Защо все свекървите са криви, а майките ни са добри

  • 5 438
  • 69
  •   1
Отговори
 Здравейте, много ми е интересно вашето мнение по въпроса, защо все за нещо "милите " ни свекървички не се сещат или се престарават, не го правят както би го направила, както се казва една женска майка.
И се държат някак си, все едно не са жени и все едно са нямали и те свекърви, а и все едно не са майки.

Поздравления на тези, които са уцелили на свекърва  bouquet
Аз определено не съм от тях  Cry
Дъщеря ми ме провокира, когато ми го зададе този въпрос  newsm78и аз реших да попитам вас  newsm78

# 1
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Не винаги е така.
Лично при мен положението е, че с майка ми имаме много силна връзка, до като със свекърва ми за 10 години не можахме да си станем близки. Не ми е крива, но ми чужда някак.
Дори, когато родих не се обади да ми честити, знам, че не го е направила от лошотия, напротив - добър човек е, ама някак странен и чужд за мен.

# 2
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Това не винаги е така, като съм чела безброй мнения по темата в този форум.

Аз не бих поставила на кантар майака ми и свекървата, защото всяка си има предимства и недостатъци, НО... винаги на топа на устата е тази, която живее по наблизо - в моя случай делим къщата със свекърите и ... ами не може две жени в една къща, просто няма начин да се спогодят.

# 3
  • Мнения: 1 559
Защото е балкански синдром... Whistling

# 4
  • Мнения: 773
Знам ли. Може би щото леко съм я побутнала от сърцето на сина й, и аз съм се намърдала там. Тя и мама не е безгрешна, но си е мама. никога няма да ме остави да страдам по някакъв начин.

# 5
  • Мнения: 940
Това е така, защото и двете са ЖЕНИ. И като ги съберем заедно, не дай си Боже под един покрив, става страшно!!!

# 6
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Добрата ,отговорна и интелигентна майка е и добра свекърва(тъща).....,но жени които цял живот са разчитали на трети лица да поемат техните задължения(без сериозна причина) и да се задоволяват капризите им...., собственото им аз да е винаги над всичко и всички,за мен е признак на простотия,бездушие и егоизъм.
Определено тези индивиди не могат да бъдат съобразителни и всеотдайни личности в живота.

# 7
  • Мнения: 773
Добрата ,отговорна и интелигентна майка е и добра свекърва(тъща).....,но жени които цял живот са разчитали на трети лица да поемат техните задължения(без сериозна причина) и да се задоволяват капризите им...., собственото им аз да е винаги над всичко и всички,за мен е признак на простотия,бездушие и егоизъм.
Определено тези индивиди не могат да бъдат съобразителни и всеотдайни личности в живота.

Все едно описа моята свеки.  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 448
Свекърва ми, че е крива крива, но майка ми не и отстъпва много.

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Защото свекървата е чужда жена. С нея се налага да любезничим поради стеклите се обстоятелства - омъжени сме за синчето. Майката е била цял живот до нас и с нас и сме й свикнали и на добрите и не чак толкова добри черти и характер.
На мен свекървата не ми е крива, но и не ми е първа приятелка, както майка ми.

# 10
  • Мнения: 2 013
Свекърва ми, че е крива крива, но майка ми не и отстъпва много.

Като се замисля май-май и при мен е така!!! Joy

# 11
  • Мнения: 473
В България родителите са убедени, че трябва да обгрижват децата си докато са живи. Включително да им се разяснява всяка подробност от личния живот на децата, да бъдат информирани и за неща, които не са тяхна работа. Конфликтът е неизбежен.

# 12
  • Мнения: 18
Здравейте, много ми е интересно вашето мнение по въпроса, защо все за нещо "милите " ни свекървички не се сещат или се престарават, не го правят както би го направила, както се казва една женска майка.
И се държат някак си, все едно не са жени и все едно са нямали и те свекърви, а и все едно не са майки.

Защото според мен мен на снахата така и изнася  Sunglasses
Така е най-лесно. Все някой да и е виновен и поради това, че по цял ден няма какво да прави, да ходи и клюкари зад гърба на свекърва си ...
чисто балканска черта. По света такова нещо не съществува... както и  младото семейство или още по-точно снахата да очаква бабата и дядото да гледа детето. Бабата и Дядото да  плаща сватбата, бабата и дядото да  гради дома. Или най-практикуващата част, да  живее при свекъра и свекърва си...И в момента, в който на снахата нещо не и хареса да започва да бълва змии и гущери.


