Гоблени-36

  • 38 595
  • 398
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 131
Гешче мило,този гоблен го ших преди 11г и след това подарих всичко на една жена с която отдавна нямам връзка.Ако намеря ключ непременно ще ти го пусна.
Кетри,така като гледам няма голяма разлика от оригинала,така че може да пробвам и твоя дядо Коледа с момиченцето да ушия.

# 31
  • Мнения: 171
neznainata,3ори ги е качила тук :
http://dump.ru/file/1269144
дръпваш ги и ги разархивираш.... Hug

marulka_s.... newsm18 newsm35 newsm36 newsm35 ....пак овации за "Оскарите"!
venipuh,не се притеснявай,аз имам една оферта от petjah  Hug ,ама я чакам да го завърши,че да видя крайния резултат Joy...( реших,че може пък да ми излезе късметът и да го пазиш ключа....).... Hug

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 15:40 от gesh44

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Здравейте работливи дами!
След дълго тайно "шпионстване" в темата реших да се изтипосам и аз най-накрая Grinning. Искам да се похваля с нещо ушито по схема изтеглена от вашите теми- един гоблен на Ланарте. Благодарности на venipuh   bouquet
и голяма

# 33
  • Мнения: 7 106
Ах, их, ох!!! Чудеса! Сега сядам да чета новата тема и само възклицавам!

Страхотни неща творите момичета! Поздравявам всички и ви се радвам   bouquet.

3ори.... Joy много ме разсмя твоята щерка....а тя защо се е "заяла" с очичките му....нали има и други "пъпчици" по сетрето?! hahaha ....(Мерси за "Белите вълци"! Hug....и аз си ги дръпнах....)




Защото истинските очи не изглеждали така, тези били стърчали и щели да му паднат  Rolling Eyes (и от тук изчоплянето с пръст, за да ми покаже как точно ще паднат  hahaha). Както и да е, вече се сдоби с мънистени очета и за всеки случай е вдигнат на високо за да не продължат експериментите.

Кетри
, ей го преобразуваният ключ :

http://prikachi.com/files/479532Q.jpg

Надявам се ясно да личат номерата, ако не свиркай за справка. Аз днес ги отпочнах, като се заформи нещо ще показвам. Ще се радвам да си имам компания  Hug.

# 34
  • Мнения: 643
Вени, много хубав става твоя дедо , браво!

Дидорани, много е красиво това майче с детенце,недей само надничай, а показвай !

Гешче, Гуудито беше дала този линк с много вилери и гобленсет:

http://photo.stream24.ru/users/Nicola/122488/02fac9386a9ca175b773479a81bbffd5/

парола 369852 .
Ако ти се рови, виж за момичето на скалата.Аз търсих, нещо не можах да го видя, ама бързах.И не ти се бъркам, но съм слушала, че не е хубаво да се шие този гоблен, защото все нещо ще чакаш и няма да ти се случи. Hug

# 35
  • Мнения: 129
Вярно Инче много си права-аз откакто го уших все чакам да ми мине крастата по пошивките ама си чакам......  Grinning
Хайде и аз пуснах пакетчето-сега да чака една мома софиянка призовка    Hug
Кетри много хубава темичка отново-поздравления
Браво и на всички показали красоти-аз тъпо и упорито продължавам с Адам -да го шия де

# 36
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 651


Гешче, Гуудито беше дала този линк с много вилери и гобленсет:

http://photo.stream24.ru/users/Nicola/122488/02fac9386a9ca175b773479a81bbffd5/

парола 369852 .
Ако ти се рови, виж за момичето на скалата.Аз търсих, нещо не можах да го видя, ама бързах.И не ти се бъркам, но съм слушала, че не е хубаво да се шие този гоблен, защото все нещо ще чакаш и няма да ти се случи. Hug




И аз това съм го чула. Не ми се ще да вярвам в такива поверия, но знам, че ако се остави недовършен, няма опасност да те стигне. Мисля в едното ъгълче да му оставя 1 неушито символче за всеки случай  Laughing.

# 37
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Да се запиша и аз в темата,че да нямам отсъствие в дневника. Ох Силве какво да ти кажа, отново ме налегнаха сериозни проблеми от вчера, ей тая година ме съсипа,като му тръгне на човек зле, по-зле става. Та нямам никакво настроение за нищо, да не говорим че и нощеска не съм спала, направо незнам как ще се оправяме и накъде ще отидат нещата, ама засега не виждам светлина в тунела.
Да похваля шиещите Дядо Коледа, страхотни стават.
Таша, рамката на котю много хубаво си я подбрала.
Марулче и твойта мини е много сладка.
Хареса ми много и чорапчето на Манжелка.

# 38
  • Мнения: 24
Здравейте момичета!
Не съм писала от много време, но се старая да ви чета и да се наслаждавам на красотите, които се показват тук."Заразила съм се" с болестта  гобленарство, и като повечето от вас се чудя кое по-напред да започна, кое още да си купя, как да си открадна малко време да побоцкам ...А преди да попадна на този форум не можех с години да се спра на гоблен, който да ме грабне.
Преди месец завърших мечоците-той е с конците които Дъмпер поръчва пролетта, от които съм много доволна и съм и страшно благодарна   bouquet



А сега съм се захванала с този вълшебен зимен пейзаж, който ме затруднява малко, но съм го обещала на сина ми-ако не за тази Коледа ,то за другата трябва да стане:)
http://didonata.multiply.com/photos/album/1/DRAFT_Photo_Album_2008-12-02#8
Панамата ми идва малко ситна и вечер не мога да бродирам.

