първи (декемврийски)ЯНУАРЧЕТА на път, нека още малко потърпят...

  • 12 894
  • 308
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 375
Привет и от мен мамчета!Благодаря за новата тема исамо хубави вести!  bouquet
Доня Коприва,стискай още малко и аз съм като теб пълна почивка ,радвам се на всеки изминал ден.Стискам палци всичко да е наред. Praynig
Снощи бях на среща с анестезиолог,секциото ше е към края на този месец ,от мен се иска само да стискам до 36-37 седмица.
Относно киселините на мен ми помагат много моркови или газирани напитки.А за шишета и стерилизатори съм се спряла на Авент ,даже съм се снабдила с помпа някои нещица.
Хубав ден ви желая мацки  bouquet

# 46
  • Мнения: 1 102
Здравейте и от нас,
темата е многооо хубава, а заглавието още по-хубаво. Лорини,   bouquet  bouquet  bouquet
Съни, страхотно парти и ти и помощниците ти са страхотни.
Сиси, много хубави ботушки, ако не е тайна от къде са и за колко?
За киселините, гледай да не ядеш кисели неща и наистина вечер се ограничавай.

# 47
  • Мнения: 63
Съни4, разгледах снимките. Партито изглежда е било забавно, а подаръците наистина са страхотни.
Смайлинг, ботушките изглеждат удобни и топли  newsm10
Доня Коприва, радвам се , че бебка е още вътре  Laughing
Аз от марките за шишета по-  добри отзиви съм чувала за NUK, но и Avent много майки използват, макар че нали уж имат високо съдържание на бисфенол. Аз мисля да си взема стъклени на Nuk с каучукова биберона.
Къде се изгубиха Elli_g   и Весито?

# 48
  • Мнения: 7
Копривке, постойте още малко 2 в 1, а и всички ние дано да потраем  Hug С теб сме всички и ти изпращаме много позитивна енергия  Praynig
Мамчета с киселините, тук препоръчват Ginger beer, то не е бира, защото е беалкохолно, но само така се казва. Или чай от джинджифил-сух. Има го в БГ на пакетчета(като ч. пипер). Ако пък са  пуснали и пресен (корен) по пазарите, още по-добре. Помага и против хрема(капки) и кашлица, също и против гадене и повръщане... Аз нямам киселини, но през първите месеци с гаденето пиех Ginger beer.
Suny4, страхотно парти, честити придобивки и със здраве да си ги ползвате!! Аз тези дни се чудех къде се загуби, че отдавна не беше писала...
Лорини, БРАвО за хубавата тема и заглавие!  Hug

Усмихнат ден на всички!

# 49
  • Мнения: 31
Здравейте,момичета!
Аз да се похваля.Вече накупих някои неща за бебо и само си ги разглеждам.Още не съм ги изпрала,защото искам да посъбера повече неща.Купих си прах-Тео бебе.(не видях никъде от израелския)но незнам какъв омекотител да взема.Някакви предположения?...И въобще слага ли се омекотител на новородено?Също така търсих еднократни гащи и превр.за родилки,но нещо не намирам.Пловдивчанки знаете ли къде мога да намеря?Или поне къде има санитарен магазин в Пловдив?
Днес ходихме с свекърите да гледаме за сушилня и да си избера килим.Надявам се тези дни да ги купят.
Ами това е от мен.Момичета пазете се от простуди и грипове,че сме на финала.
Лили,постискай още малко.
Хубав ден на всички.

# 50
  • Мнения: 656
ее, Лили, точно бях на обяд и си мислех като се върна, ако не си писала да ти пусна един смс да те видя как си Wink Ама се радвам, че бебка е още в корема ти  Grinning  Hug

Мюрвет, за ботушките - на North Face са (имат магазини само в София...), струват 179 лв...  Confused Абе не ми се даваха толко пари, ама нищо друго не можах да си харесам, а и ми писна да обикалям без резултат...  Flutter  А са наистина удобни, за топли още не знам, че днес времето много хубаво и без това..  Grinning  Ама като се застуди ще докладвам Wink

Хайде, че шефът ще вика Wink  Tired

# 51
  • Мнения: 1 102
Сиси, със здраве да си ги носиш.   bouquet Аз пък съм хвърлила око на Ессо, агнешка кожа отвън и отвътре, но ще чакам намаленията, че сега са 360лв някъде.
Цвети, и аз не знам къде има от тези гащи, но мисля че в Штъркела, Премама или Вис Виталис ще ги има.
За шишета, колкото и да ме убеждават че Авент няма да ми навреди няма да купя, мисля стъклени или Б фрии, помпа Медела.  Peace

# 52
  • Мнения: 30
Sisi аз съм на преглед при Илиева на 11.12. А иначе както и другите са обяснили бебетата се водят доносени след 37-ма седмица. Независимо колко са големи, тогава се водят напълно развити. А частните болници като Вита имат договор да израждат само доносени бебета, при които няма никакъв риск. В противен случай пращат майката в Майчин Дом или където има неонатологично отделение. От частните болници само във Токуда има такова. Там доколкото разбрах вече е трудно да се добере човек до свободно място за родилка, въпреки че е платено всичко. Общо взето вече е с връзки или предварителна уговорка.
Аааа и честити ботушки.

И аз разглеждах шишетата и помпите за кърма, но нещо нищо не мога да избера. То всички изглеждат много добре и чудна реклама имат - ама...  Thinking Може би мамите с опит ще могат да ни посъветват, тези които незнаем какво да гледаме. 