Поздравления на тези, които са уцелили на свекърва  bouquet

Какво означава да попаднеш на добра свекърва? Или имаш Уважение към даден човек или не! .
Просто нищо не може да ме убеди, че една свекърва възпитала сина си , ще  бъде невъзпитана, лоша, интригантка и т.н спрямо жената на сина си. Един узрял човек има доста узряло виждане на нещата.
Друг е въпросът, че и едната и другата са израснали в различни времена. Това трябва да се проумее и да не се очаква свекървата да да тича след свирката на снаха си както и обратното разбира се...

Аз определено не съм от тях  Cry

Постарай се да си една от тях  Sunglasses. Една задача не винаги има само едно решение !

# 13
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Има много истини в твоето мнение,но нали си на ясно че моста се гради и от двете страни....

# 14
  • Мнения: 18
....,но жени които цял живот са разчитали на трети лица да поемат техните задължения(без сериозна причина) и да се задоволяват капризите им...., собственото им аз да е винаги над всичко и всички,за мен е признак на простотия,бездушие и егоизъм.
Определено тези индивиди не могат да бъдат съобразителни и всеотдайни личности в живота.

Ето, това е кристалното изображение на една много голяма част от Снахите...

# 15
  • Мнения: 700
1. Майка ми ме обича, а свекърва ми се състезава с мен и не ме обича.
2. Каквото и да направи свекърва ми, звезди да ми свали, щом е от конкурентна злоба е просто без никаква стойност.
3. Не живея при свекърва си и това ми помага да поддържам все пак някакви човешки взаимоотношения. Всяка жаба си знае гьола, както се казва.  Laughing Посещенията и са регламентирани също и редуцирани до 4-5 пъти в годината. Изненадите са сведени до минимум.

# 16
  • Мнения: 18
1. Майка ми ме обича, а свекърва ми се състезава с мен и не ме обича.
2. Каквото и да направи свекърва ми, звезди да ми свали, щом е от конкурентна злоба е просто без никаква стойност.
3. Не живея при свекърва си и това ми помага да поддържам все пак някакви човешки взаимоотношения. Всяка жаба си знае гьола, както се казва.  Laughing Посещенията и са регламентирани също и редуцирани до 4-5 пъти в годината. Изненадите са сведени до минимум.


1. не знам колко прост трябва да бъде един човек, ако това изобщо е истина, да се състезава с човек по - малък от него с мин. 15-20 години...лично на мен не ми се вярва това да е така...
2. и 3. са следствие на 1.  Laughing

# 17
  • Мнения: 14 654
Обикновено младите се натрисат да живеят под покрива на свекървата. Как да очакваш добрина при това положение, на мен ако ми се домъкне след години някоя в къщата - ще направя всичко възможно да я изчушкам. Наблюденията ми са, че семейства, които живеят самостоятелно нямат грижи с родата Simple Smile

# 18
  • Мнения: 123
Защо ли ?
Ами защото свекървите  прекалено много се месят в живота на снахите си - искат да готвят, подреждат и т.н. точно като тях да обгрижват синовете им, да изпълняват и слушат. С появата на детето ситуацията става трагикомедия.
Това наистина е балкански синдром - то бива вмешателство в личното пространство, но някои хора нямат спирачки.

Аз от моята не искам нищо и не очаквам нищо - искам само да ме остави да си живеем живота без да ни се меси.
Живеем отделно.

# 19
  • Мнения: 9 814
Защо все свекървите са криви, а майките ни са добри?
И аз това съм питала доста пъти във форума, но повечето момичета тук веднага скачат и ми обясняват как те с нищо не са провокирали поведението на свекървите си, как просто тези жени са злобни по рождение, некадърни.....

