Съседските бебета и докъде се простира толерантността към тях

  • 6 546
  • 85
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 992
Не мога да си представя - толкова ли се чува?! И аз съм живяла в блок, че и в Студентски град, дето стените са хартиени  Laughing, но да чуя как съседката си чука паржолите - а стига бе О_О. Или пералнята. Crazy Най-много съм чувала местене на мебели, токчета (много и тракат на съседката!), ремонти, купони...Какъв слух имат тея хора.

Иначе и аз мисля, че щях да престана да отварям след втория път. Но иначе съм ужасно добра и предполагам, че ще се старя да пазя тишина, мрънкайки си.

# 31
  • Мнения: 9 990
Е,аз па да ви кажа-съседката е наострила слух, щото долу шепнат, спрели са де що има уред-сакън да не бръмне и в тази гробовна тишина-наистина се чува всичко.Посъветвай таз съседка да си пусне ТВ и да погледа нЕкой филм, вместо да се вслушва така упорито в чуждите шумове.Бебето ако е месечно-дълго време няма да се буди още от шум, поне до около годинката.Ама свикнали го на тишина-после още 2-3-4 години трЕБЕ да му шепнат и да му пазят после.хихихи-техен си проблем става това, дерзай ти!

# 32
  • София
  • Мнения: 1 433
Женицата наистина прекалява #2gunfire
аз със моите двамата никога не съм имала такива изисквания
Що ремонти се правиха в блока, санирания, смени на дограми,що чудесии #Crazy
При това единия спи в едната стая, другия в другата, така че хич нямах възможност да ги местя примерно в по-тихата част на апартамента.
Дори и да са спазвали тишина в интервала 14-16, в началото хич не ми вършеше работа.
Спяха сутрин м/у 10 и 12, или 11-13, после 15-17 ит.н.
И сега какво да ида да кажа на комшиите д си съобразят ремонта и майсторите с нашето спане Laughing
Само наскоро се качих да светна тези над нас, че не е редно цяла сутрин да не правят нищо,, а да почват да сменят тръби точно между 14-16 #Cussing out
На което 18г. им син реагира Shocked Shocked
на момчето просто не му минала през ума че дацата спят в този интервал Laughing Laughing

# 33
  • Мнения: 109
Само наскоро се качих да светна тези над нас, че не е редно цяла сутрин да не правят нищо,, а да почват да сменят тръби точно между 14-16

За ремонтите по всяко време никой не може да се сърди на никого. Неприятно е, но ремонти се почват и се правят когато дойдат майсторите. Всички го знаем много добре. 

Не го разбирам това с неотварянето на вратата или невдигането на телефона. Сигурно е по-лесно да се криете като мишки, но дали е редно!? А ако съседката звъни да ти каже, че в кухнята ти гори нещо!?

# 34
  • Мнения: 4 292
За ремонтите по всяко време никой не може да се сърди на никого. Неприятно е, но ремонти се почват и се правят когато дойдат майсторите. Всички го знаем много добре. 
Нищо такова не знам! Когато ние правихме ремонт, майсторите почиваха в посочените часове, или правеха неща, от които не се вдигаше шум. Не е много трудно да се спази това, с малко повече желание.

Иначе, съседката наистина прекалява. Аз, която съм с малко бебе, до сега нито веднъж не съм си позволила да правя забележки на съседите. А съм можела и съм била в правото си.

# 35
  • Мнения: 2 111
Благодаря на всички за коментарите. Пуснах темата, тъй като аз все още нямам деца, опитът ми с бебетата е нулев и наистина не знам дали моето домакинстване нарушава спокойствието на бебето от долния етаж или просто съседката твърде много се превзема. Искам да подчертая също, че блокът ни не е панелен, а тухлен, т.е. не се чува чак толкова. Китана пита къде имам плочки освен в кухнята - нямам на друго място, само там, защо?

Како Сийке, има бебе наистина, видях го онзи ден.  Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 38 475
Кафенце, твоята съседка наистина прекалява.
Бебетата наистина не се будят лесно.
Моята проспа и първата, и втората Нова Година с гърмежите.
Предлагам ти, като проходи бебето и почне да тропа, и ти да отскачаш честичко при съседката! Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 7 990
Бих изхвърлила съседката на второто или третото подобно позвъняване, защото не нарушаваш общоприетите правила. Нормално е човек да се съобразява, когато отдолу има бебе, но исканията на съседката ти са перверзия. А това с изпускането на чинията минава всякакви граници...Не бих й отворила повече, дори да звъни. Или най-малкото остро бих я насмела. За роднината й с бебе има хотели, след като не го устройва. Ако някой спекулира с толерантността ми, ставам изключително зла, защото ме третират като глупак.

