Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора

Привет, аз имам един син, много се притеснявам да не стане разглезено егоистче, но и заедно с това вглъбено, затворено дете...
Хубавото е, че досега е научен да отстъпва и дава играчките си на други деца , страшно е добричък, но ме притеснява че е много чувствителен, не посяга никога на дете /за разлика от това с мен се държи ужасно - удря ме, рита ме, блъска ме, когато се караме, повишава тон, тропа с крак и се опитва да се наложи винаги/. С баща си прави същото...
Вчера например, доста ме озадачи... След молби да седне да си пише домашното и упорито отричане и лигавене, чашата преля, започна да се държи безобразно, да посяга и баща му му удари лек шамар в резултат на което рева 2 часа като ми заяви, че иска да се махне от нас, да си търси други родители и излезе навън и стоя седнал на стълбите...Знам че е непростимо, да се удрят деЦа и мъжът ми много съжали като му се извини 100 пъти впоследствие, но това не помогна с нищо...Малкият не спря да плаче и се затвори в стаята си като си легна и почна да навива любимото си парче плат...Опитахме се да поговорим с него, но не пожела, каза че не искал да прави нищо, НИЩО, почваше да плаче, оставихме го и просто трябваше да мине време, за да се успокои. Беше драма за всички, доста ме притесни това поведение...
Не знам как да се справя с него, не ни слуша определено,не изпълнява желанията ни, често му говорим и си е в негов свят, не реагира, а когато решим да прилагаме други методи - наказания и пр. - много тежко му се отразява - държи се буквално като пуберитет, а е на 4,5 години!!! Дайте някакъв съвет?

Цитирай

Пловдив

Като чета все едно аз съм го писала! SmileИ у нас е същата работа.Тропа с крак,опитва се да се налага във всяка една ситуация,онзи ден дори удари с юмрук по масата и двамата с мъжа ми доста се спогледахме,никой от нас не е правил подобно нещо за да копира поведение newsm78.Не мога да твърдя,че съм по- либералният родител,защото постоянно слагам някакви забрани(Чак и аз не мога да се трая Sick),постоянно изисквам нещо от детето,повечето пъти решаваме проблемите с дискусии,убеждаване,предпочитам да използвам силата на речта,но малкия тиранин се научи да измисля доводи подобни на моите,така,че в един момент май ще споря сама със себе си Mr. GreenПредполагам,че четири годишните отново навлизат в някаква фаза на самодоказване и развитие на личността или пубертет,както искате го наречете.Дано да ми издържат нервичките! ooooh!
Цитирай

Не виждам връзка между това, че е едно дете и проявата му на агресия към вас- родителите му.
По-скоро е въпрос на отношение и на възпитание. Peace
А дали си еднодетна или двудетна майка в случая особено значение няма.

П.П. Съжалявам за любопитството, но на тези години какво домашно пише?
Цитирай

София

Какво е това писмено домашно на 4,5 годишно дете??? Shocked
Цитирай

с едното дете обаче е по-голяма вероятността да стане разглезено, да знае, че може винаги да стане на неговото и че може да притежава всичко, което пожелае...Добре, как наказвате вашите деца? И на какво трябва да наблегна във възпитанието?

Домашното е от градината - взеки уикенд имат да пишат три различни букви - голяма и малка, правописни и да рисуват картинка над тях....Та се мъчим....
Цитирай

София

Стига с тия наказания и изпълнение на твои желания.
А детето какво иска? Нищо. Ами ок.
Остави малко детето да диша.
И като не иска да пише букви, си е съвсем право детето - има време до първи клас.
Той е 3та група, нали? И в държавна градина?
Извинявам се, че питам, ама тия писмени домашни ме поразиха.
Цитирай

Пловдив

Това с домашните наистина е странно,на тази възраст...букви! Че ние един кръг не можем да направим без да заприлича на нещо друго! Laughing
Цитирай

