Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 дек. 2008, 20:02 ч.

Как захранихме в Гърция...

• 469
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте мили мами!!! Имаше някъде тема "как захранват в чужбина" и аз обещах да напиша как ще се захраним. Та веднага щом навършихме 5-я месец педиатъра ни даде една програмка. Сутрин, обед и вечер ще се храним с кърма. В 10 часа сутрин да се дава настърган плод (ябълка, круша, варен морков или банан) като започнем с 1-2 лъжички І-я ден и се увеличава дозата всеки следващ ден ( ІІ-я 4-5 лъж. ІІІ-я 7-8 и т.н). Храненето между обяда и вечерята е с оризова каша "ванилия" като количеството е както на плода.Дохранвам с кърма и всички останали хранения са с кърма (ако има такива).Аз мисля, че тази възраст е добра за захранване  и го слушам нашето педи, досега добре се "представя"  Simple Smile.Попитах го за други плодове и той каза да се ограничим засега с тези, а като му дойде времето ще ни каже. Така се захранваме ние вече 3 дни и ... ни харесва  Joy Пожелавам успех на всички ви!!!   chef

# 1
А ми, честито!  Grinning
Само не ми стана ясно, още от първият ден даваш две различни храни, така ли?  Shocked

# 2
  • в страната на чудесата
освен че е настърган плодът обработва ли се топлинно? и едновременно с кашата ли?

# 3
Честно казано, ако това са всички неща, които си въвела само за 3 дни, съм втрещина от страховитата програма. Ами, че тя по нищо не се различава от тази в БГ!!!! Освен може би, че е изчакал 5-ия месец, а не е искал да ги въвеждаш от 2-ия!
За да не оставаме с погрешни впечатления, моля те опиши по-подробно как върви захранването по дни? Тези всичките храни от раз ли ги въведе, не даваш ли поне 3 дни само 1 вид?

# 4
  • София
Според мен авторката е имала предвид, че ще дава  един от изброените плодове.

# 5
Плодовете се редуват неможе всичките наведнъж. Аз реших да започна с жълта ябълка настъргана на най-ситното ренде и давах 1-я ден 2-3 бебешки лъжички и после си го накърмих. Следобед с кашата по същия начин. На другия ден увеличих на 4-5 лъжички и така постепенно докато той се насити и не иска кърма.С ябълката една седмица, сега сме на банан, пак една седмица. После може би ще дам варен морков за една седмица. Плодовете са сурови. Мисля че разликата между 2-месечно и 5-месечно бебе е огромна и да дадеш плод на 2-мес. бебе е "голям товар" за неговото стомахче.Предполагам, че още по-добре щеше да е една от двете храни (плода или кашата) да се включи 15 дни по-късно!Ние така започнахме вече!

# 6
Така съвсем скоро ще имаш, всъщност може би вече имаш две заместени хранения?! 
На мен ми звучи малко бързичко!  Rolling Eyes

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт