Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Много моля за съвет.
Отбих сина ми на почти две годишна възраст(заради операция се наложи)Скоро ще навърши 3 г.
Макар и отбит той продължи да настоява да пипа гърдите ми и да заспива щипейки ги.Ако му откажа реве.А вече почти година става откак е отбит и повярвайте ми откачам.Питам го защо ги щипе,обяснявам му ,че ме боли,но не.Ако му откажа реве.Нощем ги търси ипак ги щипе.Питам го защо ги пипа-"Ами защото са хубави и ги обичам"е отговора.
Съвет можете само вие да ми дадете Praynig
Цитирай

Не ми се е случвало,но защо не му откажеш?Ще реве,реве и ще млъкне,поне аз така мисля.Той все пак по разбира,като му кажеш ,че не може,значи не може,или винаги ще ти се налага.Това е мое мнение.
Цитирай

София

И аз смятам, че трябва да си по-категорична в отказа си.  Вкрайна сметка е достатъчно голям и можеш гушкайки го да му обясниш, че не трябва да прави така, ако не даде резултат го "накажи" като го оставиш да реве и евентуално таткото да го приспива. Peace
Цитирай
Благодаря ви за отговорите  bouquet
Аз не мога да го оставя да се нареве.Никога не съм го правила.Зарибена съм от идеите на привързаното родителство и стигнах до "под крушата" newsm78
Отбиването ни бе много нежно ,надявам се и отказването му от гърдите да стане така.Просто не знам,какво да му обясня и защо продължава да е така привързан към гърдите newsm78
Няма ли друг отбит цицоман Wink
Цитирай

София

Имате ли си друг ритуал за заспиване?
При нас по време на отбиването имаше период, в който гушкаше и целуваше гърдите. Постепено си изградихме друг ритуал а заспиване - четене на книжка и държане за ръце. Времето за гушкане и целуване на гърдите постепено намалих. Накрая дълго време само ги целуваше за лека нощ и толкова. Сега пак пнякога се досеща да ги целува, но глед да й овлека внианието.
Мисля си, че както при отбиването, не е добра идея да се отказва търдо. Но мож еда се уговаряе за някакво време и други дейности.
Цитирай
viv4o благодаря за съвета.
Ние имаме и и още 100 ритула за заспиване,приспиваме се по час и половина.Приказка,песнички..............
Реално не знам ,какъв довод да му дам,какво да му обясня и как да прекратя любовта му към гърдите newsm78
Казвам му ,че ме боли,че те са за кърмене ,но не плаче за тях и аз съм в безизходица.
Цитирай

София

Ами аз без да ми се сърдите, точно поради такива причини не приемам кърменето до такава възраст! На две години детето вече разбира много неща, изгражда си навици, нормално е да продължава да иска да пипа гърдите ти. Опитай се да го научиш да заспива с някаква играчка, която да гушка, вместо теб.
Цитирай

Muenchen

Ами аз без да ми се сърдите, точно поради такива причини не приемам кърменето до такава възраст! На две години детето вече разбира много неща, изгражда си навици, нормално е да продължава да иска да пипа гърдите ти. Опитай се да го научиш да заспива с някаква играчка, която да гушка, вместо теб.
Аз мисля,че кърменето трябва да продължи дотогава до когато решат майката и детето.Аз отбих моят син на 3години.Вече е минал един месец и той заспива само ако ги е гушнал.Слага глава до гърдата ,целува я,въздиша и след това заспива.
Всяко дете е индивидуално.Аз дори съм на път да се обвиня за отбиването,защото моят син започна да се заеква и ме тревожи да не би да е причина отбиването.
Мила,опитай се да му обясниш,че те боли и да ги гушка ,а не да щипе.Покажи му го по-твърдо,като не позволявай да щипе,а само да ги гушка.Явно той е привързан и се опитай първо да премахнеш щипането,а след това останалота.Аз мисля,че трябва да стане постепенно,особенно след случилото се с моят син.Сигурна съм,че ще намериш правилният начин.Желая ти успех.
Цитирай

София

При директно отказване обикновено може да има обратен ефект, още повече засилване на интереса към гърдите. Ако опиташ да се договаряте? Например непрекъснато обяснявай едно и също, измисли си някаква история за гърдите. При нас в рамките на около месец разказвах една и съща история за гърдите. Явно децата имат нужда отново и отново да бъдат убеждавани, имат нужда непрекъснато да чуват доводите, за да може да ги асимилират и да свикнат с тях.
При нас в началото на отбиването заспиване само, ако гушка гърдите голи. С течение на времето започнах да ги покривам с блуза, пижама и така стигнахме до момента само да ги целува за лека нощ и после си държахме ръцете. Накрая остана само да се държим за ръцете.
Може да опиташ постепено да намаляваш времето, през което иска да те щипе и се опитай да намериш друга алтернатива на това. Дали с държане за ръце, гушкане на някоя играчка, възглавничка...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.