Палачинкова торта

  • 6 038
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Първата ми палачинково-импровизирана торта, не мога да се сдържа да не я споделя и с вас  Blush
И кажете вие как я правите  Hug

За палачинките:

6 яйца
500мл прясно мляко
14 с.л. брашно
щипка сол, захар и сода

Правя 10 големи и не много тънки палачинки. Редя във форма за торта.

За плънката: В

Всичко налично в хладилника  Grinning - някакъв майонезен сос, шунка, пилешко филе, кисели краставички, яйца, кашкавал, сирене, пастет...

На дъното първата, намазана със сос Тартар (или майонеза) и настърган кашкавал:



Втората - сос и пилешко филе:



Третата - пастет:



четвъртата - сос и нарязани 3 твърдо сварени яйца на кръгчета:



Петата - сос и кръгчета кисели краставички:



Шестата - сос и сирене Рокфор:



Седмата - пак пастет:



Осмата - сос и пилешко филе с подправки:



Най-отгоре последнатите две, слепени само със сос:



За заливката:

500гр изцедено кисело мляко
сол, черен пипер, копър
желатин

Смесвате всичко, като предварително си разтваряте желатина в чаена чаша вода и заливате, като с нож подпъхвате да падне и отстрани. Заглаждате отгоре.



За украсата:

Настърган кашкавал, маслинки, филе или тънко нарязани саламчета...



Прибирате в хладилника да стегне и... voila  Simple Smile :




# 1
  • Мнения: 320
Изглежда страхотно, браво Блонди   bouquet, аз никога не съм правила солена палачинкова торта  Rolling Eyes ще трябва да се поправя, дори като се замисля и въобще палачинки не съм правила сигурно повече от година, а мъжа ми толкова ги обича, направо се засрамих  Embarassed

# 2
  • Мнения: 52
Блонди  smile3501 страхотна солена торта   chef поредна чудесна рецепта  благодаря ти   bouquet непременно ще я приготвя  Peace

# 3
  • Мнения: 4 496
А желатинът защо се слага? Цеденото мляко не е ли достатъчно гъсто? Или целта е да се разреди, за да има и отстрани? Embarassed

# 4
  • Мнения: 27 524
А желатинът защо се слага? Цеденото мляко не е ли достатъчно гъсто? Или целта е да се разреди, за да има и отстрани? Embarassed

Не, за да стегне. Като махнеш страничните стени, да остане стегнато, гладко и оформено като торта. Иначе само цедено мляко не може да стегне до такава степен, ще е меко и ще се скльофа (има ли такава дума всъщност в книжовния бг?  Laughing).
Но не е задължителен, разбира се, аз така си го представих, не променя вкуса, а стои добре  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 713
 Crazy Crazy Crazy
 newsm10
Мммм, колко обичам палачинки! Страхотно става такава торта. Mr. Green  chef Аз рецепта не мога да кажа, защото винаги изпровизирам с наличните продукти, които имам.  Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 634
Блонди, страхотна е  Crazy

# 7
  • Мнения: 4 496
Иначе само цедено мляко не може да стегне до такава степен, ще е меко и ще се скльофа (има ли такава дума всъщност в книжовния бг?  Laughing).
Но не е задължителен, разбира се, аз така си го представих, не променя вкуса, а стои добре  Simple Smile

Вече има. Mr. Green Joy
Благодаря за идеята, ще я пробвам.  bouquet

# 8
  • Berlin
  • Мнения: 11 182
ох, много обичам палачинкови торти.  Mr. Green хубавото е, че можеш да наблъскаш всичко, каквото има в хладилника. аз само отвън мажа с майонеза, но да е lesuer или helmann (ако така се пишат). другите имат много гаден дъх. не знам при теб как се е получило на вкус (не мога да си го представя), но аз гледам да не слагам много разхородни плънки, защото много ми се мешат после. може би само пастетът не ми се връзва в комбинацията.

# 9
  • Мнения: 2 431
Много хубава тортичка! Аз също мисля да правя тези дни и докато намисля плънките - ето готовата рецепта. Имама обаче въпрос - пастета дали не се "бие" с вкуса на останалите продукти?

# 10
  • Мнения: 27 524
Ами... добре стана. Не се усещаше конкретно и натрапчиво той. То пък и какво може да бие по миризма Рокфор-а  Joy

# 11
  • Мнения: 711
Аууууу страхотна е! Дано утре остане време да я направя! Ох, със сигурност ще я сънувам  Crazy

# 12
  • Мнения: 795
Много апетитно изглежда, все се каня да направя нещо подобно и май му е дошло времето.. Peace

# 13
  • Мнения: 1 174
Често правя палачинкова торта.Рецепта нямам,защото обикновено е в стил-почисти хладилника.За разлика от теб обаче слагам повече зеленчуци.Редувам пласт майонеза,пласт лютеница.Пастет досега не съм слагала.Обикновено върху мойонезата редя печени червени чушки,патлажани,моркови и царевица.А върху лютеницата слагам кисели краставечки,пушени филета и сирена.Отгоре и отстрани намазвам със крема кирене+майонеза.Обилно настъргвам кашкакал,а декорацията е въпрос на въображение.

Общи условия

Активация на акаунт