# 38
  • Мнения: 337
Аз още преди 4 години като се нанесох в сегашното ни жилище махнах звънеца.
Дъщеря ми е на 1 година и 10 месеца и спи като сибирска мечка - няма смяна на дограми, няма ремонти, гости, шум.... Нищо такова. Тя на тихо не запсива, трябва нещо да й бърбори. Когато съседите вдигат шум, пречат на мен, на нея ни най-малко.
За щастие досега няма оплаквания, нито те от нас, нито ние от тях..... Ма то не знаеш на какви хора ще попаднеш. А и както казах съм под наем и много се съобразявам, но не само заради това - има една приказка - "Не се дръж с другите, така, както не искаш да се държат с теб".

Та на твоята съседка много здраве да й пратиш Laughing

# 39
  • София
  • Мнения: 44 084
Благодаря на всички за коментарите. Пуснах темата, тъй като аз все още нямам деца, опитът ми с бебетата е нулев и наистина не знам дали моето домакинстване нарушава спокойствието на бебето от долния етаж или просто съседката твърде много се превзема. Искам да подчертая също, че блокът ни не е панелен, а тухлен, т.е. не се чува чак толкова. Китана пита къде имам плочки освен в кухнята - нямам на друго място, само там, защо?

Како Сийке, има бебе наистина, видях го онзи ден.  Laughing

вероятно пита защото от плочките повече се чува. ние също сме в тухла, като се нанесохме преди да сложим килим в хола, когато много се разбеснеееше дечко идваше 2-3 пъти съседа отдолу(това примерно за 2 месеца период), понеже бяха с малко бебе, трудно спящо с колики и т.н...... ние сме на паркет в хола, та  откакто сложихме килима изобщо вече не ни чувал...а Филип скача и тропа три пъти повече......та това, че сте тухла не значи, че не се чува....но съседката ти просто прекалява.
И понеже като се роди нашия бяхме в борово и до нашия блок имаше строежи, на детето ми сега и с канго да разбиват на долния етаж не му пречи ни да заспи, нито да спи спокойно.....та наистина по-добре е да свикват децата да спят на нормален заобикалящ ги шум, а не да им  се пази стерилна тишина - в тяхна полза е....

# 40
  • Мнения: 4 733
Прекалено си добронамерена.

# 41
  • Мнения: 554
Ооо я стига си се връзвала на тази съседка, то трябва да спреш да дишаш по нейната логика. Следващия път и кажи да се обади в районното, ако има някакъв проблем с теб и домакинстването ти. А ти си много готина съседка, защо не ми станеш на мен, апартамента до нас се продава Mr. Green

# 42
  • Мнения: 21
Твойта съседка е направо нагла. Shocked
Не е необходимо да не и отваряш, а просто да и обясниш, че шума, които вдигш е нещо наплъно нормално.
Дано стане с добро.

# 43
ей такива съседи ме изкарват извън кожата ми, как може да има такива хора ooooh!
и от мен същия съвет, мила, хич не й се връзвай на глупостите , тя затов атак аупорито продължава да ти  пласира тези мрънкания , защото те вижда че си блага душица и при теб всичко минава. Съседите над нас шапка им свалям в това отношение - бебока спи те прахосмукачки пускат , баща му си свири на акордеон, като сме им ходели на гости , не се съобразяват нито със говора на гостите колко е силно пуснат телевизора и т.н. и така е и правилно спред мен. Все пак живеем в такива условия - има шумни съседи , ежедневни домакински задължения , шум от улицата , абсурдно е да търсим абсолютна тихина и спокойствие , все пак не сме сами в блоковете или на тази улица , живота си тече пак във същия ритъм , дори и в блока да са се родили и 10 бебока Peace
хич не си го слагай, мила , нищо не си направила, което да води съседката толков апъти пред вратата ти   bouquet

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Кажи й следващия път 1) че не нарушаваш правилата за интервала 14- 16 часа и след 22 часа и 2) Да сигнализира на съответните органи, нека дойдат да замерят нивото на шума, да се види кой е прав  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт