Винаги ли се съветвате с педиатъра си?

  • 2 359
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 292
И за здравето и за захранването не съм се съветвала винаги, а само при нужда.

# 61
  • Мнения: 1 080
Само що се отнася до здравето (имам предвид температура, сополи, паднал е от някъде или тем подобни - всичко което ме притеснява). За храненето не съм я питала щото тя и без туй не ми дава кой знае каква ценна информация!!!

# 62
  • Разград
  • Мнения: 518
За щастие намерих страхотен педиатър с който сме на една вълна и взаимно се изслушваме и съветваме Laughing Затова и винаги когато сме при него обсъждаме всичко, което ни интересува. И да-съветвам се с него относно захранването Peace
И при нас ситуацията  е абсолютно същата  Peace

# 63
  • Мнения: 512
Винаги когато нещо свързано със здравето на децата ми ме тревожи се консултирам с педиатърката им.
Що се отнася да захранването не винаги съм се съобразявала с нейните съвети.

# 64
  • Мнения: 121
Ок!Като чета ми става ясно . че поне едно 70% от вас мили мами не се допитват до педиатрите си относно захранването.Беше много важно за мен да си сверя часовника.И сега все повече се оверявам, че съм адски боса в тая област SadМоля не ме критикувайте.Сега например започваме захранване след навършени 5 месеца със зеленчукови.Аз обаче искам и кашички да му давам ама като не знам дали може???Чета и във форума за захранването и уж се информирам, но....нещо не ми се получава.Просто ме е страх сама да правя каквото и да било.С второто сигурно ще съм по-смела Winkнадявам се Praynig

# 65
  • София
  • Мнения: 44 020
Ами изчакай до 5,5 месеца и почвай с каша...никой не е казал, че непременно със зеленчук трябва... има различни схеми на захранване...поразрови двата подфорума за хранене - виж схемите, харесай си....
няма от какво да те е страх...това е просто храна, прехода дето по-му трепериш е първия месец- най-много два...после изобщо не усещаш как си вървят вече нещата, нови, стари и т.н. храни Wink
Проблемите и това, че повечето майки захранваме сами когато и с каквото решим, е че все още 80% от педиатрите препоръчват захранване на 40 дни със сок...и т.н. и т.н. по старата схема...щото така са си свикнали...а вече има пре много инфо, че това освен излишно е и не до там полезно за детето...така, че просто взимаме решинията сами за храненето на децата си.
Ако имаш обаче педиатър, които препоръчва и е за късното захранване, максимално дългото кърмене и т.н. - съветвай се на воля....Wink

# 66
  • Мнения: 673
Ок!Като чета ми става ясно . че поне едно 70% от вас мили мами не се допитват до педиатрите си относно захранването.Беше много важно за мен да си сверя часовника.И сега все повече се оверявам, че съм адски боса в тая област SadМоля не ме критикувайте.Сега например започваме захранване след навършени 5 месеца със зеленчукови.Аз обаче искам и кашички да му давам ама като не знам дали може???Чета и във форума за захранването и уж се информирам, но....нещо не ми се получава.Просто ме е страх сама да правя каквото и да било.С второто сигурно ще съм по-смела Winkнадявам се Praynig
 Ами щом искаш пробвай. Дай му една лъжичка , ако му хареса няма как да не разбереш. Изчакай обаче да видиш как ще му понесе, в смисъл да не го заболи коремчето , някаква промяна в изпражненията и т.н.. Ако всичко е наред на следващия ден дай 2 лъжички и така... Ако не му хареса просто не го насилвай.

# 67
  • Мнения: 121
Не винаги педи казва какво да дам но аз решавам нещата и на мен ми каза на 2м.сок но аз не дадох до 5м.почти нищо и започнах захранване със зеленчуци а не с плодове както тя ме посъветва

# 68
  • Мнения: 1 428
Ами не, не винаг
Винаги се информирам за заболявания и здраве, но за храненето - не.  Simple Smile
Peace

# 69
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Винаги що се отнася за здравето на малкия  Peace

А относно захранвенето съм питала/допитвала  и педито ме е съветвала само като ходехме на месечните консултации

# 70
  • София
  • Мнения: 217
Това е строго индивидуално.Ако си на мнение че педито е компетентно ще го питаш ако не мисля че по полезна информация от тази в сайта няма къде да намериш.

# 71
  • Мнения: 2 663
Kатегорично не!

# 72
  • Мнения: 1 546
Не съм се съветвала с нея за всеки зеленчук, който съм въвеждала, но за основните храни - да. Примерно от кога плодово пюре, кога попара, кога жълтък, кога каша. Wink

# 73
  • София
  • Мнения: 3 064
За здравето-да,но за захранването-не.Аз съм за ранното захранване и захраних Алекс рано.На 6м вече ядеше плодови и зеленчукови пюрета,каша с глутен и йогурти.Педиатърката ми каза до 6м само АМ да давам.Всеки път й казвах това,което искаше да чуе за храненето.За храненето се ръководех по книгата на проф.д-р Лиляна Трифонова и по съветите на майка ми Peace

Ц-ц-ц, хората със свещ търсят такива съвременни педиатри, пък ти не слушаш какво ти говори, язък...

По темата. Нашата педиатърка е за късно захранване, избрах си я с нагласи, близки до моите, за да не се налага да я лъжа. Но много-много не съм я питала точно как да захранвам. В един момент тя каза - ако искаш, можеш да почнеш да захранваш, има такива и такива възможности, прецени си сама. Така и направих. Съветвам се при здравословен проблем, разбира се, но, слава Богу, такива почти не сме имали. За едни сополи не смятам да я тормозя.

# 74
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Луда Мара   всеки сам си решава как ще си захрани детето.Както вече казах,аз съм за ранното захранване и затова не слушах педиатърката. NaughtyИ ако имам второ дете,пак така ще го захраня.Педиатърката я търся,само когато детето е болно.

Общи условия

Активация на акаунт