Съвет за сладкиш!!!

  • 704
  • 9
  •   1
Отговори
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Здравейте, моят съпруг днес има имен ден и искам да го изненадам с някой сладкиш. Проблемът е, че до сега не съм правила никога такива работи  Sad. Прочетох много хубави рецепти, но не смея да се захвана с нищо. Моля ви да ми дадете рецепта за нещо, с което би се справил и начинаещ. Нещо, което сте правили, и сте опитвали  Laughing. Ще бъда много благодарна.

Последна редакция: ср, 20 юли 2005, 10:12 от Erica

# 1
  • София
  • Мнения: 3 328
Виж тук, Ири: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33646.0
И действай смело и бързо - ако стане гаф, да имаш време за втори опит. Третият - към най-близката добра сладкарница, поне аз така правя Mr. GreenНо съм сигурна, че няма да опреш до него, само не се стягай и не мисли за това колко е трудно - почни го като на шега и ще видиш, че ще стане. Колкото повече се впрягаш, толкова по не става - от опит. Желая ти успех и весел празник!

# 2
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Karimma, много ти благодаря   Grinning. Ще пробвам плодовия пай с праскови, защото имам от тях в момента. Надявам се да стане нещо  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 3 328
 newsm10сигурна съм, че ще се справиш!

# 4
  • Мнения: 287
Бисквитена торта.

26 бр. Обикновенни бисквити
1 пак. Краве масло
2 к. Кисело мляко
1 ч.ч. Пудра захар
1 ч.ч. Орехи
1 Лимон - кората и сока
Бисквитите се начупват.
Сипвасе всичко заедно и се омесва.
Отгоре нареждаш някякъв плод по вкус.
След това разтравяш 1 с.л. желатин в 1ч.ч. студена вода, прибавяшго къв врящ сироп от компота 1/2 и заливаш. Охлаждаш в хладилника и готово.

Приятно ядене.
Ако не стане за днес пробвайя някой друг път.

П.П.: Аз понеже не обичам желатин правя само блата.

# 5
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Определено ще направя и бисквитената торта  Grinning. Взе че ми хареса да бъркам разни работи. Току-що приключих с пая и сега само чакам да изстине и да видя дали става и за ядене  Laughing

# 6
  • Мнения: 5 183
Аз също имам една Бисквитена торта, която със сестра ми обожавахме още като малки, та и до сега. не е сложна, но е много вкусна. В тетрадката си я имам записана като "Торта от Бисквити Ваня" - това е името на моята мама, която много ни угажда и до днес:) /но сега сам много дале4 от нея/ Cry
  chef
Продукти: 3 пакетчета обикновени бисквити, 3 ч ч прясно мляко, 250-300 гр пудра захар, 2 пакетчета масло, 1 яйце, кората и сока на един лимон.
  chef
Натрошените бисквити се накисват в млякото да поомекнат/млякото е студено!!! Веднъж ги направих с топло - торта нямаше, станаха на каша Embarassed/.
Маслото се разбива със захарта, яйцето и лимона/сока и настърганата кора/.От получения крем се отделя една чаша за намазване. Останалото количество се омесва с бисквитите и се оформя като торта. намазва се с отделения крем.
Отгоре може да се украси с настърган шоколад, орехи, а също и да се шприцоват фигурки от малко крем /същия/.
Гарантирам 4е е суууууууууууууууупер вкусотия!!! Grinning  chef

# 7
  • гр. Козлодуй
  • Мнения: 203
Karimma още веднъж благодаря за хубавата рецепта. Стана много хубаво. Чак не мога да повярвам, че аз съм го направила Simple Smile.

# 8
  • Мнения: 5 183
За бисквитената торта пропуснах да напиша 4е се слага в хладилник за 5-6 часа поне, за да се стегне

# 9
  • София
  • Мнения: 3 328
Karimma още веднъж благодаря за хубавата рецепта. Стана много хубаво. Чак не мога да повярвам, че аз съм го направила Simple Smile.
   love001Вече казах, че вярвам в способността ти да се справиш. Да ви е сладък и паят, и празникът Laughing На мен пък ми стана хубаво на душата, че успях да ти помогна Grinning

Общи условия

Активация на акаунт