Много бих искала да видя, плюещите днес свекървите си след години като станат те самите такива, как ще се чувстват "снабдени" с вечно недоволни от тях и мразещи ги снахи. Wink

# 20
  • Мнения: 919
Обикновено младите се натрисат да живеят под покрива на свекървата. Как да очакваш добрина при това положение, на мен ако ми се домъкне след години някоя в къщата - ще направя всичко възможно да я изчушкам. Наблюденията ми са, че семейства, които живеят самостоятелно нямат грижи с родата Simple Smile
Peace Е,не винаги е така,но в повечето от случаите. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 5 710
Мисля, че няма такова правило, т.е има доста изключения.
Просто по-лесно вързваш кусури на чужд човек, а с майка си свикнала, познавате се, знаеш какво можеш да очакваш.
Четейки тук съм попадала и на доста неприятни теми за лошите отношения майка-дъщеря.
По-естествено ми е да чета теми срещу свекървата.

# 22
  • Мнения: 123
А на нас,понеже ни е писнало от даване на "ценни насоки",сме ги игнорирали и двечките - и моята мама и неговата мама Laughing Laughing Laughing

# 23
  • Мнения: 1 341
Не съм съгласна, че все свекървите са криви, майките добри, а пък ние снахите сме невинни до костите си!
В едни взаимоотношения се изисква и двете страни да дават, за да получат!
Нито майка ми, нито свекървами, нито пък аз сме идеални, но гледам да поддържам добри взимоотношения и с двете. Всички си имаме трески за дялане. Но щом свекърва ми е възпитала мъжът ми, така, че той да е добър съпруг и баща, значи не е чак такова животно както повечето недоволни снахи се опитват да ги изкарат. И съвсем не изключвам и онези свекърви, които просто си им е в кръвта да тровят нервите на снахите си, или пък просто си има както злобни снахи така и злобни свекърви!

И да, много е важно да се живее отделно от тях. Честно казано не разбирам семейства които живеят при свекърите си (само не ме изяждайте с парцалките)! Именно в тези семейства са и най-големите дразги!

# 24
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 574

Много бих искала да видя, плюещите днес свекървите си след години като станат те самите такива, как ще се чувстват "снабдени" с вечно недоволни от тях и мразещи ги снахи. Wink

 Joy И тогава същите жени ще пускат теми "Какви лоши снахи имаме"  Joy

# 25
  • Мнения: 1 447

Много бих искала да видя, плюещите днес свекървите си след години като станат те самите такива, как ще се чувстват "снабдени" с вечно недоволни от тях и мразещи ги снахи. Wink

 Joy И тогава същите жени ще пускат теми "Какви лоши снахи имаме"  Joy
Това ме кара да се сещам за един виц:
Млада снаха много се оплаквала от свекърва си.Тя така прави,тя инъче прави...
Снахата решила да си записва в една тетрадка какво я дразни в действията на свекървата
и един ден като стане такава,да не допуска същите грешки.
Един ден станала свекърва и отворила тетрадката.Чела,чела накрая я затворила и казала:
-Тя свекървата е била много права.

# 26
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
 hahaha Joy Joy Joy

# 27
  • Мнения: 581
 Защото мама си е мама и от нея по- добра няма.
 Моята свекърва не е лоша жена и не ми е крива, но не си представям да съм под един покрив с нея.

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В България родителите са убедени, че трябва да обгрижват децата си докато са живи. Включително да им се разяснява всяка подробност от личния живот на децата, да бъдат информирани и за неща, които не са тяхна работа. Конфликтът е неизбежен.
Много силно обобщение за българските родители.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 084
Вероятно просто повече се дразните на свекървите си, щото майките си ги обичате и сте им свикнали...аз забелязвам, че принципно много жени са лошо настроени към свекървите си, ако щеш даже преди още да ги позвнават...щото така принципно били отношенията...и те после няма как да са други...

# 30
Аз съм нямала скандали и караници със свеки но за толкова години (5) тя не можа да ми стане близка. До сега не бях се замислила защо но темата ме накара да се замисля. И така винаги когато съм имала нужда някой да ми гледа детето за да ходя по изпити, майка си е взимала отпуск за да го гледа докато свиейки никога не се съгласи да го направи, свиейки никога до сега когато сме били на кафе не е платила сметката, на кръщенето на малкия дойде без подарък , а нашите платиха цялото кръщене + подарък. Тя не ми се обажда никога да ми честити празниците. Ох имам и още но като пиша ми става много гадно , защото се сещат за всички гадни спомени свързани който се опитвам да забравя. Понякога си мисля че майка ми понеже съм и дъщеря ми помага и ме разбира докато на свиейки съм чужда, но пък от друга страна майка никога не е забравила празниците на мъжа ми, когато им ходим на гости винаги пита той какво иска за ядене и т.н. 

