на България.
И няма вариант да искаш да изпратиш нещо в България без да знаеш в кое населено място трябва да отиде то. А в момента в който знаеш населеното място вече знаеш и кода.

# 8
  • Мнения: 88
Е сега вече знам,благодаря за инфото. Peace
Ама никога като не ми се е налагало и като не ми е трябвало,как да достигне тази информация до мен?Ми няма как. Peace
Благодаря Peace

# 9
  • Мнения: 2 563
Боже мили...

# 10
  • Мнения: 498
Е сега вече знам,благодаря за инфото. Peace
Ама никога като не ми се е налагало и като не ми е трябвало,как да достигне тази информация до мен?Ми няма как. Peace
Благодаря Peace
#Crazy

# 11
  • Мнения: 872
В училище 2ри 3ти клас не се ли учеше Как се пишат писма и
що е то пощенски код?  newsm78

Пощенски код
от Уикипедия
, свободната енциклопедия

Пощенски код е комбинация от цифри и понякога букви, с които се означава даден район с цел улесняване сортирането и разпространяването на пощата. Районът обикновено е обслужван от един пощенски клон за градовете и селата, а в големите градове различните квартали могат да имат различни пощенски кодове.

В различните страни пощенските кодове са различни. В България пощенския код е четирицифрено число по-голямо от 1000 (1000 е кодът на центъра на София). Във Франция и Германия кодът е от пет цифри (може да започва с нула), а в САЩ — с две букви  и пет или девет цифри.

Има информация в интернет...

# 12
  • Мнения: 3 880
Ама никога като не ми се е налагало и като не ми е трябвало,как да достигне тази информация до мен?Ми няма как. Peace
Някои информации няма нужда да достигат специално до никой, те са от категорията "блиzко до акъла" Wink

Когато искаШ да иzпратиШ писмо  от чужбина до България, пиШеШ най_отдолу, под адреса "BULGARIA" и тъй като светът не е чак толкова голям, колкото си мислим, вероятността да има оЩе една България е много малка Wink т.е. всяка поЩа по света zнае "де е България" и не й трябва код. Виж с населените места е малко по_сложно, има сумати с повтаряЩи се имена, zатова има и кодове. Сега достигна ли достатъчно информация до теб? Laughing

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
От къде бих могла да знам?
А какъв е пощенският код на страната, в която живееш  Crazy

# 14
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Основно американските сайтове изискват при регистрация пощенски код. Ама то е защото за американците е малко трудно да разберат, че освен САЩ има и други страни, в които техният ZIP код не важи и не е със същата конфигурация като техния.

Общи условия

Активация на акаунт