Как се прави режим на дете?

  • 19 625
  • 123
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7 673
По това, което си написала, според мен не е проблемът в това, че не можеш да създадеш режим, а в това, че детенцето по някаква причина спи неспокойно. Ти си направила, каквото трябва. Къпеш я навреме, слагаш я навреме, заспива веднага с кърмене. Просто перфектно звучи и си на прав път. Това е по принцип начинът. Възможно ли е да са тръгнали зъбите, да сънува, да се стряска?  newsm78 Щом казваш, че е така отскоро, може да е период и да отмине.  Praynig
Успех!

# 61
  • Мнения: 46 510
... Проблемът ни не е в приспиването, а в това, че става след това много често. Събужда се на всеки час с плач, успокоява се буквално за секунди, когато я вземеш,но оставиш ли я, пак се събужда.  ...

Храниш ли нощем?

# 62
  • Мнения: 2 660
Не бих казала, че храня, защото нощтното ядене го беше отказала, но откакто спи така, я приспивам отново на гърда.

# 63
  • Мнения: 5 391
И моите деца имат режим, който сме изградили взаимно.
Започнахме още от ден 1-ви в нас.

# 64
  • Мнения: 46 510
Не бих казала, че храня, защото нощтното ядене го беше отказала, но откакто спи така, я приспивам отново на гърда.

Това щях да те посъветвам и аз. Ще отмине, търпение само  Hug

# 65
  • Мнения: 2 660
Дано!  Grinning
Зъби са, педиатърката ги видя вчера. Снощи по едно време я взех при мен и спа повечко с гърдата в устата. Пусне ли я, пак ревва. Дано бързо да пробият тези зъби и да имаме малко почивка преди следващите... Sleeping

# 66
  • Мнения: 1 931
Моите деца никога е са си лягали толкова късно. 9- 9.30 най- късно по леглата. Ако не са болни няма и да спят до толкова часа.
От значение е и режима на родителите. Ние винаги сме уморени и си лягаме рано, особено откакто имаме децата и е неизбежно.
Ако един ден му пуснеш телевизор или нещо зашумиш да се събуди примерно в 8 сутринта до обяд ще е капнало детето и ще легне да спи . Може няколко дни да му е много криво, но постепенно ще свикне. Особено ако тръгне на ясла или градина, вечер към 9 ще е заспало детето. Ако решиш да му променяш режима няколко дни ще мрънка докато си нагодите нов режим. Но според мен режима се изгражда от началото постепенно и ще е много трудно щом вече е свикнало така.

# 67
  • София
  • Мнения: 7 673
Дано!  Grinning
Зъби са, педиатърката ги видя вчера. ...
Значи е първото ми предположение.  Hug
Ами успех и не се шашкай, съвсем на прав път си наистина.  Hug

# 68
  • Мнения: 19 296
Чудя се как някои майки тук казват, че твърдо спазват режим и че в много редки случаи са се отклонявали от него. Моята дъщеря в началото сама си беше изградила режим на хранене през 3 часа и заспиване около 9ч. На 2-3 месеца вечер се чувстваше неспокойна ис учеше по-дълго и по-често. Твърдо съм против храненето на кърмаче под час. Като се разреве това дете какво го правите?
Като му никнат зъби и плаче цяла нощ, сутринта пак ли го будите в точния час, защото така предполага режимът и ще изпусне закуската?
При нас още има нощи, в които не може да спи от зъби.
А с по-големите деца като ви се наложи да излезете носите бурканче с манджа, за да го нахраните или му давате зрънчо?
За лягането моята госпожица като заспи в 20ч се събужда в 00ч и до 2-3ч е дискотека. Това независимо дали е спала на обяд или не е. Затова я слагам в леглото в 10.30 вечерта, но има дни, в които просто не заспива. Става, започва да търси играчки в тъмното, да беснее и т.н. Иначе рутина има и при нас. Ставаме, мием зъби и дупе, закусваме, оправяме стаята, играем навън или вкъщи, обядваме, после обеден сън и закуска ако е гладна, после игра, вечеря, къпане и сън с приказка или песничка и АМ.
Всеки ден знае кое след кое следва, но не се вманиачавам. Има случаи, в които не й се спи на обяд и не я карам да спи.

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
Или са късметлийки (че децата са по природа такива), или спазват режима на всяка цена. Трети вариант е да послъгват, но не ми се ще да е последното.