# 31
  • Мнения: 5 940
Кръвта вода не става. Мама си е мама. Нея си я приемаш всякак. Другите се учиш да ги обичаш.

# 32
  • Мнения: 25 589
Защото го твърдим ние. Ако питат мъжете ни, може да имат друго мнение, ама смеят ли да го изкажат?  Mr. Green
Между другото, отдавна ми прави впечатление един факт - в едни и същи вицове в нашия и  във фолклора на другите народи, при тях главният злодей за младото смейство е тъщата, само при нас - свекървата. Иначе вицовете са дума по дума преписани.
Странно, нали?  Wink Laughing

# 33
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Обикновено младите се натрисат да живеят под покрива на свекървата. Как да очакваш добрина при това положение, на мен ако ми се домъкне след години някоя в къщата - ще направя всичко възможно да я изчушкам. Наблюденията ми са, че семейства, които живеят самостоятелно нямат грижи с родата Simple Smile
Peace Е,не винаги е така,но в повечето от случаите. Simple Smile
Съгласна съм с това Peace
Иначе отровни хора има достатъчно - и от едната, и от другата страна.

# 34
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Защото ако маика ми ми каже нещо и аз не съм съгласна с него ще и го кажа и да се скарам с нея,това няма значение тя си ми е маика.Обаче ако свекито каже нещо ,веднага се приема като даване на акъл Mr. Green,почва едно цупене и от двете страни т.н.Абе маиката си е майка,свекито си е съкровещица това е hahaha,и така ще си остане Mr. Green

# 35
Аз съм нямала скандали и караници със свеки но за толкова години (5) тя не можа да ми стане близка. До сега не бях се замислила защо но темата ме накара да се замисля. И така винаги когато съм имала нужда някой да ми гледа детето за да ходя по изпити, майка си е взимала отпуск за да го гледа докато свиейки никога не се съгласи да го направи, свиейки никога до сега когато сме били на кафе не е платила сметката, на кръщенето на малкия дойде без подарък , а нашите платиха цялото кръщене + подарък. Тя не ми се обажда никога да ми честити празниците. Ох имам и още но като пиша ми става много гадно , защото се сещат за всички гадни спомени свързани който се опитвам да забравя. Понякога си мисля че майка ми понеже съм и дъщеря ми помага и ме разбира докато на свиейки съм чужда, но пък от друга страна майка никога не е забравила празниците на мъжа ми, когато им ходим на гости винаги пита той какво иска за ядене и т.н. 

Много съм съгласна с теб.
Ако трябва да опиша нещата с мен и моята свекърва са нещо подобни с твоите и повечето тук предполагам. Ние също не живеем заедно, също съм избягвала да се карам с нея, но има много неща, които започнаха вече явно да ме дразнят. Пак нищо не  казвам, нито на мъжа ми, нито на дъщеря ми, но ми става мъчно като гледам как се мазнят на детето и то само като го видят иначе никой не се сеща с месеци да се обади или да попита как сме. Само на сина си се жалва колко й е било мъчно за децата. Също не се сеща за празниците на децата, а да не говорим за мойте, но мойте майната им, мен кучетата са ме яли. Аз пак привидно я уважавам, заради мъжа ми, защото му е майка. Но определено много взе да ми се събира и смятам с другото дете вече да променя тактиката на премълчаването.
Да и мойта майка си има кусури и тя си е крива по своему, но винаги ми е в услуга, без хленчене, без излишни драми.  

# 36
  • Мнения: 1 897
Защото с майките си лесно намираме общ език- изясняваме възникналите по между ни недоразумения, коментираме проблемите, правим и приемаме забележки без да се стига до 'световни' драми. В отношенията със свекървите трудно намираме верния тон и подходящите думи и често премълчаваме или пък преекспонираме нещата,  а това неизбежно води до недоразумения, негативни натрупвания и напрежение в отношенията.

