Коя козметика за бебе не съдържа парфюм?

  • 2 221
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 104
Здравейте!Търся хипоалергенна козметика която не съдържа парфюм.Можете ли да ми препоръчате.Ползвала съм себамед, но не съм доволна а и тя е с парфюм.Най-вече търся козметика за след къпане.

# 1
  • Мнения: 27 524
Козметиката на Клоран, всичките им продукти са ХА и са много качествени и хубави, аз все още взимам такива за сина ми и за себе си, въпреки, че нямаме проблеми  Peace

# 2
  • Мнения: 1 900
Незнаех, че Клоран е без парфюм. Аз съм доволна от нея, ползвам или Мустела или нея.

# 3
  • Мнения: 27 524
Не знам точно дали е без парфюм, но щом са ХА, тогава няма проблеми  Peace

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
A-derma

# 5
  • Мнения: 1 900
Блонди определено е така Peace

# 6
Чувала съм, че на Мустела продуктите са изключително щадящи бебешката кожа и такива съм купила за бебка. Но пък още не сме ги пробвали ... Хмм, и аз знаех за Себамед, но ето, че не е точно така ... Записвам си да следя темата!

# 7
  • Мнения: 1 089
Най-доволна бях, я някой от продуктите ползвам и още на Мустела и А-дерма. живот и здраве пак тях ще ползвам Peace

# 8
  • Мнения: 493
Ползвам Мустела и съм много доволна Peace
От Себамед също не съм видяла проблем

# 9
  • София
  • Мнения: 2 006
Всичко е до кожа. Аз съм ползвала шампоан Клоран и получих ужасен пърхут и лицето ми се белеше. За бебо взех Себамед и засега съм доволна. Млякото за тяло наистина мирише, но от олиото не усещам никакъв аромат.

# 10
  • Мнения: 1 900
Не винаги бебешката козметика е подходяща и за възрастни. Нито пък всяка козметика за всяко дете. Peace Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 17 592
Клоран. Но аз от себамед съм доволна...

# 12
  • Мнения: 9 814
Клоран. Но аз от себамед съм доволна...

 Peace
Чико също.

# 13
  • Мнения: 104
А-дерма става ли за бебе?Защото този,който аз открих никъде не пише че е подходящ за бебета.
На клоран намерих масажно т.мляко и наистина пише ХА.Някой плзвал ли го е именно него за да даде отзиви?Сетих се,че за дъщеря ми съм ползвала клоран слънцезащита без изкуствени филтри и бях много доволна.

Себамед не ми харесват,защото специално млякото много мирише и не мисля,че още от сега трябва да му мажа телцето с парфюми. Иначе не е показал за сега непоносимост към него.

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 14:08 от меви

# 14
  • Мнения: 6 713
Мустелата съдържа парабени, за разлика от обикновения Бюбхен, който няма парабени! Peace

# 15
  • Мнения: 814
А-дерма става ли за бебе?Защото този,който аз открих никъде не пише че е подходящ за бебета.

Аз съм с 2 ръце за А-дерма, няма парфюми, хипоалергенна е и т.н. Ние започнахме да я използваме някъде след първата годинка, но мисля, че става и за бебета. Провери в аптеката  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 44 095
Линола фет
а-дерма нещо не ме очарова, хубава, но нищо особено.....а доста силно мирише не знам как така няма парфюм....
Мустела е просто отврат....

# 17
  • Мнения: 395
Знам, че Веледа имат олио без парфюм - Calendula Pflegeöl, unparfümiert.

# 18
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406

 Peace Точно това ползвахме когато Георги беше с дерматит.

# 19
  • Мнения: 422
отскоро сме с А-дерма и със сигурност нямат парфюм,не е лоша Peace

# 20
  • Мнения: 27 524
Не винаги бебешката козметика е подходяща и за възрастни.

Клоран предлагат отделно за възрастни, отделно за бебета  Peace
Иначе принципно всякаквите бебешки продукти за коса са крайно неподходящи за възрастни.

# 21
  • София
  • Мнения: 932
Аз лично съм доволна от Niveа Baby ,използвам ги от самото раждане на Жасмина.
 Не знам дали всичките им продукти за бебета не съдържат алкохол и парфюми,но примерно крема им против подсичане, за суха и чувствителна кожа, не съдържа, шампоаните им също, олиото за мазане също. Но дъщеря ми не е имала проблеми с кожата до тук , така че не ми се е налагало да сменям марката.
Но все пак, вие сте с проблемна кожа и май само дерматолог може да ви каже правилната козметика за вас самите , защото и кожните проблеми са различни.

# 22
  • Мнения: 27 524
Мустелата съдържа парабени, за разлика от обикновения Бюбхен, който няма парабени! Peace

Извинявам се, ама какво са парабени?  Thinking

# 23
  • Мнения: 1 674
Ползвам клоран за детето  от самото раждане и съм мн доволна.Аз лично,също използвам техни продукти.Проблеми не съм имала никакви.

# 24
  • Мнения: 6 713
Мустелата съдържа парабени, за разлика от обикновения Бюбхен, който няма парабени! Peace

Извинявам се, ама какво са парабени?  Thinking

Блонди, попаднах на тема във форума - козметика без парабени, което ме наведе на мисълта да гледам коя съдържа парабен и коя не! Оказа се, че Бюбхен няма такива неща, а прехвалената Мустела има. Thinking

# 25
  • Мнения: 705
На въпроса какво са парабени:
Парабени – синтетични консерванти, които широко се използват в масовата козметика. Терминът “парабен” е съкращение от пара-хидрокси бензоена киселина. Парабените възпрепятстват растежа на бактериите и се използват за удължаване срока на годност на продукта, а не за да ви предпазят от инфекции. Последните проучвания показват, че парабените са разновидност на ксеноестрогените, т.е. нарушават хормоналния баланс в организма. Доказано е, че ксеноестрогените увеличават риска от рак на гърдата. Diethanolamine (диетаноламин) – химикал, който се използва в някои кремове, както и в козметични продукти за почистване на кожата – лосиони, тоалетни млека и др. Притежава много добри почистващи свойства и сам по себе си не е вреден, но при смесване с компоненти, включени в състава на други козметични средства, може да се получи мощният канцероген NDEA (нитрозодиетаноламин).
А защо не мажеш бебето с натурални масла? Като зехтин или бадемово масло? Знам, че някои мами го намират за примитивно при наличието на толкова козметика, но смятам, че е най-доброто решение предвид масовата "химизация" (този термин аз си го измислих  Simple Smile ) на всички продукти.
Успех!

# 26
  • Мнения: 104
Дъщеря ми е мазана само с преварен зехтин,но последният който взех,уж екстра върджин я обрина.За първи път след почти 3г и не смея на бебето да го прилагам.Може би трябва някой да отиде до гърция и от там да си закупя.Темичката стана наистина много полезна,благодаря ви  bouquet

# 27
# 28
  • Мнения: 78
Моята дъщеря получи страхотна контактна алегрия от продуктите на Клоран, душ-гел и сапун. Не знаех , че е без парфюм. Адерма са много добри продукти, имат специална серия дермо педиатрия, която е за бебета, така че няма причина да не се ползва. Аз съм доволна и от Мустела, но това с парабените много ме озадачи  newsm78

# 29
  • Мнения: 3 483
Единствената, за която се сещам , е зехтинът Grinning

Блонди, моля те, кажи ми защо бебешките шампоани за коса не са полезни за възрастни. От време на време "прибарвам"на каката шампоана, затова питам newsm78 Hug

# 30

Общи условия

Активация на акаунт