Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 30 ноем. 2008, 20:53 ч.

За стволовите клетки?

• 587
  • 10
  •   1
Отговори
Смятате ли ,че това е надежден подход към бъдещото здраве на членовете от семейството и бихте ли си запазили стволови клетки години напред? Ако някой е по-в течение на нещата ,моля да обясни как и кога става и колко се заплаща за съхранението. Мерси!

# 1
Не знам как точно става,но знам че е много голяма сумата (поне за нашите възможности) и по тази причина няма да съхраняваме.Ако не се лъжа тук във форума пишеше,че цената е около 5000лв.  #Crazy Въпреки,че това си е един вид застраховка (не дай си БОЖЕ!) сумата е меко казано непосилна  Sick

# 2
  • Earth
НЕ. Не вярвам много-много...

# 3
Нека се включи някой който вече се е възползвал от това Peace

# 4
Родих през март и замразихме стволови клетки! Смятаме, че това е бъдещето на медицината, освен това в момента се лекуват над 70 болести. Това е повече от застраховка ЖИВОТ, която предлагат повечето застрахователни компании! Живота на детето е безценен, парите няма да го излекуват, а стволовите клетки реално биха помогнали при нужда! Разбира се, пожелавам си на мен и на всички други майки никога да не изпитват нужда да използват стволови клетки.
 Аз родих в Щатите и цената беше 2000 долара( за извличане и транспортиране на клетките), което за стандарта тук е средно висока цена, равнява се на 2 месечни наема! За съхранение се плаща по 120 долара годишно!
 Мисля, че единствения проблем, заради който в БГ рядко ползват услугата си остава високата цена. Абсолютно всичко друго е безрисково и може само да помогне, но не и да навреди!
 И тъй като метода е все още нов, не можаха да ми отговорят на въпроса колко дълго може да се съхраняват клетките? За сега в плана е предвидено да се съхраняват 18 години. Какво се случва с качеството на клетките след това не можаха да ми дадат отговор! Ами, ако детето има нужда от тези клетки на 20- 25 години???
 В името на науката и за собствено успокоение съм ЗА съхраняването на клетките! Освен това мисля да имам не повече от 2 деца, така че дано да можем да си позволим цената!

# 5
Срещу 60 лева в частна болница Св. Лазар ще получиш надеждна консултация. Да, това е цена, която са взели на моя колежка - по телефона любезно я поканили да отиде на място, след това още по-любезно й взели парите...

# 6
  • Русе
Интересувам се доста от този въпрос напоследък. Има някои моменти, които ме притесняват - договорите нещо не са много читави, самите клетки се изнасяли като биологичен отпадък и не е ясно ако искаш да ги получиш как ще бъдат внесени  newsm78... А това, което изобщо не ми хареса, е че се оказва, че не могат да се ползват за други членове на семейството. При предлагането на услугата се споменава тази възможност, в договора обаче, пише друго. Предполагам, че има значение фирмата, която ще избереш - при някои нещата може би са по-добре уредени. Аз засега съм 50:50.  Peace

# 7
  • София
Ние замразихме стволови клетки през октомври 2006, не съжалявам, да сумата не е малка, но за мен е вид застраховка. В цената ни влиза и съхранението за 20 години. Дай Боже да не ни се налага да ги ползваме.

# 8
  • София
ами ето, това в голяма степен отговаря на въпросите защо къде и колко  Wink
http://www.1agb.com/news.php?id=13

# 9
ами ето, това в голяма степен отговаря на въпросите защо къде и колко  Wink
http://www.1agb.com/news.php?id=13

Много полезно и изчерпателно.Благодаря  ти за инфото  Peace

# 10
  • София
Имах голямо желание, но за съжаление ми беше финансово невъзможно Confused Дано никога не ми се наложи да съжалявам затова!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт