Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 64 отговора

Бургас

Zdraveite momi4eta
Interesuvame niakoi polzval li e spirala protiv zabremeniavane - da mi dadae niakakva informacia?
Dostata4no nadejdna li e?
Ima li niakakvi otricatelni posledstvia, kolko vreme moje da se polzva sled kato se postavi, bolezneno li e samoto postaviane i mahane, use6ta li se sled tva 4e ima ne6to v teb i izob6to interesuva me absoluitno vsi4ko po tozi vapros
Mnogo molia niakoi koito e polzval i znae pove4e da mi obiasni
Цитирай

при ОП

Цитат на: Pep
Zdraveite momi4eta
Interesuvame niakoi polzval li e spirala protiv zabremeniavane - da mi dadae niakakva informacia?
Dostata4no nadejdna li e?
Ima li niakakvi otricatelni posledstvia, kolko vreme moje da se polzva sled kato se postavi, bolezneno li e samoto postaviane i mahane, use6ta li se sled tva 4e ima ne6to v teb i izob6to interesuva me absoluitno vsi4ko po tozi vapros
Mnogo molia niakoi koito e polzval i znae pove4e da mi obiasni

Сложих си спирала 4 месеца след като родих.
Дали е надеждна не знам, до този момент  Rolling Eyes да чукна на дърво...
Единственото й отрицателно нещо е, че малко удължава цикъла - с 3,4 дни. Но, ако сложиш Мирената, която е доста по-скъпа /в заглавната страница на bg-mamma ще видиш подробна инфо/, напротив обратно ще се скъси, защото е на хормонален принцип. Моята е ефтинка от 15,00 лв. С поставянето стана 40,00 лв, май Rolling Eyes
Въобще не усетих как ми я поставиха и сега не я усещам. Съпруга ми казва обаче, че усеща нещо боцкащо и питах лекаря си, но той я прегледа /мен де, защото се прави профилактичен преглед след три месеца/ и установи, че всичко е ОК, просто оставял кончетата съвсем малко по-дълги да могат да се дръпнат после при вадене. Обаче, ей това не знам дали ще боли после ваденето й Sad

А, и друго задължително преди поставяне се прави цитонамазка и още куп други изследвания, но вече забравих какви бяха, за да се увери доктора, че преди спиралата всичко е наред.
Цитирай

Sofia

i az iskam da si sloja, obache me shubeee...
Цитирай

Бургас

Kolko vreme stoi v teb sled kato ia sloji6 niama li opasnost (kakto ti kazva6 za tezi kon4eta) da se skasat ili ne6to takova i sled tva da ne mogat da ia mahnat ima li niakakvi razmeri. Kakvo predstavliava na van6en vid kaji mi pove4e podrobnosti
Цитирай

Sofia

Аз също се чудех по този въпрос. Съображенията които ме караха да се колабая бяха свързани с невъзможността да преодолея мисълта, че спиралата ще убива оплодените яйцеклетки.
Просто не мога и не мога. Това е. И се отказах от този метод.
При Мирената специално е така. А освен това и хормоните ме плашат. По тази причина и противозачатъчни не пия .
Цитирай

Бургас

AFRODITA
kade po to4no v zaglavnata stranica na saita e po podrobnata info ne ia namiram
Цитирай

Бургас

Цитат на: dodo_dodo
Аз също се чудех по този въпрос. Съображенията които ме караха да се колабая бяха свързани с невъзможността да преодолея мисълта, че спиралата ще убива оплодените яйцеклетки.
При Мирената специално е така. А освен това и хормоните ме плашат. По тази причина и противозачатъчни не пия .

Kak se predpazva6 togava ot nejelana bremenost kajete mi niakav siguren na4in i to bez lo6i posledstvia ako ima izob6to takav Crying or Very sad
Цитирай

при ОП

AFRODITA
kade po to4no v zaglavnata stranica na saita e po podrobnata info ne ia namiram

В ляво - За майките - Секс и контрацепция след раждане - Видове контрацептиви- ....
Цитирай

Sofia

Kak se predpazva6 togava ot nejelana bremenost kajete mi niakav siguren na4in i to bez lo6i posledstvia ako ima izob6to takav Crying or Very sad

Болна тема ми е в общи линии. Embarassed
До преди да родя вторто дете с прекъсване/ не ме хулете моля/, опитвали сме и глобули, както и гел, но не ни понесоха.
Сега след като отхвърлих варианта със спиралата остава презерватив. Защото при мен е много опасно ако забременя скоро отново и не мога да рискувам с прекъсване.
Цитирай

при ОП

Доколкото съм запозната, медната тръбичка просто пречи на яйцеклектата да се имплантира в матката.
Та, значи яйцеклетката не е оплодена.
Цитирай

при ОП

Цитат на: DEianaZ
i az iskam da si sloja, obache me shubeee...

Копирам ти текст:
 ....А и никакви други алтернативи не ми се виждаха подходящи за нормален сексуален живот, затова след поредна консултация с гинеколога си, на когото вярвам достатъчно, реших, че ще се ''прежаля'' и ще пробвам. Първо, процедурата се оказа несравнимо по-БЕЗБОЛЕЗНЕНА, отколкото съм си я представяла и свършва за няколко минути, точно колкото трае нормален гинекологичен преглед...
Цитирай

Sofia

Цитат на: AFRODDITA

Доколкото съм запозната, медната тръбичка просто пречи на яйцеклектата да се имплантира в матката.

Яйцеклетката се опложда преди да слезе в матката. Тя слиза там вече оплодена за да се имплантира като такава. Горе-долу около 7 дни след оплождането оплодената яйцеклетка слиза за имплантиране.
Цитирай

при ОП

Яйцеклетката се опложда преди да слезе в матката. Тя слиза там вече оплодена за да се имплантира като такава. Горе-долу около 7 дни след оплождането оплодената яйцеклетка слиза за имплантиране.

Ееехх, Додо много се вживяваш Wink Тогава докога ще раждаме бебета Rolling Eyes  Question Чувствителна натура си, ама айде не мисли за това сега. По тая логика само презерватив остава, ама нали знаеш колко такива бебета са се родили Wink
Цитирай

Sofia

Ееехх, Додо много се вживяваш Wink Тогава докога ще раждаме бебета Rolling Eyes  Question Чувствителна натура си, ама айде не мисли за това сега. По тая логика само презерватив остава, ама нали знаеш колко такива бебета са се родили Wink [/color][/b]

Може и да си права, но така аз чувствам нещата.
А и при презерватва е различно. Там само сперматозоидите дават фира. Докато оплодената яйцеклетка си е потенциално бебе Sad
Предпочитам да избера такава контрацепция при която няма да се стига до оплождане на което няма да се даде шанс. Презерватива е такова нещо, хапчетата също, лепенките, различните гелове...
Цитирай

при ОП

Ееехх, Додо много се вживяваш Wink Тогава докога ще раждаме бебета Rolling Eyes  Question Чувствителна натура си, ама айде не мисли за това сега. По тая логика само презерватив остава, ама нали знаеш колко такива бебета са се родили Wink [/color][/b]

Може и да си права, но така аз чувствам нещата.
А и при презерватва е различно. Там само сперматозоидите дават фира. Докато оплодената яйцеклетка си е потенциално бебе Sad
Предпочитам да избера такава контрацепция при която няма да се стига до оплождане на което няма да се даде шанс. Презерватива е такова нещо, хапчетата също, лепенките, различните гелове...

Специално за хапчетата ще дам допълнително инфо защо съм много против употреба на хормони. Не ми е тука статията. Пила съм ги 5 години и съжалявам, не съветвам никого да ги пие.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 64 отговора