# 37
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
Аз съм много доволна от моята свекърва.Тя винаги ми е помагала когато съм отишла при нея и никога не ме е върнала или отказала нещо, което може да свърши.Аз много я уважавам,заради факта,че си е възпитала наи-напред сина си на отговорност,да гледа много качествено семейството си и винаги да е задоволено с пари.Всяка наша прищявка е заповед за него и се старае да ни угажда непрекъснато.Тя никога не ни се е бъркала в нашите отношенния.А за детето  постоянно го гледа.Аз никога не ги деля с моята майка.Каквото на едната такова и за другата и затова сме много спокойни и щастливи.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 735
С майка ми бързо си изясняваме разногласията,докато със свекърва ми трябва определно да съм по-тактична и да спазваме цивилизовани отношения.Вярно е,че като не иска снахата проблеми трябва младото семейство  да живее  отделно.Друго,което смятам,че не вярно-че това е балкански синдром.Напротив много исках да сме приятелки със свекърва ми,но за кратното време,в което живеехме заедно получих доста обиди и не ми се иска да описвам ситуациите,че бяс ме хваща как съм търпяла.

# 39
  • Мнения: 2 700
За пръв път пиша в тема за свекърви Grinning Отговарям без да съм чела.
Аз съм от тези, които могат да кажат, че са случили на свекърва, по простата причина, че и снаха и свекърва се опитват да проявят разбиране една към друга. Това според мен е същността на проблема.
Нормално е да имаш разбиранията на майка си, която те е отгледала, а не на чужд човек.
Нормално е другата жена да има своите.
Нормално е разбиранията и на двете да не съвпадат, още повече, че не са се избирали една друга.
Когато тези разбирания не съвпадат остава и двете да направят някакъв компромис, по същия начин както ако не си съгласен с колегите в службата се налага понякога и да отстъпиш.
Нормално е свекървата да таи ревност спрямо сина си.
Нормално е снахата да се опитва да наложи правото си на "собственост" върху мъжа/детето.
Ами просто, драги дами, опитвайте се да се поставяте на мястото на отсрещния и ще ви бъде по-лек живота.  Ако не става - всеки по пътя си. Wink
И друго основно правило - никога две жени под един покрив Peace
 

# 40
  • Мнения: 49
Аз съм от хората които спокойно могат да кажат ,че уважават свекървите,дори по мой си начин я обичам Laughing.Помага ми когато и с каквото може,дори ми дава ценни съвети за дадена ситуация.С майка ми сме в отлични отношения,но и двете ги поставям много отдавна на един кантар.Никога не збравят празниците ни ,питат ме какво искаме и т.н. .Може би това е породено от факта ,че и двете не са случили на свекърви Mr. Green.Имали сме леки разногласия ,нормално е да се дразним една на друга ,но сядаме и си изясняваме дадената ситуация за да не се повтаря.
П.С. Знам ,че аз ще бъда от лошите тъщи Mr. Green

# 41
  • Мнения: 49
Не казвам че майка ми е "цвете"
Не казвам и че свекърва ми е крива.
През годините/13/ се научих просто да я понасям!
Добре че живеем в друг град.

# 42
  • Мнения: 370
Абе и двете не ме слушат! Naughtyще взимам крупни мерки и въведа правила! Crossing Armsааааааааа ooooh!бива бива ама това на нищо неприлича! Thinking Joy

# 43
  • Мнения: 184
При мен е обратното пък. Живея със свекървата и мога да кажа че отношенията ми с нея са много по добри отколкото с майка ми. Но ако кажа че живеем в идилия ще излъжа. Просто ако с нещо ме дразни свекървата това си е дреболия в сравнение с проблемите, които имам с майка ми. От друга страна майка ми също е свекърва, която живее със снаха си и просто ми е трудно да разбера как се издържат двете. Съпругата на брат ми е страхотен човек и мисля, че заслужава медал за търпение и послушание, за сега де.

# 44
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
В повечето случаи може и да е така,но в моя не е.Незнам дали ще ми повярвате,но за разлика от свекърва ми,майка ми е много по-неразбрана.Това не значи,че не я обичам-напротив,тя ми е най-милата(майка ми)  bouquet,обаче не искам да си "кривя душата" както се казва.А иначе по принцип,Валери правилно е казала"кръвта вода не става..."! newsm10

# 45
  • София
  • Мнения: 7 097
Поздравления на тези, които са уцелили на свекърва  bouquet

Аз определено съм уцелила на свекърва. Даже днес се скарах с майка си, защото пусна нещо по нейн адрес.

