Разходка?

  • 3 142
  • 81
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Наистина ли разхождате децата си всеки ден, независимо от времето? Питам, защото днес е много студено /поне при нас/, той е на 1 месец и половина, а и идеята пет часа да го обличам и оправям за разходка и да излезем за 30 мин...незнам.Вие какво бихте ме посъветвали?

# 1
  • Мнения: 822
Аз не я изкарвам единствено,когато има мъгла и е под 0.Ти сама трябва да прецениш,ти си познаваш детето,ако е здраво и  го облечеш добре,защо трябва да е половин час. Peace

# 2
  • Мнения: 774
Разбира се, че не! Когато прецениш, че времето е подходящо и когато ти имаш желание. Е, това не означава да не излизате цяла седмица... Grinning

Със сина ми не по един - по два пъти на ден се юрках да излизаме на фона на цялата домакинска работа! ooooh! Сега, като наблюдавам как спокойно другите майки гледат децата си, осъзнавам, че е въобще не е било необходимо да се стягам толкова! Peace

# 3
  • Мнения: 3 312
както ти си прецениш , не е фатално 1-2 дена да не излизате  Peace

# 4
  • Мнения: 9 814
Лично аз извеждах дъщеря си /родена през септември/ всеки ден през зимата.
При нас обаче има едно НО- по това време живеехме в къща с двор.
И ми беше лесно да я изведа дори за час на минусова Т под навеса на верандата на завет.

# 5
  • Мнения: 5 026
При мъгла, дъжд, студ, вятър, сняг- не  Grinning

# 6
  • Мнения: 8 999
При мъгла, дъжд, студ, вятър, сняг- не  Grinning

Все пак и ние, майките сме хора. Като е толкова студено и неприятно навън, няма сила, която да ме накара да изляза. Иначе на децата им е все едно - добре завити в количките, могат да бъдат разходени при всякакви условия.

# 7
  • Мнения: 822
Не я извеждам само ако е под 0 С, ако вали или има мъгла. Общо взето гледам всеки ден да сме навън, на мен ми е приятно, на дребната - също.

# 8
  • Мнения: 176
 При силен вятър,мъгла,дъжд и температури под нулата не излизам.Това ми е правило.Ако не ти се излиза или няма какво да правиш навън,може да го извеждаш на терасата,добре завит,няма нищо да му стане Peace

# 9
  • Мнения: 2 172
Естествено,че не я извеждам всеки ден,още повече в някакъв кучи студ  ooooh! И аз съм човек и мен ме мързи понякога и пропускам разходка Embarassed

# 10
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
откакто е роден гледам да го изведа на разходка поне един път дневно.Но ако вали или е много студено,като тези дни например,не излизаме на вън. Peace

# 11
  • Мнения: 1 546
Не, разбира се. Има дни, когато ме мързи да излизаме Mr. Green, има и студени дни, когато не ми се рискува за 30 мин навън да я простудя. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 932
Аз лично да, не излизаме единствено ако има мъгла, много,много силен вятър или буря. Иначе сме навън, минусовите температури не ме плашат освен ако не е -10 примерно тогава няма да я изведа.  Дори когато беше малко бебе миналата година , пак съм я извеждала и в минусови температури. Не се е простудила до сега  Peace .
Всеки сам си решава не е задължително да се излиза непременно, аз излизам с дъщеря ми всеки ден защото така искам , защото нямаме проблеми и не ме е страх честно казано от студа, щом на майката й е добре навън не виждам защо не и на детето. Виж ако аз се тресях и ми беше неприятно да излизам надали щяхме да излизаме или пък ако Жаси показваше признаци че не иска, а тя тича пред мен даже.
Ти най-добре ще си прецениш по себе си, по детенцето ти и така  Peace

Последна редакция: нд, 30 ное 2008, 14:36 от nellyani

# 13
  • Мнения: 2 015
Не всеки ден, но сега като е по-голям и при по-студено време излизаме Peace.Сега трябва да изразходва много енергия и днес макар че е мъгливо, бяхме на разходка Peace.

