Г-жата в детската градина е ударила сина ми!!!!!!!!

  • 3 652
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
   Сигурно на някой ще му прозвучи като нещо нормално, но аз съм потресена! Отивам да го взема и виждам , че има нова госпожа / замества за няколко дни/. Детето като ме видя се разплака . Никога не е плакал, даже първия ден в ДГ. / В първа група е/. А тя : О , това ли е вашето дете. Той днес ме настъпи по крака и много ме заболя. а детето си държи ръчичката и казва, че му е счупена. А тя : е , нали ще ставаш чичо доктор. Нищо не разбрах от думите и на двамата. Пипнах ръчичката - нищо и нямаше . Даже помислих, че е някаква игра.
   Прибрахме се в къщи и детето пак плаче: Настъпих г-жата, казах извинявай, а тя ми удари ръчичката и сега е счупена. А той никога не е удрян в къщи. И не плаче от най- малкото удряне. Значи не е било само плясване.
    Не знам как да постъпя. Нямам причина да не вярвам на детето, нищо че е малко. Той разбира всичко. Помогнете ми със съвет!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 808
Много тъп съвет ще ти дам, но поговори и с другата страна и ако наистина го е ударила, мини към директорката. Но първо чуй и госпожата какво има да каже. Hug

# 2
  • Мнения: 525
Не мисля, че е редно по каквато и да е причина да се удря дете. Говори с въпросната госпожа и ако не е наясно и обясни кое е правилно и кое не. Аз не бих подминала този индицент определено. Ако няма разбиране от нейна страна твое право е да отидеш при директорката. Успех

# 3
  • Мнения: 30
Тя сама се издаде като каза, че това непослушното дете я е настъпило докато играят хорцето и нея много я е заболяло. Макар че може да каже че детето не разбира, не помни, измисляси ....А детето все още не знае какво е да излъжеш или да си измислиш нещо. А и все пак е само за няколко дни . Не знам дали да си премълча. За сега съм много ефектирана. до утре може и да ми мине.

# 4
  • Мнения: 37
В никакъв случай не си премълчавай-утре тя ще удари и друго дете...няма право по никакъв повод да го удря

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
А той никога не е удрян в къщи. И не плаче от най- малкото удряне. Значи не е било само плясване.
    Не знам как да постъпя. 
Щом като никога не е удрян, защо си сигурна, че не плаче от най-малко удряне? newsm78 Как разбра, че не  е само плясване?

# 6
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Е тая госпожа боса ли го игра това хоро,та да я заболи толкова от това,че я е настъпило едно 10-12 килограмово дете  newsm78 ,плюс това ако наистина го е ударила това не е нормална реакция за един педагог,мисля,че в никакъв случай не бива да си мълчиш Peace

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Самата постъпка на госпожата е под всякаква критика така е. Но мисля, че и авторката малко преувеличава със силния удар.

# 8
  • Мнения: 30
Не съм казала, че е ударен силно . Направи ми впечатление , че въобще е ударен. И че не тя е човекът , който трябва да го удари . Има толкова много начини да накажеш едно дете. И аз не съм против наказанията, след като си ги е заслужило.
   А що се отнася до това, че никога не е удрян, ставаше въпрос , че в къщи никой не го е удрял. Но се е случвало дете да го удари и за разлика от батко си той никога не плаче. Даже си спомням един случай от яслата : Едно дете го беше ухапало по ръката толкова силно, че госпожите бяха учудени , че не се разплакал. 
   А всъщност неговата си госпожа е много добър педагог. Тя наказва децата като ги слага за няколко минути на едно столче отстрани, отделени от другите деца . За тях това е по- голямо наказание от това да викне или да удари.
    Благодаря за съветите . Утрото е по - мъдро, а в случая по - спокойно от вечерта.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Добре е да разговаряш с учителката и да и покажеш, че ти е станало ясно какво се е случило. Учителките от градините в такива ситуации си играят отлично ролята, отричат до дупка или си измислят разни истории и изкарват, че децата си въобразяват едва ли не. Жалко е, че това се случва с нашите деца в детските градини и че те са потърпевшите от изнервеното ежедневие на българските педагози.

# 10
  • Мнения: 290
За мен тази госпожа не е педагог,и мисля,че не и е мястото там щом посяга на дете.
Аз също имах проблем пролетта с една от госпожити на голямото ми дете.Прибира ме се вкъщи и той започва да ми дърпа ушити и вика-ти си лош отивай наказан.Аз го питам защо прави така,а той -Пожата прави мене така!Е на следващия ден и дадох да разбере,че ако още веднъж детето ми се оплаче,че му е дърпала ушите,ще стане много сериозен скандал.Тя се опита да се оправдае,но на мен не ми минават тези.На моето дете ушите никога не са дърпани и му повярвах напълно.
Така,че те съветвам,макар и да е по заместване да и дадеш да разбере,че детето всичко ти казва и ти му вярваш,и че няма да позволиш такова отношение към него.

# 11
  • Мнения: 636
Добре е да разговаряш с учителката и да и покажеш, че ти е станало ясно какво се е случило.
И аз така мисля.
Разбирам колко  те е заболяло и че не е от силния удар. Според мен и той е плакал не от силния удар, а защото много се е разстроил от постъпката й. Несправедливо и грозно е, колкото и лекичко да го е шляпнала. Мисля също, че трябва да говориш с него и по някакъв начин да намериш позитивно обяснение на случилото се - да не се разстройва, че някои хора като ги ударят отвръщат без да искат и че посли и самите те дъжаляват, нещо такова...

# 12
  • Мнения: 550
Точно,защото утрото е по-мъдро от вечерта!Не оставяй нещата неизяснени!

# 13
  • Мнения: 835
Това изобщо учителка ли е? Ако ще удари дете за такова нещо, какво остава ако са непослушни?
Нарича се педагогическо безсилие.Не оставяй нещата така, защото утре ще пострада и друго дете.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
  ...    Не знам как да постъпя. Нямам причина да не вярвам на детето, нищо че е малко. Той разбира всичко. Помогнете ми със съвет!

Госпожата каквото е имала да казва - го е казала. Не вярвам детето да лъже - това ни е винаги най-лесното оправдание - но в повечето случаи погрешно.
Аз бих отишла при директорката веднага и ще поискам изясняване на случая и извинение/наказание на учителката.
Няма значение каква е причината за удара и колко силен е бил той - НИКОЙ няма право да удря деца.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт