Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 214 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

in the boulevard of broken dreams

Здравейте,
Наскоро си купих фурна и котлони за вграждане. Сиви на цвят, едни такива лъскави,  дето като ги пипнеш с пръст и все остава петно. Та питанката ми е: как, мили дами, ги поддържате чистички и лъскави? Особено котлоните. Плота ми не е керамичен, а с изпъкнали котлони: два ел и два газови. Аз ги мажа с един препарат, търкам, лъскам...и все седи като замазано. И милото мърмори, щото  е свикнало то Раховеца да лъщи  Rolling Eyes
Цитирай

Иноксови ли са ти уредите?
Ако са иноск, аз купувам препарат за инокс от Била и съм много доволна.
Супер ги лъска и най-вече изтрива добре петната от пръсти.
Цитирай

София/Осло

Предполагам за инокс говориш  Laughing
С препарат за инокс се чистят и яка поддръжка си иска  Wink
Цитирай

София

Е, щом са за вграждане, особено фурната няма какво толкова да и чистиш. Има по един иноксов панел около стъклото. Почиствам с влажна микрофибърна кърпа и светва идеално. За котлоните, не мога да кажа, че моите са от другите.
Цитирай

Варна

Фурната отвън с мокри кърпички за инокс,за  котлоните не мога да дам съвет.
Преди имах такива газови... ползвах обезмаслител на Апта,  сега пак го ползвам за фурната отвътре Cool
Цитирай

Варна

С препарат за инокс и стъклокерамика. За вътрешността, обезмаслител някакъв.
Цитирай

weltweit

С препарат за инокс и стъклокерамика. За вътрешността, обезмаслител някакъв.
Ползвам абсолютно същите препарати, доволна съм от резултата. Но ако можеше сами да се чистят  Confused  Тези пръсти по инокса ме подлудяват.
Цитирай

Бургас

Здравейте,
Наскоро си купих фурна и котлони за вграждане. Сиви на цвят, едни такива лъскави,  дето като ги пипнеш с пръст и все остава петно. Та питанката ми е: как, мили дами, ги поддържате чистички и лъскави? Особено котлоните. Плота ми не е керамичен, а с изпъкнали котлони: два ел и два газови. Аз ги мажа с един препарат, търкам, лъскам...и все седи като замазано. И милото мърмори, щото  е свикнало то Раховеца да лъщи  Rolling Eyes

Не можахте ли да си вземете фурна с пиролитично почистване? По-хубаво нещо не съм имала! Peace Пускаш пиролизата, тя изгаря всичко на фин прах, след което само забърсваш с влажна кърпа! Чистя я на 2 седмици веднъж, при ежедневно ползване, а може и по-рядко. През цялото време лъщи!
Кокото до котлоните - моите са керамични и ползвам препарата на МЕДИКС за керамика
Цитирай

София

Иноксовите части почиствам с влажна микрофибърна кърпа /както и вратичките на шкафовете, които са венге и плочките на гърба на кухнята/. Не ползвам препарати. Отвътре фурната чистя с обезмаслител. Котлоните ми са от другия вид точно заради това, че никога не съм могла да почистя като хората обикновените. Газ не ползвам, страх ме е.
Цитирай

in the boulevard of broken dreams

Да, май инокс се казваше. Благодаря за съветите, отивам за препарат за инокс  Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.