# 14
  • Мнения: 9 481
Първата му разходка бе на 1мес и Т-10градуса Mr. Green
Разбира се, не беше цял ден навън Wink
Не излизам когато вали дъжд /не ми е комфортно на мен-бебето си е в количката с дъждобран/, когато е мъгливо, или имам работа, а може пък и да не ми се излиза...и аз съм човек все пак Wink

# 15
  • Мнения: 4 292
Не изкарвам децата си само ако вали, има мъгла или духа силен вятър. Ако времето е критерият, разбира се. Защото се случва да не ми се излиза и при 25 градуса.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 083
Не, не съм мазохист....когато времето е много гадно си седим в къщи....преобличането не ме притеснява - просто когато ми е много студено не искам да излизам и ако не е наложително не го правя....

а иначе ако е топло и хубаво - и да не ми се излиза - насилвам се Simple Smile))все пак той не ми е виновен милия, иска си да потича и да изхаби енергия.

# 17
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Сега като е по - голям и има да изразходва повече
енергия излизаме и по няколко пъти на ден /живеем в къща/.
Когато прецениш, че времето е подходящо и когато ти имаш желание може да излезете.

# 18
  • Мнения: 2 311
Когато беше много малко бебе се съобразявах с времето- да не вали,да няма мъгла ....
След годинката съм  я извеждала при всякакви условия - вземах си кухнята всеки ден.Веднъж си спомням беше толкова студено, че един дядо ме обяви за луда да си изведа детето на тоя студ Crazy

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Извеждах я редовно. Само при мъгла и силен вятър не сме излизали. Добре завито бебето в количката дори и при студено време може да се извежда, но мъглите не са полезни за здравето така, че е добре да се избягват, а при вятър е неприятна разходката.

# 20
  • Мнения: 50
Ако духа много силен вятър или вали дъжд - не ги извеждам. Всъщност, за тях и това не е пречка, но на мен самата ми е неприятно. Иначе, при липсата на посочените две "причини", сме си навън. Hug

# 21
  • Мнения: 544
Аз пропускам. Реших че зимата може и да не излизаме всеки ден. И на мен не ми е приятно в този студ. Горе-долу през 2-3 дни мисля че е достатъчно.

# 22
  • Мнения: 4 335
Пропускала сьм само няколко дни до сега,не излизаме,ако духа много силно или вали.Може за 1 час,но гледам да сме навьн.

# 23
  • Мнения: 1 674
Не изкарвам децата си само ако вали, има мъгла или духа силен вятър. Ако времето е критерият, разбира се. Защото се случва да не ми се излиза и при 25 градуса.
и аз така Peace

# 24
Като гледам изказванията до сега сигурно ще ме линчувате и цитирате много, но аз извеждам децата си всеки ден, само в дъждовно време пропускам. Малките бебета до 1г не е препоръчително да се извеждат и в силен вятър. Дъщеря ми е на 1г 7 м и от както се е застудило не е пропускала нито ден. последно време сме единствено дете вън, ама стои поне 1ч и повече вън без шал през устата, тича, зачервява бузки, не е болна и от това няма да се разболее. Но ако я държа в къщи, за да не би нещо да и стане в студа, като я изведа ще се разболее защото се е изнежила. Миналата седмица бяхме вънка и в мъглата и  във вятъра, калява ме се. Каката е на 10 г и на 1,3 г се търкаляше в снега. Много добре и се отразява на здравето, почти не боледува.
Децата трябва да се извеждат те не се различават от нас след навършването на 1г. Изнежването е вредно, какво правят майките в по северните държави - разхождат ги  Mr. Green.
Не се притеснявай, извеждай го, по малко проблеми ще имаш с болестите!

# 25
  • Мнения: 1 336
Напълно те разбирам ... Доста често се случва да не ми се излиза, особено сега в студеното време, той си стои добре завит в количката пък аз умирам от студ ... Не можеш нито на пейка да седнеш, нито пък мога да изкарам 2-3 часа навън. Той обаче като не излезе и става раздразнителен и почва да мрънка, освен това на въздух спи много добре. Решението за мен е - количката на терасата, добре увит ... пък аз си върша работата вкъщи.