# 70
  • Мнения: 5 940
Будна съм от пет сутринта. Вече месеци наред. Не мога да го натискам да спи само, защото на мен ми се спи. Не ми е понятно как можеш да насилваш дете в името на това да има режим, който на теб ти приляга. Децата следват по най-естествен начин природните закони, те още не познават часовника, будилника, графици за работа и почивка.
Против съм храненето под час, под грамаж. Странно ми е как можеш да оставиш дете да реве с часове в леглото си само, защото трябва да се научи да заспива там самостоятелно. То и възрастен не би могъл да заспи, ако се чувства изоставен от най-близкия си...
Ако детето е неспокойно, най-вероятно има причина. Колики, зъби. Най-естествено е да му се помогне да се облекчи състоянието, а не да го подозираш, че точно сега е решило да ти прави номера.

# 71
  • Мнения: 1 547
Чудя се как някои майки тук казват, че твърдо спазват режим и че в много редки случаи са се отклонявали от него.

Аз пък се чудя, какво толкова има за чудене Laughing Безкрайно ми е трудно да обясня, но наистина в много редки случаи сме се отклонявали от него. И още по-трудно ми е да вменя на неверниците, че децата ми всъщност сами си го спазват и сами си го искат тоя ми ти режим. Дъщеря ми например е на три и заспива всеки ден в 13.30. Където и да е. Вечер и двамата лягат в 21-21.30. Ако не са по леглата си, ще заспят на дивана. Просто така са свикнали, още от времето, когато бяха бебета. Плачещите бебета за мен не са страдащи бебета, т.е не съм имала непременния подтик да ги взема в ръце при всяко промъркване. Нежели пък да смятам, че ще се почувстват изоставени  Grinning Както и да е, по отношение на режимите не мисля, че някога ще се възцари мир и радост тук. Едни вярват, че децата се раждат такива, дисциплинирани войници, други пък - че родителите са фюрери. Истината е друга, поне за мен. Ако от първия ден на своя живот бебето свикне с определен ред, на него не му хрумва да иска друго. Децата се тръшкат за неща, които знаят, че могат да получат - те, за разлика от нас, са по-разумни и не хабят енергията си за обречени каузи. Веднъж обаче позволиш ли да се легне в полунощ, ще трябва пак да го направиш, няма как.

Последна редакция: пт, 05 дек 2008, 08:45 от crazy chick

# 72
  • Мнения: 5 940
 crazy chick , всички май говорим за едно и също. Само дето главните роли в процеса на "орежимяване" са различни. Интерпретацията на ритъма спане -ставане-ядене -разходки и игри също. Според мен децата в крайна сметка сами си създават собствен режим. Няма човек, който да иска да му е зле -да е недоспал си, недохранен и т.н. Всеки си следва собственото равновесие, дори и да е на възраст няколко дни или пък най- вече точно заради това.
Някои си мислят, че са  им помогнали  в режима , други пък смятат, че са оставили детето да има право на избор.
Синът ми имаше ужасяващи колики. Децибелите на недоволството бяха покъртителни. Първите три месеца обикновено са време, в което бебетата само спят и ядат. При него не беше така, беше време за реване. Единственото, което можех да направя, е да се опитам да му помогна -много гушкане, масажи по коремчето. Молех се да се поуспокои, за да поспи.  Във времето, когато ти си вярвала, че правиш режим, аз правех опити да го успокоя. Просто децата са различни.
Иво сега е много ведро, спокойно и усмихнато дете. И да, има си режим, макар, че много не ми изнася  Laughing с това ранно ставане.

# 73
  • София
  • Мнения: 8 932
Чудя се как някои майки тук казват, че твърдо спазват режим и че в много редки случаи са се отклонявали от него. Моята дъщеря в началото сама си беше изградила режим на хранене през 3 часа и заспиване около 9ч. На 2-3 месеца вечер се чувстваше неспокойна ис учеше по-дълго и по-често. Твърдо съм против храненето на кърмаче под час. Като се разреве това дете какво го правите?
Защо свързвате режимът на бебето само с храненето под час. Това съвсем не е най-важното. По-скоро е свързано със заспиване в един и същ час, задължителният следобеден сън и то в леглото, а не в количката по градинките, къпането в постоянен час. А това дали ще яде в 9 или 9.30 не е голям проблем.

# 74
  • Мнения: 1 547
И да, има си режим, макар, че много не ми изнася  Laughing с това ранно ставане.

О, да, режимите не са особено родителоугодни - и ранното ставане, и храненето, и ранното лягане, плюс още куп неща. Но не всички говорим за едно и също, повярвай. Пишейки по тази и подобни теми, аз винаги имам наум личните си наблюдения върху деца, които се будят в 10 или в 11, обядват ту в 12, ту в 16, вечер лягат между 23 и 01 часа, и прочее. Деца, които са толкова нервни и изтощени от хаотичното си битуване и които, вместо да получат елементарен ежедневен комфорт, биват кръщавани хиперактивни, непослушни, наследствено буйни, агресивни и съответно влачени по лекари и психолози. Това в най-добрия случай, де, ако родителят все пак забележи, че има проблем...

Общи условия

Активация на акаунт