# 46
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 235
Чети тук, за да не питаш повече  newsm62

 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163203.0

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 10:19 от Доналд Тръмп

# 47
Така е защото,на свекървите не можеш да кажеш всичко,постоянно се съобразяваш,а майките ни горките-всичко понасят.Поне при мен е така.Моята свеки не е лош човек,но все пак........За някои работи трябва да я подсещам и това ме дразни.

# 48
  • Мнения: 378
Така е защото,на свекървите не можеш да кажеш всичко,постоянно се съобразяваш,а майките ни горките-всичко понасят.Поне при мен е така.Моята свеки не е лош човек,но все пак........За някои работи трябва да я подсещам и това ме дразни.
Peace,защото са ни чужди.

# 49
  • Мнения: 459
По принцип нямам кой знае какви противоречия със свекито, но пък и аз съм доста кротка. Разбираме се.

С майка ми мислим почти винаги по един и същ начин, все пак тя ме е възпитавала. Ако нещо не ми хареса, директно й го казвам в очите и обратно. Ако така директно се изръся пред свекито ще ми се обиди.
Точно защото много от ситуациите в ежедневието остават неизяснени, липсва комуникация, една от двете страни премълчава, къде от дискретност, къде от нещо друго, се получават тези взаимоотношения между снаха и свекърва.

Така мисля аз.

# 50
  • Мнения: 750
Защото като са родили син
си мислят,че са родили Исус. Mr. Green

# 51
  • Мнения: 320
Свекърва ми, че е крива крива, но майка ми не и отстъпва много.
Даже май е по напред в класацията. Не се разбираме въобще, даже напротив - в непрекъснат конфликт съм с майка ми. Всичко знае, всичко може, всеки е длъжен да се съобразява с нея, все тя е пренебрегната. Все едно не ме е раждала и отгледала тази жена. Докато свекърва ми е по-тиха от тревата, помага и мълчи, не се бърка в нищо и съвети не дава. Ей каква противоположност.

# 52
  • Мнения: 1 749
Защото като са родили син
си мислят,че са родили Исус. Mr. Green
Още едно предположение:две жени,а по средата един мъж... Joy

# 53
Миии защото ги допускате прекалено много в живота си...

Аз не общувам много много нито с едната, нито с другата... сами гледаме да се оправяме в живота. (верно, че мъжа ми е истинско злато - той ме научи как да слагам памперси и да храня и къпя децата...  Grinning )

Виж например бившата ми свекърва беше страхотен човек (както и сина и  Simple Smile)! (Не говоря за сегашната, щото съм я виждала 2 пъти случайно и те са ми достъчни...  Wink )
Сама отгледала 3 деца, сама си правеше ремонтите, сменяше буошони, местеше мебелите и не ангажираше никое от децата със себе си по никакъв повод (за разлика от майка ми!!!), НО пък ако можеше с нещо да им помогне - беше насреща. Много всеотдайна, мисли и помага на децата си... Винаги приветлива, радва се да ни чуе и види, но без да се натрапва...
Помня като се омъжих, живяхме у тях 1 мес. и тя ни помогна да си намерим квартира (не че ни беше лошо там), но тя каза - "Така е по-добре за всички! Нека всеки да си знае къщата и навиците!"
Абе, умна жена, кво да кажа...

Наложи се временно да живеем с майка ми ... Еееееееее, това е кошмар!!! Толкова зле не е било... Сега си спомних, защо бързах да се махна от тази къща веднага като завърших училище...
Абе, добра и мила жена, мисли ни, иска да помага, ама ... не се получават нещата... Просто не е инициативен човек, деен, няма опит в почти нищо...
А и тя самата има нужда все някой да се грижи за нея, да и обяснява, помага за всяко нещо... като и кажеш точно какво да направи - прави го, ама не дай си боже, да стане нещо "извънредно" - започва една паника, звънене по телефона...
Понякога се шегуваме, че сме с 3 деца...
Мъжа ми се чуди, кой ме е раждал... ама аз каквото съм научила за живота съм го научила от опит или ... от книгите... даже и за секса  Wink (Бях на 19 г. и вече имах 2ри сериозен приятел като се опита да ми обяснява за бебетата  Laughing)

Така че, тази теза не е вярна... Или може би е вярна...  Thinking  щото "изключенията потвърждават правилото!"  Laughing

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 20:13 от Milla...ot Mars

# 54
  • Мнения: 13 187
Мама ни обича, каквото и да направим, пък за свекървата все пак не сме истинско, а "доведено" дете. Simple Smile

# 55
  • Временно
  • Мнения: 788
......С майка ми мислим почти винаги по един и същ начин, все пак тя ме е възпитавала. Ако нещо не ми хареса, директно й го казвам в очите и обратно. Ако така директно се изръся пред свекито ще ми се обиди.
Точно защото много от ситуациите в ежедневието остават неизяснени, липсва комуникация, една от двете страни премълчава, къде от дискретност, къде от нещо друго, се получават тези взаимоотношения между снаха и свекърва.