# 26
Напълно те разбирам ... Доста често се случва да не ми се излиза, особено сега в студеното време, той си стои добре завит в количката пък аз умирам от студ ... Не можеш нито на пейка да седнеш, нито пък мога да изкарам 2-3 часа навън. Той обаче като не излезе и става раздразнителен и почва да мрънка, освен това на въздух спи много добре. Решението за мен е - количката на терасата, добре увит ... пък аз си върша работата вкъщи.
ето точно това имам предвид, че май в цялата работа не, че за детето е опасно че ще настине, ами на мама и се стои на топличко  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 763
Не го извеждам само,ако вали дъжд. При вятър излизаме, не виждам какъв е проблемът. Но на терасата също е добър вариант, все пак е на чист въздух. На моя син студеното му действа много добре, после задължително спи по много. В дните, в които се е случвало да не излезем, е заспивал в 12-1 през нощта. Миналата зима така успокоявах колики- изнеса го на терасата и веднага се успокоява и заспива.

# 28
  • Мнения: 1 336
Напълно те разбирам ... Доста често се случва да не ми се излиза, особено сега в студеното време, той си стои добре завит в количката пък аз умирам от студ ... Не можеш нито на пейка да седнеш, нито пък мога да изкарам 2-3 часа навън. Той обаче като не излезе и става раздразнителен и почва да мрънка, освен това на въздух спи много добре. Решението за мен е - количката на терасата, добре увит ... пък аз си върша работата вкъщи.
ето точно това имам предвид, че май в цялата работа не, че за детето е опасно че ще настине, ами на мама и се стои на топличко  Mr. Green
Rolling Eyes E, какво сега ... Признавам си и не ме е срам ... Който иска да ме съди ...

# 29
  • Мнения: 11 003
Откакто се е родила, излизаме всеки ден, стига да не вали или да не е много мъгливо. Предпочитам да изляза навън на студено, макар и за кратко, отколкото цял ден да стоя вкъщи.

# 30
  • София
  • Мнения: 44 083
М то самата тема така е зададена - нещо ще му стане ли на детето ако един ден си остане в къщи защото е голям студ - не няма да му стане, няма да му стане и да излезе....но и майките са хора. няма нужда от излишни изтезания....и не става въпрос естествено цяла зима детето да си седи в къщи...но ако пропусне ден-два не е фатално...
Някой беше писал че под 0 не извежда детето - което също е малко пресилено - при все , че може и месец да не се качи температурата над 0.....но всеки си знае.

# 31
  • Мнения: 2 111
Миналата зима я извеждах само ако е над 10 градуса навън.
Сега излизаме всеки ден за 15-20 минути.

# 32
  • Мнения: 318
Всеки ден за 2 часа, откакто  е студено, през лятото беше бавън по цял ден:) Като е  попаднал на мама-скитница, така му се пада Wink Слава богу, да не ме чуе дявола, досега не сме боледували никога от нищо   Peace, моля се да си остане така Praynig Praynig
Но и аз мисля, че всеки сам преценява, според детенце

# 33
  • Мнения: 537
При дъжд, вятър и голям студ няма сила, която да ме накара да изляза, мисля че на детето няма какво да му стане малко вкъщи на топло.  Peace

# 34
  • Мнения: 4 433
когато има мъгла както днес,не го извеждам.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мъглата е вредна за всички и не е желателно особено бебетата да са извеждани когато има мъгла.

# 36
  • Мнения: 5 940
Миналата зима сигурно не сме излизали само няколко дни. Спал е с часове навън при минусови температури.

