В една стая или разделени

  • 2 673
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 450
Въпроса ми е към по-опитните мами на близнаци.
Питам се дали да ги оставя да спят в една стая, а другата да бъде само за игра,
или е по добре всяка да си има отделна стая?
Този въпрос ме мъчи от доста време и затова пускам темата. Решила съм вече да не спят при нас, но незнам как ще е по-добре. От една страна се будат нощно време и така е по-добре да са отделно, но пък от друга страна, не са свикнали да стоят сами newsm78 Моля споделете как е при вас.

# 1
  • Мнения: 4 458
В една стая.
Ако не друго, ще ти е по-лесно, а и няма нищо лошо в това децата да делят стая.

# 2
  • Мнения: 1 174
И според мен е по-добре да са си в една стая.Моите така са свикнали,че дори и единия да плаче нещо през ноща,другия не се буди.В момента само през деня ги слагам да спят в различни стаи,защото единия спи 1 час,другия 2 и през деня,като стане единия много лесно буди и другия и затова Peace
Иначе, това да спят в отделна стая е чудесно,а и като са малки ще свикнат по-бързо.

# 3
  • Мнения: 302
Нашите момичета са в една стая, но  бяхме обособили "лично пространство" за всяка от тях - отделни шкафове и отделни кошове с играчки. Сега като по-големи всяка си има своите рафтове, шкафове за собствените съкровища! Не знам при другите как е, но за моите момичета беше и все още е много важно всяка да си има само нейни си вещи, само нейно място в къщата.

# 4
  • Мнения: 4 965
Нашите момичета са в една стая, но  бяхме обособили "лично пространство" за всяка от тях - отделни шкафове и отделни кошове с играчки. Сега като по-големи всяка си има своите рафтове, шкафове за собствените съкровища! Не знам при другите как е, но за моите момичета беше и все още е много важно всяка да си има само нейни си вещи, само нейно място в къщата.

Това е и моят отговор. Peace

# 5
  • Мнения: 212
аз лично ако имах възможност щях да ги разделя в отделни стаи, но за съжаление не ми позволява пространството. Разбира се като поотраснат малко, но аз съм на мнение че всеки трябва да има своето лично пространство

# 6
  • София
  • Мнения: 3 414
Ако имах още една щях да ги разделя,догодина ще се набутам с баща им в хола а те ще имат стая за всеки.Така съм го замислила,а дали те ще искат ще се чуе. Laughing

# 7
  • Мнения: 7 803
в една стая са. лично пространство е леглото, ходят си на гости само с покана  Mr. Green гардеробите и всички останали мебели са общи, както и дрехите, и играчките, като всяка си има своите любими играчки и те са си само нейни

# 8
  • Мнения: 21
От месец са в отделни стаи и вече свикнаха. Вечер само като им кажа хайде ще пиете мляко и хукват всеки във своята стая лягат, завиват се,пият млякото и заспиват.

# 9
  • Мнения: 112
Моите са в една стая и така е по-добре според мен. Рядко се събуждат един друг. В по-късна възраст е добре всеки да си има стая.

# 10
  • Мнения: 517
Моите са в една стая и така е по-добре според мен. Рядко се събуждат един друг. В по-късна възраст е добре всеки да си има стая.

Стаята на нашите деца не е особено голяма, но пре3 първите 7 до 10 години сте е достатъчна. Даже си мисля, че търсят другия и ако не е в стаята като си лягат, са неспокойни.

# 11
  • Мнения: 450
Благодаря ви за отговорите  bouquet,

от тях стигнах до заключението, че когато са по-големе имат нужда от собственно пространство,
а поради това че мойте се будят и сега една от друга, ще ги разделя.
Ако някой ден изявят желание да са заедно, няма да имам нищо напротив,
но за сега ще спят в отделни стаи, които вече са в процес на боядисване  Grinning

# 12
  • Мнения: 3 336
Моите са в една стая,  дори още не спят сами по ред причини. В началото се будеха един от друг, но вече не, само сутрин когато са се понаспали като стане единия, става и другия. През нощта и да реве единия, другия си спи сладко - сладко. Дори вечер обикновено Ели ми върти разни номера и реве като за световно като не стане на нейната, а Ники си заспива при целия този шум Peace Според мен  е добре да свикват с шумове, аз например съм от тези хора, които не понасят светлина и шум докато спят, веднага се будя. Ще се радвам ако децата ми нямат този проблем, защото моето си е направо ужасно Embarassed

Личното пространство и у нас като у Дъмпера са креватите, където понякога и аз не съм допускана, защото "преча" Laughing Също и столовете им з ахрана на масата - всеки си знае кое му е мястото, кои са му чашите и чиниите и всяка размяна се разглежда остро и се настоява за корекция на момента.

Играчките са общи, освен някои типично момчешки или типично момичешки, или пък подаръци от някой, които са дадени на всеки различен. Стоят на едно място, въпреки че имаме 2 коша за играчки никога не съм ги разделяла, всеки си знае кое чие е, ако някой си счупи неговата играчка и имат еднакви, същи яси знае, че другата играчка е на другия.

Като/ако/ започне да им пречи това че са в една стая ще ги разделим. В по-късна възраст вече естествено е да имат самостоятелни стаи, понеже са разнополови.

# 13
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
mari73,разбирам,че вашите са малки,но да се набутам и аз да споделя за моите. Момче и момиче са.До миналия април спяха в една стая ,всеки със своите шкафчета и рафтчета,с общо бюро,но за близнаци разбира се с по две чекмеджета за всеки.Но вече са почти на 12 и по обясними причини  Grinning /като "излез да се облека" например/ ги разделихме,въпреки,че нямаме много място.Искаха да се разделят,ама всяка вечер "си ходят на гости" по 20 пъти преди да заспят. Усещам,че не се чувстват много комфортно разделени.Ако бяха от един пол не бих ги разделила,освен ако те не пожелаят.
Успех!!!

# 14
  • Мнения: 2 013
При нас няма "излез да се облека" newsm78 Толкова са свикнали с голотата си от малки... На 9 са в момента, момче и момиче. Много ми беше смешно, когато го потърсих по телефона, докато бяха на екскурзия от училище, и той през кикот ми съобщи, че с неговия приятел я видели по гащи. И осъзнах, че това прави впечатление на другите момчета и оттам и той е решил, че cool   
Спят в различни стаи, макар и преходни. Вратата помежду им почти винаги е отворена, често напоследък си лягат заедно в едно легло. Като по-малки спяха в една стая (нямахме трета спалня), но на обяд почти задължително ги разделях, защото наставаше купон и почти нямаше шанс да заспят.
На мястото на авторката на темата бих ги разделила, но бих сложиха по две легла в двете стаи (стига да има място), за да могат да са заедно, когато решат и когато им разрешат. 

Общи условия

Активация на акаунт