Колко пъти на ден хапват вашите 4-5 месечни бебоци?

  • 4 429
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 121
Абе той през деня си хапва на около 3 часа и половина дайе понякога на 4, НО голеният ни проблем всъщнос е,че той вечер не спи много обре и задължително в 4-5 часа се събужда да яде.това хранене бърка цялата работа.вече си мисля че никога няма да започне да спи по цяла нощ #Crazy

# 16
  • Мнения: 4 433
на 5 месеца 5 пъти на ден.

# 17
Здравейте,
Моята принцеса утре става на 5 месеца и от около 1 месец и половина си е на 5 хранения, а понякога дори на 4 хранения. Но тя на едно хранене си изяжда около 200-210 г АМ, като последно яде около 20 - 20:30 ч. Иначе вечер банята е в 19:30-20 ч. И после си спинка до 7-7:30 сутринта.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 304
от шестия месец минахме на 5 хранения нас ден

# 19
  • Мнения: 121
Ani_Stam, искам само да те попитам дали си се посъветвала с твоя педиатър за количеството храна което яде етето ти.на мен ми се вижда доста.само питам без никакви лоши чувства Wink.само за сравнение моя син яде по 150 АМ на ядене.

# 20
  • Мнения: 479
Катето (в момента на 4 месеца и 10 дни) понякога има 5 друг ден 6 хранения. Все още няма "режим", докато нагласим дохранването, а всеки ден спи по различно време.

# 21
  • Мнения: 1 232
5 месеца
Хапва си по 150 ml, 6 пъти на ден, 70g. пюре от круша и опитваме да заместим обедното АМ.
Може ли някой да даде количествата, което 5-6 мес. бебе трябва да изяжда на ден?

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 16:04 от ябълка

# 22
Animom, днес бяхме на консултация и говорих с педиатърката дали е нормално това, че ядем по 200 г. Тя също ми каза, че нормално е за възрастта и да яде по 150 г през 3 часа. Но моята не иска да яде през 3 часа, а през 4 часа, а и това, че хапва повече, не се е отразило на килограмите й, които са 7,250 кг и 65 см.,  и докторката каза, че всичко й е нормално. Малката не винаги ги изяжда тези 200 г, понякога и по-малко яде, а и в шишенцето си остава по около 20-30 г. Посъветва ме да започна да я захранвам вече и със зеленчуково пюре, което да измести постепенно едното хранене. Утре ще пробвам да й дам малко, да видим каква ще й е реакцията  Simple Smile.

# 23
  • Мнения: 3 034
Ani_Stam , нормално е детето да яде по толкова, а всяко детет е различно и полза от сравнения няма никаква. ако яде 4 пъти по 200 мл, това са 800 мл, което е по средата на нормата до годинка, която е от 600 до 1000 мл дневно. тоест, детето ти яде идеално. а ако оставя по 20-30 мл и яде 5 пъти, значи яде средно по 850 на ден - пак идеално. при такова количество мляко на ден, аз бих изчакала със захранването (ако само това е причината) до шестия месец. аз захраних, когато мина 1 литър дневно и имаше всички останали признаци за захранване.  Peace

# 24
  • гр.София
  • Мнения: 250
Ние сме на 5 месеца и половина и ядем по 5 пъти на ден от около месец и половина.Като ядем по 180-190мл.АМ на три часа и половина и сме се захранили вече.Но като я гледам скоро ще минем на 4 часа и съответно на 4 хранения но всичко си е до дете.Води се от детето си а не от нормите.Всяко дете си е различно.Едно изяжда повече друго по малко.

# 25
  • Мнения: 137
Катето (в момента на 4 месеца и 10 дни) понякога има 5 друг ден 6 хранения. Все още няма "режим", докато нагласим дохранването, а всеки ден спи по различно време.
И ние сме така. С какво я дохранваш?

# 26
  • Мнения: 591
Ние сме на 6 хранения на ден и знам, че тя сама ще  реши да си променя режима по някое време...

# 27
  • Мнения: 122
На 5 месеца сме,имаме 6 хранения.Изпива по 150,160 по някога и 170 мл.Храни се на 4 часа от около месец и половина, сам си го направи тоя режим.Проблема при нас е че не прави нощна пауза.Опитвах какво ли не,не става,докато не се напапка не се успокоява.Казват,че като захраня,щял сам да не се буди,т.е. гладен бил.Това ми го казбат приятелки,привърженички на ранното захранване Wink.Скоро ще разберем.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На тази възраст ядеше по 6 хранения

# 29
  • Мнения: 3
Здравейте, моята принцеса от 5 дни се храни 4 пъти на ден по 200-210 мл. много рядко по 5 и то ако не моге да заспи и не го изяжда  всичкото. Тя сега е на 3 мес. и 15 дни. Храни се на 4 часа.  6.30 : 10.30 :14.30 :18.30 е последното , след това в 19.00 е банята и заспива в 19.30-20.00 Събужда се чак в 6.30. А до навършването и на 3 мес. ядеше  в 01.30 и после 4.30 часа . Сама се отказа да яде вечер не съм я отказвала с вода и такива простотий. 

Общи условия

Активация на акаунт