# 37
  • Мнения: 374
До сега съм я изкарвала всеки ден, от момента, в който съм почнала да я извеждам. Бих се спряла само при вятър и мъгла, и естествено, ако не ми се излиза, или си имам работа у дома. Миналата седмица в ай-големия дъжд ходихме до кухнята например. Просто нямаше накого да я оставя, а трябваше да взема храната. Но под дъждобрана и добре облечена, и беше много комфортно даже Peace

# 38
  • Мнения: 552
Случвало ми се е да не го извеждам/като изключим атмосферните условия/,ако не се чувствам добре или малкия е настинал или болен.

# 39
  • Мнения: 411
Ами,всеки ден  Stop
Особено сега ... пък като падне снега,на село.
Там на двора,да.
Миналата седмица въобще не сме излизали.
Дребчо търчи с проходилката,беснее,така си изразходва енергията.
Докато чисти мама отваря прозорците да влиза "чист" въздух,най-много за 20 мин...и така.
Другата седмица пак на село за чист въздух...
А и аз нямам особено желание да излизаме тук в града.
Всеки сам си преценява.

# 40
  • Мнения: 6 713
И аз това се питах тия дни! Ами при мъгла и силен вятър, разбира се, че няма да излизаме!
При студ - около нулата съм я извеждала, но при минусови температури като че ли пропускаме разходка. Или най-много за 20-тина минутки да смени въздуха.

Как обличате бебетата, когато температурите са под 3-5 градуса?? newsm78

# 41
  • Мнения: 367
Ние също пропускаме, когато има силен вятър и мъгла. Относно температурите - ако преценявам, че е много студено не го извеждам - не гледам колко точно под нулата е. Сега зимата с кухнята е наистина малко неприятно, ще видя какво ще правим - може би ще се насоча към частна с опция за доставка. Стана ми интересно това с мъглата и децата над 1 година. Доколкото зная мъглата е опасна, защото сваля цялата мърсотия, но не знаех че за деца над 1 година вече няма проблем. Споделете повече мнения по въпроса.

# 42
И аз това се питах тия дни! Ами при мъгла и силен вятър, разбира се, че няма да излизаме!
При студ - около нулата съм я извеждала, но при минусови температури като че ли пропускаме разходка. Или най-много за 20-тина минутки да смени въздуха.

Как обличате бебетата, когато температурите са под 3-5 градуса?? newsm78

с дебели дрехи, космонафт, шапка,  ръкавици...

# 43
  • Мнения: 961
Единствено ме е спирала мъглата! Минусовите температури не са ме притеснявали, но пък и бяхме по-големи. Но и като облечеш и увиеш хубаво бебчо, закътан в количката си е съвсем ОК за повече от 20мин.
Разбира се имало е и прекрасни дни, в които не съм имала желание за разходка и сме си оставали вкъщи, в крайна сметка от време - на време човек може да си позволи, да си угоди!  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 3 034
да, извеждам го. ако трябва да се плаша от минусови температури, значи 6 месеца да си стоим вкъщи. на -15 или -20 градуса сме навън за по 1 час. той се роди на -10 и на две седмици вече беше на разходка.
за първи път чух в този форум, че мъглата била вредна за бебетата. такава теория тук не са ми казвали, а и в Англия не съм я чувала от приятелки с бебета, пък мъгли дал Бог там. ако някой ми пусне линк към някоя статия за вредата от мъглата, ще съм благодарна.
за вятър, дъжд и сняг си има прозрачно покривало количката. за студ синът ми си има космонавт, който при -30 външна температура поддържа телесна температура вътре. за мен също е полезно да крача в студа - опъвам си кожата, те затова севернячките са такива безвременни в лицата  Grinning

# 45
  • Мнения: 447
Въпрос на личен избор. Аз лично се побърквам вкъщи и предпочитам да скиторим навън. Имам топла грейка и студ не ме плаши. Единствено ако духа много силен вятър или вали като из ведро не излизаме.  Относно мъглата нашия педиатър ми обясни, че е вредна, защото влажния въздух създава предпоставки за развиване на пневмонии.  Общо взето я избягвам, ама понякога няма как. И понеже напоследък зачестиха темите тип "Как ще излизаме в този студ", ето ви снимка от лани как на -15 градуса  бяхме на пистата, а бебо си спа три часа в количката

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 13:05 от jujavka

# 46
  • Мнения: 961
Мъглата задържа повече прахуляка и други дребни частици, изгорели газове. В София не е просто мъгла, в София е смог! Самата мъгла представлява ситни капчици, при вдишване все едно си правиш инхалация, но с доста вредни съставки! По време на мъгли зачестяват случаите на астматични пристъпи и алергии!