Относно панамата искам да споделя че си я поръчах по телефона и пристигна още на другия ден.Момичето беше много любезно и още като и казах за кои гоблени става въпрос ми помогна в избора.Ако има желаещи мога да дам телефона-става въпрос за магазина на DMC.
От време на време вечер се захващам и с тези девойки:


ОФ много дълго стана ама отдавна се каня и аз да се отчета ама то нет нямах, фотото  ни се развали  и ...та сега наведнъж!

Приятни ЧАСОВЕ с любимото ни  занимание -това е от мен! Hug

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 167
irein - Аз шия гоблен едва от една година и не съм сигурна дали е уместно да ти давам съвети, но ще ти кажа аз как шия. Видях, че и Весито ти е споделила нейния начин. При мене гоблена през цялото време е добре опънат на гергефа - така, както е и на снимката. Така става много по-бавно, защото с едно движение, правиш един бод (в една дупчица) - примерно отгоре - надолу, после мушкам ръката отдолу и правя пак един бод в следващата дупчица - нагоре. Наистина става много по-бавно, но става много равномерно и повече ми харесва от колкото, когато шиех без гергеф и бодях едновременно в две дупчици с един бод. Вероятно това е въпрос на сръчност и опит...но сега изобщо не мога без гергеф.

Много шиете - браво на всички!  То само да разглеждам времето не ми стига, а да шия пък съвсем. Чакат ме едни полуготови снежни човеци, но колкото контур има....започва да ми намирисва работата на отлагане за другата Коледа...

Първо искам да питам:
 ilinayor-Виждам че шиеш с гергеф,трудно ли ти беше в началото или просто на мен не ми се отдава?Когато опъна панамата и не мога да си промуша иглата  smile3516 А толкова много исках да шия с него пък виж сега как се разочаровах...или може би не трябва да опъвам панамата толкова ...незнам.Ако може съвет

# 40
  • Мнения: 3 622
Didorani много красив гоблен  Grinning А какво шиеш в момента?

Варненски момичета бихте ли искали да се съберем на 13 /събота/ или на 14 /неделя/ към 13-14 часа в някоя пицария - да хапнем, да пийнем и да си побъбрим. Ако се съгласни ще се заема да запазя някъде една масичка според бройката които ще бъдем. Мислех си за пицария Маестро /до бившото кино Република/, защото има и някакъв детски кът и който е с дете ще може да го пусне да си играе. Пишете ми кой иска да дойде и кой ден ви е по удобно да се съберем?

# 41
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Didorani много красив гоблен  Grinning А какво шиеш в момента?

Варненски момичета бихте ли искали да се съберем на 13 /събота/ или на 14 /неделя/ към 13-14 часа в някоя пицария - да хапнем, да пийнем и да си побъбрим. Ако се съгласни ще се заема да запазя някъде една масичка според бройката които ще бъдем. Мислех си за пицария Маестро /до бившото кино Република/, защото има и някакъв детски кът и който е с дете ще може да го пусне да си играе. Пишете ми кой иска да дойде и кой ден ви е по удобно да се съберем?

Ами аз съм за  Flutter Щом е за йедене и пийенйе  Mr. Green Не го знам къде е това, ама варненеца ще ме доведе  Blush

Зори, дано се наредят нещата и винаги си мисли, че светлина в тунела идва, не се отчайвам. Не зная какви са дертовете ви, но стискам палци да се оправи и нареди всичко, така както го искате Hug

# 42
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
Гешчеееее - ловииииии мацката и ключ   369852 Wink

 Stop пак спирам, че шиенье ме чака

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 647
лелелееле  Crazy станах разногледа, нова тема, нови боцки, идат празници и никой не се отпуска като знае, че после като се занижат неработовите дни, само ще мечтаем за иглата - като момичето на скалата... като стана въпрос за суеверия, се сетих, че тая леля, дето ни научи да шием, ни показваше каталози на Вилер и аз си харесах една мацка с червена рокля и тя тогава ми каза, че той носел нещастие.  ooooh! Беше някакво момиче с червена рокля, прилича на момичето с книгата, но не си спомням точно кой беше. Има ли и други такива суеверни гоблени  newsm78 Знам и че конете на водопой носят щастие  Peace

deana-bg, мечовците са много сладурести, чакат гушка  Hug ама нещо не ти виждам вълшебното зимно пейзажче (линкчето не ме пуска, иска парола)  Thinking

# 44
  • Мнения: 131
ООО Дидорани ,ти се поави най-накрая,хайде по честичко да се включваш и с нас на срещичка да дойдеш!Гоблена е станал много хубав!
Кетри ,ще ми кажеш ли колко струват следните панами:
-АИДА-14 бяла
-АИДА-14 бяла с брокат в нея

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 18:42 от venipuh

Общи условия

Активация на акаунт