Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Севлиево

Мили мами, а защо не и татковци Laughing
Предлагам на вашето внимание една много лесна, но мноооого вкусна рецепта.  chef

Бишкоти с орехи

2 яйца
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. кисело мляко+1 ч.л. хлябна сода+1 ч. л. амонячна сода
6 супени лужици олио
4 ч. ч. брашно

Всичко се обърква в подходяща купа до получаването на хомогенна смес. С чаена лъжичка се пуска част от сместта в чиния със смлени орехи. След това бишкотките се пекат в Ненамазнена тавичка.
Стават за нула време, а са много вкусни и подходящи за кафенце
Да ви е сладко!  newsm64
Цитирай

София, Младост 2

Много сполучливи стават и изненадващо за мен - направо красиви на вид.Вчера ги направих и почти не останаха Very Happy Изобщо са от любимия ми тип сладкиши - бързи,лесни,вкусни и евтини за направа,при това имат едно хубаво предимство - стават идеално за правене от 5-6 годишни деца с минимална помощ от родителите Very Happy
Само да допълня рецептата - смлени орехи отиват около 1ч.ч.Пекат се на 200 градуса,като се проверяват - моите останаха бели отгоре,а бяха готови,когато отдолу порозовеят.
Благодаря за рецептата Very Happy
Цитирай

в село на завоя преди Шенген

Използвам момента да питам с какво мога да заменя амонячната сода.  newsm78
Пустите германци имат всичко по магазините си ,ама тая пуста сода не можах да открия
Благодаря ви предварително за отговорите   bouquet  Hug
Цитирай

Севлиево

Пробвай само с сода бикарбонат. Амонячната е за да бъдат бишкотите по-пухкави, но и без нея ще станат  chef
Цитирай

в село на завоя преди Шенген

Пробвай само с сода бикарбонат. Амонячната е за да бъдат бишкотите по-пухкави, но и без нея ще станат  chef
  smile3525
Цитирай

на върха

И аз нещо не намерих амонячна сода, но ще ги пробвам само с обикновена Very Happy Т.е ще помогна на дъщеря ми да ги пробва Mr. Green
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.