# 47
  • Мнения: 741
откакто е роден гледам да го изведа на разходка поне един път дневно.Но ако вали или е много студено,като тези дни например,не излизаме на вън.
Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 932
И аз това се питах тия дни! Ами при мъгла и силен вятър, разбира се, че няма да излизаме!
При студ - около нулата съм я извеждала, но при минусови температури като че ли пропускаме разходка. Или най-много за 20-тина минутки да смени въздуха.

Как обличате бебетата, когато температурите са под 3-5 градуса?? newsm78


Ами тази година откакто стана много студено, обличам дъщеря ми така: боди (с къс или дълъг ръкав както дойде) , чорапогащник, топла блуза, чорапки и грейка, слагам шапка ( днес примерно беше без шапка на слънцето) , шал понякога и понякога ръкавички.
Миналата зима пак така , само че обличах освен чорапогащник и тънко панталонче и тогава грейката, че беше малко бебе , а аз я носех в слинг а не завита в количка с чувалче и ме беше страх в минусовите температури да не настине, така беше в най-студените дни когато беше до -10 на обяд.
Като гледам тази зима я обличам доста по леко от миналата поне за сега, но тя все пак вече е на година и пет месеца.

# 49
  • Sf
  • Мнения: 978
Всеки ден излизаме, може би само при силен вятър - не, но досега два пъти да сме пропуснали. Аз самата не мога да си представя да не изляза поне веднъж през деня, влудяващо е.

# 50
  • Мнения: 37
пропускаме мъглата но инак гледам да излезем дори само за малко

# 51
  • Мнения: 4 784
Изключвайки дъждовните дни, всеки ден излизаме. До сега още не е било според мен чак толкова студено, че да се задържим вкъщи.

# 52
  • Мнения: 961
откакто е роден гледам да го изведа на разходка поне един път дневно.Но ако вали или е много студено,като тези дни например,не излизаме на вън.
Peace
абсолютно същите сме.

# 53
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Гледам да я извеждам всеки ден , но пропускам , когато вали дъжд и когато има мъгла  Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 175
Гледам да го извеждам всеки ден, независимо от времето. Ако пропусна, е по-скоро заради някаква работа вкъщи, която трябва да свърша, не заради метеорологичните условия.

# 55
  • Мнения: 290
И двамата ти извеждам на вън всеки ден,освен ако има мъгла и вали силен дъжд.Излизат за 30-40 минути когато е студено,а при хубаво време докато се изморят хубаво,че после да могат да спят.

# 56
  • Мнения: 1 103
По принцип не пропускаме разходки .

# 57
  • Мнения: 542
чесно каэано не иэлиэаме всеки ден!преценявам според случая! Simple Smile

# 58
  • Мнения: 789
Наистина ли разхождате децата си всеки ден, независимо от времето? Питам, защото днес е много студено /поне при нас/, той е на 1 месец и половина, а и идеята пет часа да го обличам и оправям за разходка и да излезем за 30 мин...незнам.Вие какво бихте ме посъветвали?

Не, определно не е всеки ден. Като беше бебе излизахме винаги, когато времето го позволява. За мен това означава да не духа вятър през студения период (или да е много, много слаб),  да не вали, да не е под нулата и да няма мъгла.
За да излезем сега, трябва и да е сравнително сухо, защото иначе няма много голям смисъл да седим прави и да не може да се пуска на пързалката или люлее на някоя люлка.

