Обиколка на главата

  • 1 325
  • 11
  •   1
Отговори
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Здравейте,
Бебето ми се роди 3900гр , 50 см и обиколка на главата 36,5см, сега 1 месец по-късно вече е 4500гр, 55 см но обиколката на главата си е 36,5см, а обиколката на гърдите също е 36,5см. Мен това много ме притеснява. Има ли други бебета като нас и мислите ли че може това да е някакъв проблем. Педиатърката каза да не се притеснявам а след това се консултирах и с завеждащата на неотологично отделение и тя каза да не се притеснявам но мен това си ме притеснява. Дайте си и вашето мнение.
Ако има значение родена е с нормално раждане е но е използван изходящ форцепс и при адаптацията в болницата не е имала никакъв проблем.

# 1
  • Мнения: 822
Щом като двама лекари ти казват да не се притесняваш,значи не се притеснявай.Гледай си бебчето,радвай му се и не мисли глупости.  Peace

# 2
  • Мнения: 3 869
При раждането са я мерили еднихора, сега други. Това ти едно достатъчно голямо условие да има грешка! Приеми го така и виж следващия месец, когато обиколката я мери един и същи човек, какво ще е положението!!

# 3
  • Мнения: 27 524
За първи месец средните норми на главата са 36. Може да варират от 33.5 до 38. Идеално сте си в норми и не виждам проблем  Simple Smile
Криско се роди с 37  Crazy

# 4
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Проблема е че се роди с 36,5см и сега 1 месец по-късно си е отново толкова.

# 5
  • Мнения: 1 428
Спокойно,ще порасне.Знам че до 1 г. трябва да стане 46 см.Поне така ми каза педиатъра.

# 6
  • Мнения: 27 524
Проблема е че се роди с 36,5см и сега 1 месец по-късно си е отново толкова.

На Криско също не беше мръднала нито милиметър 22 дни след раждането (тогава беше първия преглед).  Peace

# 7
  • Мнения: 11 003
1 месец след раждането дъщеря ми беше наддала с 1.100 кг и пораснала с 4 см, но обиколката на главата си беше същата като при раждането. Никога не е ставало на въпрос, че това е проблем. Не се притеснявай и не се вманиачавай толкова в мерките.

# 8
  • Мнения: 1 372
Не се притеснявай! Ще си навакса другия месец! А и понякога в болницата не мерят съвсем точно! Например дъщеря ми на дължина я бяха писали 51 см, а след 20 дни беше 50 см. Мерихме я аз, две педиатърки и 4 сестри. Е не успяхме да я изкараме по-дълга!

# 9
  • Мнения: 498
Не допускаш ли,че първият път може да не е измерено правилно? При мен така се получи

# 10
  • Мнения: 290
Не се притеснявай,обиколката на главичката и на двете ми деца започна да нараства след 2рия месец.Спокойно радвай си се на детето и не си внушавай глупости.

# 11
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Благодаря Ви за отговорите вече съм по-спокойна. Уж ми е второ дете, а съм се ушашкала страшно много.

Общи условия

Активация на акаунт