А относно гащите за еднократна употреба, аз си ги поръчах от Пакостник, но доколкото разбрах от форумите и в Штъркел ги има. В Пакостник са 5 бр. за 5 лв. Незнам, но май имало и по-скъпи взависимост от марката.

# 53
  • Мнения: 29
Здравейте момичета, радвам се че партито и снимките са ви харесали, благодаря ви много за хубавите пожелания.
КОПРИВКЕ точно така продължавай да почиваш и да стискаш, всичко ще е наред, бебка си знае работата, просто от самото начало те държи в напрежение, голям характер ще е  Grinning.
Аз само се записвам и затварям че изпратих учениците и трябва да тръгвам за прегледа а на вън един сняг вали и е -3 С ,всичко е замръзнало ,дано да са чисти пътищата че не знам как ще карам.Стискайте палци да пристигна без произшествия и всичко да е наред.После пак ще пиша.
Много целувки  love001  love001  love001  love001  love001  love001  love001  love001

# 54
  • Мнения: 29
Момичета сега видях че и аз съм в последното квадратче,   newsm68  newsm44  ,хайде вече по спокойно мога да чакам щастливия момент.

# 55
  • Мнения: 11
Откраднах това от Декемврийките, само ако знаете колко много бебета има вече там. Hug
"Един от начините да се подготвите за бебето като двойка е да прочетете заедно "Писмо на едно бебе до родителите му" от книгата "Как да станем щастливо семейство" от д-р Дона Еви.

"Скъпи родители,
Аз идвам при вас като малко, незряло същество, но вече съм оформена личност. Ще бъда при вас само за кратко - затова ми се радвайте.
1. Намерете време да откриете кой съм аз, по какво се различавам от вас и какво мога да ви дам.
2. Моля, когато съм гладен, давайте ми да ям. В твоето коремче, мамо, но познавах глада, а часовникът и времето са ми още чужди.
3. Моля, дръжте ме близо до вашите тела, милвайте ме, галете ме, целувайте ме, говорете ми. В твоето коремче, мамо, бях постоянно носен и живеех съвсем близо до теб. Никога не бях сам.
4. Надявам се, че няма да се разочаровате много, ако не се окажа съвършеното бебе от вашите мечти и надежди. Бъдете снизходителни и великодушни към самите себе си, ако и вие не се окажете съвършени родители, които бихте искали да бъдете.
5. Не очаквайте твърде много от мен, новороденото бебе, не очаквайте и твърде много от себе си като родители. Нека си дадем шест седмици - така да се каже като подарък за раждането. Шест седмици за мен, за да узрея, да се стабилизирам, да намеря своя ритъм, и шест седмици за вас, да дойдете постепенно на себе си и да ме интегрирате в живота си.
6. Моля, не ми се сърдете, ако плача много. Имайте търпение с мен. С времето ще плача по-малко и ще ви радвам с компанията си.
7. Грижете се за мен - гледайте ме внимателно, защото да ви кажа и без думи от какво се нуждая, как да ме утешите и какво ме прави доволен. Аз не съм тиран, който е дошъл при вас, за да направи живота ви труден. Но единственият начин, по който в момента мога да ви дам да разберете, че нещо не е наред, е плачът.
8. Моля, никога не забравяйте, че съм много здрав и устойчив. Мога да преживея без мъка грешките, които вие правите, поне в началото, защото сте неопитни и се вълнувате. Докато ме обичате, всичко ще върви добре.
9. Моля, внимавайте и за себе си. Хранете се балансирано, давайте си достатъчно спокойствие, движете се на чист въздух, за да сте здрави и силни в часовете, които прекарваме заедно. Опитайте се да правите разлика между "важно" и "неважно", гледайте спокойно на нещата - така ще ми се радвате много повече.
10. Моля ви още да поддържате и развивате връзката помежду си, защото тя е основата на моя живот и ми показва как да науча да обичам хората.

Може би в момента съм объркал живота ви, но това е временно.

                                                                                        Благодаря и на двама ви.
                                                                                        Вашето дете."

мен ме разплака - за вас незнам......
Момичета, искам да ви питам нещо - вие хъркате ли, моят мъж ми каза, че е сънувал че е в мебелен цех..... Embarassed от месец съм така, ужасно е, сдутрен даже ме боли гърлото, представяте ли си какви звуци издавам  Embarassed

# 56
  • Мнения: 1 102
suny4 , stiskam palci.

# 57
  • Мнения: 147
Записвам се, а кога ще ви чета незнам  Crazy

Соня, това писмо е прекрасно  Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 19
SUNI4 ,много хубава кошара си избрала,аз исках да те питам дали си чувала за нещо,което се продава в амер. аптеки за клизма,знам че имат нещо но  не знам нито марка,нито нищо,понеже знам че тук въобще не правят клизма,преди да родиш,та голям срам Embarassedще е ако се наа...ш на  леглото докато раждаш.
Момичета,помагайте и вие с инфо как да си направя тази процедура сама  в къщи,ще потъна  в земята ако ми се случи,въпреки че е съвсем нормално да се случи,но искам да съм подготвена когато тръгвам към болницата.
 Hug на всички

# 59
  • Мнения: 3 861
Натали, на мен ми се случи, много мъничко, но все пак и то след клизма...голям срам брах  Embarassed Embarassed Embarassed, а акушерките въобще не се впечатлиха...
 Crazy
Соня, много е миличко писмото и много истинско  Simple Smile

Сиска, честити ботушки!
 Hug
Съни, страхотно парти!!! Peace

Рокси
, стискай кълки мила, не остана Simple Smile


Ние пък нямаме цял ден вода, авария някаква, много неприятно Confused

Общи условия

Активация на акаунт