Така мисля аз.

Съгласна. Peace

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 74
Чета темите за свекървите, тъй като и аз живея със същото чудо. Освен това имам и син. И аз ще стана свекърва,и аз ще имам /дано не, но най-вероятно да/ проблеми със снахата. Много пъти съм се замисляла защо свекърва ми е толкова зла, не казвам злобна, тя си е направо зла. Питала съм и мъжът ми- той откакто я помни е такава. Колко неприятни случки си спомня от собственото детство, нейната дъщеря не звъни на домашния телефон, да не би да се обади майка и...търси ни по мобилните......Чудно ли е защо аз като външни човек имам проблеми с човек, който собствените му деца едва понасят...... Живяла съм 20 г. и с майка ми- и с нея имам проблеми...но от друго естество- тя пък е много добра, отстъпва, плаче.....изобщо пъна противоположност. Но единствената и най-важна разлика, е че свекърва ми иска абсолютно всички да се променят и да бъдат, правят, мислят.....чувства....както тя. Никой няма право да бъде различен.
Така, че мисля си...не е проблемът "свекърва", "тъща", "снаха", а това, че хората сме различни и трябва да се приемаме като такива.
Е това си е само мое мнение. Дойдох да живея в домът на свекърва ми напълно непредубедена спрямо нея, но сега с чисто сърце мога да кажа, че я мразя. И това не е инстинктивна омраза, а изцяло създадена, породена и поддържана от един човек.

# 57
  • Мнения: 2 309
Е,иска ли питане...!?
Изобщо не сравнявам едната с другата Naughty

Като бъдеща такава,от сега осъзнавам,че свекърва ми ще е като пръдня в ураган пред мен... Дано изкореня това мое мислене с годините Hug

# 58
  • Мнения: 408
Аз предпочитам свеки пред мама! Sick.Майка добре че е далече ,че иначе... Crazy.Тя по телефона ме дразни с напътствията за гледането на бебо и т.н.Се на нейната бе #Cussing out.Тя за това не се разбра със снахите си.Обичам си е много ,мама ми е,ама и аз съм мама и искам да си гледам детето по моите разбирания.Като кажа на свеки яде това в еди колко часа си и това става,а няма отзиви от сорта "ама тая гадост ли ще яде" ,"ама до тогава ще умре от глад".Май за това си търсех мъж надалече Mr. Green,не че не съм ревала като се разделихме,ама и по телефона се караме Mr. Green.

# 59
  • Мнения: 97
Искрено се радвам на ония момичета, който се разбират добре със свекървите си.   bouquet
Аз се опитвам да се разбера с 'мойта' от 4 год. и до сега не съм успяла. Знам, че съм чужда и близка няма да и стана, но обичам сина и и поради факта, че го е родила и възпитала да бъде добър баща и съпруг, УВАЖАВАМ и нея самата.
И сама се чудя на себе си, как въпреки всичките гадории дето ми сътворява "съкровището", утре като дойде да ми "Одобрява" ремонта (правим ремонт да детската стая), ще я посрещна с "Добро утро майко!"  Sick

# 60
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Защото като са родили син
си мислят,че са родили Исус. Mr. Green
Още едно предположение:две жени,а по средата един мъж... Joy
smile3521 newsm62

# 61
  • Мнения: 408
Искрено се радвам на ония момичета, който се разбират добре със свекървите си.   bouquet
Аз се опитвам да се разбера с 'мойта' от 4 год. и до сега не съм успяла. Знам, че съм чужда и близка няма да и стана, но обичам сина и и поради факта, че го е родила и възпитала да бъде добър баща и съпруг, УВАЖАВАМ и нея самата.
И сама се чудя на себе си, как въпреки всичките гадории дето ми сътворява "съкровището", утре като дойде да ми "Одобрява" ремонта (правим ремонт да детската стая), ще я посрещна с "Добро утро майко!"  Sick

Нужно е и от двете страни искане за разбирателство.А щом тя ти прави "гадории" не виждам как ще стане с отстъпки само от твоя страна.Моята свекърва я приемам за приятелка никога за нещо друго нито свеки още по - малко майка.Казвам й на име и тя не се сърди,от време на време като излезем заедно и се се базикаме,че е свекърва и ме кара примерно аз да поръчам или нещо от сорта,но всичко от рода на шегата.Дано никога не стигнем до карането.