Варна

Ами за начало определи в какъв времеви интервал да си напише домашното, но без да го молиш. Нека той си избере кога точно да седне да го напише. Ако не го е написал не се карай, а простичко му обесни че след като той не си изпълнява задълженията и ти няма да изпълняваш своите към него и го лишаваш от нещо любимо- игра ли ще е, приказката, която му четеш, нещо което обича. Предполагам, че освен да си пише домашното има и други задължения- да си прибира играчките, да си оправя стаята, да ти помага в някои дейности. Там как се държи?
Цитирай

БГ - София

Не разбирам каква е връзката между заглавието и въпросите в темата  newsm78?
Цитирай

Sofia

Не разбирам каква е връзката между заглавието и въпросите в темата  newsm78?
И аз  newsm78
Цитирай

ооо, нито събира играчки /ако го увещая е един път месечно и то го правим заедно/, нито помага за нещо, нито пък си оправя стаята, даже и аз го обличам и събличам, слагам му обувки, храня го и т.н....Как да го накарам да прави тези неща сам, не ми е ясно , опитвала съм хиляди пъти по хиляди начини...Лошото е, е че и идеята с възнаграждението не работи особено, защото е дете, на което все нямаме време да обърнем много внимание и да заведем някъде примерно,подаръци му купуваме рядко, нарочно.

Връзката между заглавието е, че децата, които са сами, са доста по-трудни за възпитание от тези, които имат братя и сестри, винаги са по-глезени и галени, обръща им се повече внимание, дори и подсъзнателно, защото идеално са осъзнали, че те са центъра на семейството и всички работят за тях както и че могат да постигнат всичко!!!Те нямат пример пред тях и често са самотни.

Надявам се като порастне нещата да се променят, а не да се задълбочат и да ни прави на каквото си иска!

Някакви идеи за възпитанието от някоя мама с по-голям опит, минала през тези неща? Какви неща трябва да се вземат впредвид?

Градината не е в България, държавно-частна е...
« Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 21:50 от mamaLina »
Цитирай

Ако моето дете беше направило така на тази възраст не само ще изяде бой от таткото но и от мен.
Не съм такъв сляп привърженик на свободата на децата. Даже напротив, мисля че трябва да има правила и да се спазват.
Ще удря и ще крещи, да ама някой друг път и някъде другаде.
Не одобрявам боя, дори съм твърдо против него, но и не одобрявам лигавщините.   
Да му се извиняваме пък вече съвсем не мога да го разбера. Ах, милата ранима душица.
Под моя покрив важат моите правила.
Цитирай

Засега имам само едно дете (надявам се скоро бройката да се удвои), но никак не се тревожа, че детето ми ще стане егоист или темерут.  Какво общо имат тези неща с бройката на децата не знам. И друго се чудя - наистина ли е възможно родители, които не се справят с едно дете, да си мислят, че ще успеят с две.
Цитирай

аз пък си мисля, че май е по-добре детето да не расте само в семейството, а за успяването - със сигурност няма да се справя с 2 , но какво от това, може би съм прекалено педантична и отдадена на детето си, перфекционистка,  влюбена в сина си... А когато настане пълният хаос и ги оставиш сами да се оправят може и резултатите да са по-добри... В крайна сметка деца растат и в доста по-болни и лоши семейства...
Определено обаче за момента ми е много трудно, в повечето случай даже невъзможно да се справим с моя син, страховете ми си остават и често вдигам ръце, дисциплина и правила, послушание и въобще "чуване" са чужди думи!!!!
Цитирай

София

Имаше едно стихотворение за едно дете, май Ани се казваше, което беше много глезено. Бабата му носеше обувките, майката не знам какво му правеше и т.н. Та, в това стихотворене го оставиха един ден гладно и никой не му обръщаше внимание и то взе, че се справи с всичко. МОже би и на твоя син ще му се отрази добре да го оставите един ден на самоуправление.  Wink
А може да има и нещо друго. Може да има някакви проблеми в градината или точно там да се държи добре, но да компенсира идеалното си поведение с такива изблици вкъщи. Не мога да приема това с хапането, блъскането и изобщо безобразното държание. Явно става нещо с това дете. Ако причината е домашното, остави детето известно време да не пише домашно. Като отиде с празни ръце в градината ще видиш каква ще му е реакцията.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 28 отговора