# 59
  • Мнения: 9 973
Не я извеждам само ако е под 0 С, ако вали или има мъгла. Общо взето гледам всеки ден да сме навън, на мен ми е приятно, на дребната - също.
и ние сме навън

# 60
  • Мнения: 910
миналата зима(беше на няколко месеца) не сме излизали всеки ден,ако е студено,вали или мъгливо сме си били в къщи,но сега излизаме всеки ден

# 61
  • Плевен
  • Мнения: 101
Всеки ден си излизаме. Даже днес  излязохме като имаше слънце, а се прибрахме в мъгла. Добре че винаги и нося чувалчето и найлона на количката

# 62
  • Мнения: 3 034
сега ми стана ясно за мъглата, мерси   bouquet

# 63
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Ами ако е мъгливо, ветровито и кално Blush не я извеждам. През другото време се старая поне половин час да я разходя

# 64
  • Мнения: 27
Ако почна да изреждам  ще  повторя предните мнения... но признавам има дни, в които просто не ми се излиза никъде и сме си оставали у дома... случвало се е точно да я облека и да стане време да се прибираме, преди да сме излезли дори...
 

# 65
  • Мнения: 4 753
И аз пропускам мъгла и дъжд - има къде по-приятни занимания вкъщи от това да го опаковам в скафандър и да не може да мръдне в количката...

# 66
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не е задължително да извеждаш бебето в лошо и неприятно време.
Ако толкова държиш да е на въздух и 15 минути на терасата/двора ще свършат работа.

# 67
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 673
Не е задължително да се извежда детето всеки ден. Аз извеждах дори и в мъгла, защото не ме свърташе със свекървата вътре!

# 68
  • Мнения: 3 453
Няма как трябва да се климатизира.Извеждам го стига да не духа силен вятър и да няма мъгла.

# 69
  • Мнения: 2 132
Ако не е много неприятно навън излизаме. Иначе си играем в къщи Simple Smile

# 70
  • Мнения: 2 336
Излизаме навън всеки ден и изключение на дните с мъгла, дъжд/пороен, без да спира/ и вятър. Тогава си стоим в къщи и си играем, занимаваме се с нещо Simple Smile

# 71
  • Мнения: 332
Не е задължително да извеждаш бебето в лошо и неприятно време.
Ако толкова държиш да е на въздух и 15 минути на терасата/двора ще свършат работа.
Абсолютно  Peace
И ние пропускаме лошото време, при мъгла, дъжд, под 0 градуса, вятър и виелици пазим къщата  Mr. Green

# 72
  • Мнения: 1 098
Излизаме всеки ден. Не бих го извела единствено в мъгла. Откакто е роден сме пропуснали има няма 7 дни.

# 73
  • Мнения: 1 372
Облечи го и го изведи на терасата. Ние пропускаме само когато вали или има мъгла, но и тогава поне за кратко сме на балкона.

# 74
  • Мнения: 1 219
да винаги сме навън.Спира ме единствено мъглата и бурята.Иначе ниските температури не ме плашат.Обличаме се много добре и студа не е проблем Peace

# 75
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Почти всеки ден извеждам бебето на разходка. Ако вали, има мъгла или духа силен вятър не излизаме.

# 76
  • Мнения: 666
както ти си прецениш , не е фатално 1-2 дена да не излизате  Peace

И аз така мисля, плюс това ако е въпрос да глътне малко чист въздух може и на балкона за малко да го изкараш детето и така.

# 77
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
по принцип гледам да не пропускаме ден, стига да не духа много силно, да няма мъгла и да не вали, не че не се е случвало да ни завали по път де, може за час но да е подишала въздух

# 78
  • София
  • Мнения: 5 079
Никога не съм извеждала в дъжд, вятър, мъгла. Peace

# 79
  • Мнения: 2 334
Не я извеждам единствено ако има мъгла или вали и е под 0 градуса Peace

# 80
  • Мнения: 512
Не съм ги извеждала "на всяка цена".
Винаги съм се съобразявала с времето, ако не е много ветровито и не вали дъжд гледам да сме навън.

# 81
  • Мнения: 60
не я извеждам само ако има мъгла или буря!

Общи условия

Активация на акаунт