Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 2 дек. 2008, 15:11 ч.
  • Преглеждания  701  Мнения  3  Онлайн  1
Отговори
  • Мнения: 321
здравейте, ще пиша молба за освобождаване от работа. обаче не искам да е с едномесечно предизвестие по възможност ами нещо такова: "Моля да бъда освободена от заеманата от мен длъжност по взаимно съгласие, считано от........ В противен случай моля настоящата да се счита за отправено писмено предизвестие съгласно чл. 326 ал.1 от КТ. " въпросът ми е трябва ли да посочвам някакъв чл. от КТ при взаимното съгласие и може ли да възникнат някакви проблеми?   досега съм напускала с едномесечно предизвестие само.

Реклама
# 1
  • Мнения: 22
чл.325 т.1 от КТ - взаимно съгласие

# 2
  • София
  • Мнения: 75
миличка, не е нужно да посочваш никакви членове. Едва ли ще ти откажат да те освободят по взаимно съгласие.

# 3
  • London
  • Мнения: 7 052
Ако ще напускаш без едномесечно предизвестие, дължиш обезщетение на работодателя.

Чл. 220. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) Страната, която има право да прекрати трудовото правоотношение с предизвестие, може да го прекрати и преди да изтече срокът на предизвестието, при което дължи на другата страна обезщетение в размер на брутното трудово възнаграждение на работника или служителя за неспазения срок на предизвестието.
(2) Страната, която е предизвестена за прекратяване на трудовото правоотношение, може да го прекрати и преди да изтече срокът на предизвестието, като дължи на другата страна обезщетение в размер на брутното трудово възнаграждение на работника или служителя за неспазения срок на предизвестие.

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт