Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 дек. 2008, 23:15 ч.

Сини устни при скачане и бягане на 3 годишно?

• 4 449
  • 26
  •   1
Отговори
Ето я историята. Копирам я от немската тема. Надявам се да не се ядоса някой,че е пълна с немски термини.
Моля, ако някой има подобен опит да се включи със съвет...
Мая кашля от 8 седмици. току ми изписват отхрачващи сиропи, току успокояващи. В резултат > детето се буди нощем по 15 пъти и дави насън. Преди около 2 седмици започна да вдига  температура докато заспи до 40 градуса. и така една седмица. Отидох на третия ден в тази температуран идилия и естествено / предписа ми поредния сироп за кашлица и сироп парацетамол и ме прати по живо по здраво. Тъй като не се промени ситуацията и от детската градина ми се обадиха, че е намерен един случай на Scharlach в групата на Мая , след 4 дни пак бях при детския лекар. След обясненията, че нищо не се е променило и детето е много отслабнало и не иска да ходи даже , посрещна ме с думите>Und was ist jetzt das Problem?Аз съм първична натура, не мога да си прикривам емоциите, на лицето ми се е изписала дива ярост. Та поясни : Кое от всички изброени симптоми е толкова зле? Викам кашлицата. а той ми вика, ами бронхита се е "разтворил" , дробовете са чисти, това е Псевдокруп.  ooooh! След един ден от "псевдокрупа" се зарази и Марк.Отидох при нормален лекар, предписа ми проспан, след два дни нямаше проблем.
Мая намали кашлицата , нямаше температура, кашляше само нощем. Викам си, сигурно е от сухия въздух. В петък преди седмица докато си играеше с едно дете забелязах, че й посиняват пръстите и краищата на пръстите. Под играеше да се разбира, че се гониха в нас и скачаха. Във вторник повърна, посиняха й устните само при качване на един стол. Хвана се за корема и каза, че има "kopfschmerzen"  Tired Каза, че иска при доктора. Отидохме.
Всичко си било наред, нищо не го притеснявало освен сините устни. Прати ни в болница да изследват сърцето. Приеха ни с температура , вкараха една система глюкоза и това им беше лечението.Първата нощ детето се тресеше , че й е студено.Даже не ни дадоха още едно одеало, завих я с моето полагащо се. На другия ден ни посетиха докторите от отделението и на моите обяснения ми казаха> Аз не съм видяла сини устни при детето. Както и да е, държаха я със ситема почти докато ни изпиша. Естествено тя не се движеше много, понеже ни забраниха да излизаме от стаята. И накрая ме убедиха, че всичко е наред и посиняването на устните се е появило вследствие на дълго влачен вирус.
Аз> "Ами не е ли нормално при 2 месеца боледуване да ми изпишете антибиотик" Те после в Entlassungsbrief >"Dem Wunsch der Mutter ein Antibiotikum zu verabreichen , kamen wir nicht nach bei auskultatorisch völlig unauffälligem Befund. Видеозон на сърцето не направиха. Детето има освен всичко друго възпаление на дъното на нокъта, което трябваше да "изкъпят" , но не предприеха нищо. От ушите й изтече леко кървав секрет, за който нищо не се предприе.
Оказа се, че съм изпуснала момента, когато тя е започнала твърде малко да пие.Въпреки, че смятам, че преиграват с насърченията детето да изпива един литър течност на ден  Shocked??
Накрая изписаха Мая "в добро състояние"/ детето е от 5 дена с разстройство/, в писмото пише в 3 изречения 5 пъти майката / сякаш си внушавам и съм си измислила цианозата/ и днес като исках да я изкарам за 100 метра в квартала не искаше да ходи, не можела, трудно й било. После бягахме в нас и пак посиняха устните.

# 1
Честно казано ,на мен тези симптоми ми звучат страшно.Не може ли до отидите при друг доктор?Мисля си ,че тук в България при това положение щяха да ви обърнат много повече внимание.
Не пуснаха ли поне изследвания на кръв?

# 2
Пуснаха кръв.
лимфоцити 22 %, сегм. гранулоцити 71 %
Серум > Гама ГТ 9 У/л CRP 6,2 mg/л
Нещо говори ли ти? На мен не.