# 62
  • Мнения: 184
dik, винаги съм завиждала на  такива  връзки, като вашата със свекърва ти. С моята сме нямали големи конфликти ама все ми изтъква кусурите, недостатъцити, само критики и забележки, та какво приятелство кви пет лева!

# 63
  • Мнения: 447
Защото на майка ми мога да направя забележка, да се развикам и дори да си спретнем грандиозен скандал, който след пет минути ще бъде забравен. И няма да има последствия. Това обаче със свекърва ми не може да се случи. Както някой по- напред беше казал тя ми  прави гадории, аз правя компромиси. Ама за пет години вече ми писна, та ще отвръщам със същото поведение.

# 64
  • Мнения: 2 015
Защото на майка ми мога да направя забележка, да се развикам и дори да си спретнем грандиозен скандал, който след пет минути ще бъде забравен. И няма да има последствия. Това обаче със свекърва ми не може да се случи. Както някой по- напред беше казал тя ми  прави гадории, аз правя компромиси. Ама за пет години вече ми писна, та ще отвръщам със същото поведение.
Peace

# 65
не съм изчела цялата тема, но искам да кажа, че аз имам повече проблеми с майка ми отколкото със свекървата. просто съм попаднала на свекърва и без компромиси цари разбирателство между нас. има и нещо друго, ролята на мъжа, защото не е за пренебрегване. но всеки сам определя по кой път да върви в живота си, а за съжаление свекълвата е даденост и не можем да я избираме. пожелавам на всички да успеят да поддържат добри отношения със свекървите и да не си късет нервите за глупости, кога с ковпромис, кога с разум. весели празници и повече усмивки.

# 66
  • Мнения: 53
В моя случай - отговорът се съдържа още в самото заглавие.
Защото майка ми е добра, а свекито - крива от където и да я погледнеш.
Е - майка ми не е идеална, но ме обича и би ми простила всичко, дори и по-остра дума.
Докато онази -  #2gunfire.

# 67
  • Мнения: 41
  Ами защо? Защото са чужди. Ако вашата свекърва ви беше майка, дали щеше да е лоша и все тя крива, както е сега? И все пак, каквито и да са свекървите ви,те са майки на мъжете ви- опитайте се да ги разбирате и уважавате. Освен това и някои от вас сте бъдещи свекърви, така че...мислете му.

# 68
  • Мнения: 293
Аз съм едно изключение. С майка ми никога не съм се разбирала и няма и да се разбера. За сметка на това свекърва ми е най-прекрасния човек,който съм срещала някога в живота си.Умна,красива,разбрана,разтропана,никога не се меси,много ни помага,много ме обича и много ни подкрепя.Никога не заема нечия страна а за досаждане да не говорим-страшно тактична във всяко едно отношение.Мога да и се доверявам и да си говоря с нея часове наред за всичко.Винаги съм се чувствала прекрасно в нейната компания.Просто е невероятна-а майка ми в другата крайност......Какво да се прави-ЖИВОТ.....

# 69
  • Мнения: 408
Аз съм едно изключение. С майка ми никога не съм се разбирала и няма и да се разбера. За сметка на това свекърва ми е най-прекрасния човек,който съм срещала някога в живота си.Умна,красива,разбрана,разтропана,никога не се меси,много ни помага,много ме обича и много ни подкрепя.Никога не заема нечия страна а за досаждане да не говорим-страшно тактична във всяко едно отношение.Мога да и се доверявам и да си говоря с нея часове наред за всичко.Винаги съм се чувствала прекрасно в нейната компания.Просто е невероятна-а майка ми в другата крайност......Какво да се прави-ЖИВОТ.....


Аз съм второто изключение Grinning Все едно че си ми преписала поста Grinning

Общи условия

Активация на акаунт