Редно ли е ние-родителите да купуваме леглата и матраци/дюшеци за ДГ?

  • 5 029
  • 81
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 181
В началото на учебната година се повдигна въпроса,разбира се от една майка,защото нали учителите нямат право да искат пари.Та тя каза вижте колко са стари леглата,хайде да събрем по 200лв и да купим нови.Повечето мълчаха,аз казах че съм против.Разбрахме се всеки да го обсъди семейно и да се пусне списък кой е "за" и кой е "против".Това обаче не се случи и аз реших че въпроса е приключил,но до днес.
Утре ще има отново родителска среща,за да се обсъжда проблема.
Моля ви за вашето мнение,вие бихте ли дали пари?Мислите ли че това е моя работа-да осигуря легло на детето си в ДГ.

# 1
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Аз съм против това.Ами по тази логика дайте да правим ремонтите и ние,да сменяме дограмите да слагаме климатици и какво ли още не.Мисля че е достатъчно това че купуваме играчки-останалото е за сметка на съответната община.Може да съберете подписка или да внесете предложение в общината или нещо подобно...
Това е само мое мнение,вие решавате    newsm78

# 2
  • Germany
  • Мнения: 7 938
В нашата дет. градина се обсъжда от миналата година и миналта седмица започнахме да събираме пари за нови матраци. Ще излязат по около 70лв на семейство. Много съм "за". Не искам детето ми да спи на изкорубен и стар матрак, защото дет. градина няма пари. Все пак се предполага, че ще го ползва 3 години.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 181
Как така ще го ползва 3г.?При нас се сменят помещенията,когато отива в по-горна група.

# 4
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Против съм. Едно е родителите да дават някакви пари за разни дребни неща, но чак легла и матраци да купуват ми се вижда много. Да не говорим, че много родители изобщо няма откъде да извадят 200лв. А и тази година купувате легла, догодина дограма, по-догодина саниране и къде остава общината? В нашата градина децата спят на нови легла с нови матраци и пари не са ни искали за това, значи може и без родителите да се подменят.  Peace

 Пусни анкета  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 38 476
Редно ли е да чакаме общинарите да се наумуват и да ни дадат пари за това?
По принцип би трябвало. Ама докато ги изчакаме, детето ще стане абитуриент.
Затова предпочитам, каквото мога да поема аз.
И не са 200 лева. Ние дадохме по 30.

# 6
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Как така ще го ползва 3г.?При нас се сменят помещенията,когато отива в по-горна група.

И при нас е така.

# 7
  • Мнения: 46 510
Не. Според директорката на нашата градина, също не е.

Всичко зависи от директорите - да се напънат и да намерят пари от община, спонсори и т.н. или да кажат на родителите - дай.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 819
Много неща има, които не са редни, но понякога се налага да се бръкнем, ако искаме децата ни да са по цял ден на едно приветливо и безопасно място. Не че ще ми е приятно, но ако се наложи ще дам пари.

В нашата градина децата са на едно място през цялото време, което е 4 години. Това, според мен, оправдава инвестицията.

# 9
  • Мнения: 524
И според мен не е редно, но "бургаския кмет" е само един за съжаление. Купихме дюшечета, винаги ми е странно как някои родители предлагат да се събират някакви суми, за разни неща. Не всички са добре финансово.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 181
Добавих и анкетка,моля да гласувате.
И на мен ми е много чудно,още повече че се оказвам малцинство.Не мога да повярвам че повечето родители са съгласни Rolling Eyes
Редно ли е да чакаме общинарите да се наумуват и да ни дадат пари за това?
По принцип би трябвало. Ама докато ги изчакаме, детето ще стане абитуриент.
Затова предпочитам, каквото мога да поема аз.
И не са 200 лева. Ние дадохме по 30.

Е да,ама едно е 200лв, и съвсем друго е 30лв.

# 11
  • sofia
  • Мнения: 405
Да.
Събираха се по 35лв. за матрачета.

# 12
  • Мнения: 4 841
Редно ли е да чакаме общинарите да се наумуват и да ни дадат пари за това?
По принцип би трябвало. Ама докато ги изчакаме, детето ще стане абитуриент.
Затова предпочитам, каквото мога да поема аз.
И не са 200 лева. Ние дадохме по 30.

А ние - по 35. Купихме ги в началото на първа група, така че ще ги ползват 4 години. Сменихме подовата настилка също така, защото имаше един балатум, сигурно мой набор. Много неща направихме и променихме, все пак детето ми прекарва там по около 10 часа на ден.

След като станах член на родителското настоятелство и имам достъп до т.нар. "докладни записки" на директорката до общината, направо нямам думи да изкажа възмущението си... Жената най-чинно описва колко и какви средства за какво точно и трябват - купища хартия, по десет докладни на месец (поне) пуска... Да, ама не. При приблизителна необходимост от 120 000 лв, тази година отпуснаха... 20 000 лв за капиталови разходи. Факир да е човек, няма как да ги разпредели така, че да стигнат за всичко. Най-малкото пък за капиталови разходи на триетажна сграда...

# 13
  • Мнения: 9 814
Ако са по двеста лева НЕ няма да дам, ако е 35 лева ДА ще ги дам.

# 14
  • София
  • Мнения: 38 476
Birds,  аз не съм член на настоятелството, но си говоря с тях и с директорката.
И при нас положението е същото с докладите.

Общи условия

Активация на акаунт