# 3
Няма ли начин да се върнете тук и да ви прегледат както трябва. А ние се оплакваме че тук не ни обръщат внимание лекарите.Ама там май е по-зле.За мен симптомите които сте описали ме карат да мисля за сърдечни проблеми.Дано да греша.Успех.Стискам палци всичко да ви е наред.

# 4
Здравей,
това което описваш си е чисто нехайдтво от страна на тези псевдолекари. не губи време а заведи детето на свестен лекар. Това посиняване на устничките го имаше при едно комшийче което се оказа че е проблем с белия дроб и недостиг на кислород, което си е сериозен проблем ooooh!
Дано при вас всичко да е наред, но за всеки случай се консултирай със свестен лекар.

# 5
Завдете детенце при друг доктор.Нека види как са белите и сърцето. Посиняването на пръстите (под ноктите) е първия признак за липса на кислород.

# 6
  • Oslo
Завдете детенце при друг доктор.Нека види как са белите и сърцето.

И аз съм на това мнение! И то скоро!

# 7

Ей, ама и тея немци са си големи... #Cussing out #Cussing out

Както и да е, там в немския форум не можеш ли да разпиташ за датски пулмолог (или кардиолог). Принципно, дали са й студени крайниците?

Щом посиняват устните, има недостиг на кислород - белите дробове трябва да се преслушат от детски пулмолог задължително, бързо.
Като легне да спи, кашля ли?

# 8
Завдете детенце при друг доктор.Нека види как са белите и сърцето. Посиняването на пръстите (под ноктите) е първия признак за липса на кислород.

# 9
Направо друг доктор!
Потресена съм, страшни доктори, няма що #2gunfire.
Дано  не е нещо серизоно Praynig.
Успех и да оздравявате бързо Peace!

# 10

Ей, ама и тея немци са си големи... #Cussing out #Cussing out

Както и да е, там в немския форум не можеш ли да разпиташ за датски пулмолог (или кардиолог). Принципно, дали са й студени крайниците?

Щом посиняват устните, има недостиг на кислород - белите дробове трябва да се преслушат от детски пулмолог задължително, бързо.
Като легне да спи, кашля ли?
Кашля при заспиване и при събуждане. Кашля все още само при заспиване и събуждане. КРайниците й са студени. В болницата й свързаха на пръста един уред за мерене на кислород в кръвта. Имаше достатъчно / над 95 % .

# 11
Кашля при заспиване и при събуждане. Кашля все още само при заспиване и събуждане. КРайниците й са студени. В болницата й свързаха на пръста един уред за мерене на кислород в кръвта. Имаше достатъчно / над 95 % .

Ако кашля, особено когато е легнала по гръб, значи дробовете й не използват целия си капацитет. Може да е временно състояние от след болестта. Според мен, не е лошо да поискаш спирометрия - Spirometrie си е на немски - спирометърът измерва дишането. Те ще знаят какво да ви предпишат, ако се окаже, че не диша лесно. ДОри и да не диша лесно, пак ще има достатъчно кислород принципно, но в някои моменти само ще е по-малко.
Нали, щом са й студени крайниците, значи и оросяването не е добро. Което е въпрос на детски кардиолог.

# 12
Абе аз много мога да искам, но няма да ми дадат .Нали исках 3 дена екг докато направят. През цялото време нямало проблем, те не били видели сини устни и т.н.
Друг е въпроса, че дори свекърва ми/ 80/ не иска да признае, че устните посиняват. Изведох днес детето на разходка, не искаше дори 200 метра да извърви, а камо ли да се гоним или да скача. Навън вали сняг, след 10 мин се пробрахме и устните посиняваха, краката и половин час след това са ледено студени, детето веднага седна на тоалетна от разстройството. Свекърва ми вместо да признае, че са сини устните, ми вика>Да , устната е синя, сигурно я е ударила някъде  ooooh!

Аз все се утешавам, че може да е от студеното време.

# 13
  • Sofia
Не мога да повярвам, че не предприемат сероизни изследвания на дедето.Записвам се и да следя темата.

# 14
Един нелекуван правилно грип, има опасни последици и за слуха, и за сърцето. Настоявай за нови изследвания, но при друг лекар! Не ми харесва това, което си описала. Пожелавам скорошно оздравяване на малката Hug

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт