Коледата наближава, ЮНСКО бебе своя пол узнава!Тема №9

  • 12 996
  • 291
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 2 658
Deni, ayas, аз се оправям сега с много лежане и Но-шпа инжекции, което е много добре, защото миналия път лежах в болница 5 месеца на инжекции, системи с магнезий, няколко вида хапчета, сред които и Гинепрал и пак всеки ден бях с контракции. Усещат се като болезнени менструални болки, а на видеозон се виждат много добре.
Deni магнезия и Гинепрала са много по-силни от Но-шпа. Само да уточня две неща. Не взимай Магнерич, а Магнерот или най-добре Магне В6. Доста са по-скъпи, но се усвояват много по-добре. Магнерича е само чист магнезий и се усвоява от организма едва 20-30%, а комбинацията на магнезий с Вит.В6, го прави усвоим над 80%. Другото е по отношение на Гинепрала, знаеш ли, че се взима в комбинация с Верапамил? Защото предизвиква много силно сърцебиене. Взима се половин таблетка преди Гинепрала. Не зная само дали не си много в началото за тези лекарства. Аз до 15 седмица бях само на инжекции, после ми включиха магнезий и по-нататък вече Гинепрал. Пробва ли да ти слагат Но-шпа, може да ходиш до поликлиниката или ако имаш съседка, която е медицинско лице да ти слага 2 пъти на ден, а 1-2 да пиеш таблетки.
За говоренето на детето, за мен е от голямо значение, аз на Габи говорех непрекъснато и съм 100% убедена, че ме е чувала. Защото всеки път, в който се притеснявах, че не съм я усещала отдавна да рита, започвах да и говоря и тя се раздвижваше веднага. За мен това е най-голямото потвърждение.
За правилното развитие на бременността е нормално да започне да не ни се повръща и т.н, все пак има жени, които нямат никакви отрицателни усещания, а всичко е ОК.
Аз от 3 седмици нямам никакъв апетит, а от 3 вечери усещам страшни киселини като си легна, направо няма заспиване.

# 286
  • Мнения: 1
Благодаря  Hug за отгвора Petya за Гинепрала докторката ме предупреди, че може да предизвика сърцебиене, но слава богу аз не усещам подобно нещо, а и го пия по половин таблетка. Ще видим до петък трябва да ги пия а после съм на преглед. Дано ги спра контракциите, че за болница даже не искам и да си помислям.

# 287
  • Мнения: 136
Аз днес май съм най-активната тук и се надявам да не ви досаждам. Линийката ми на бременността (нали така се казва онази картинка с бебетата, която излиза в края на всеки мой пост) показва, че съм 4-ти месец, а според моите впечатления 13-та седмица си е все още 3-ти месец и началото на 14-та седмица се води за начало на 4-ти месец. Тъкмо си мислех, че вече съм съвсем наясно с броенето на месеците и седмиците и сега това нещо пак ме обърка.  ooooh!

Днес имам вълчи апетит. От 9ч. сутринта досега съм изяла един Бейк ролс, една вафла, една плескавица с млечна салата, една ябълка и изпих един айран. И сега пак съм гладна и ще се насоча към бананите. И то не го правя от лакомия, а от истински глад. Не знам дали съм споделяла тук, но приятелят ми се бил родил 5 кила. Надявам се нашето бебе да не се е метнало на него, защото не искам да си мисля за какво раждане ще става дума....  Stop

# 288
  • Плевен
  • Мнения: 854
Не знам дали съм споделяла тук, но приятелят ми се бил родил 5 кила. Надявам се нашето бебе да не се е метнало на него, защото не искам да си мисля за какво раждане ще става дума....  Stop
Малииииии  Shocked  А знаете ли, че момченцата се раждат с по-големи глави. Дано и този път да е момиче нашето, защото като знам какво раждане преживях, и колко се възстановявах от шевовете, а представям си ако беше момче къкво чудо щеше да е....
И аз съм все гладна, а не знам какво точно ми се яде, нищо не ми се готви или опитам веднъж ядене и повече не мога да го погледна. Дано скоро да се оправи и това, че не знам какво ще ям до девети месец ако тяка я карам.

# 289
  • Мнения: 753
И на мене ми се поувеличи гаденето и повръщането. Но и п;редния път имах. Но лошото е, че сега почти не намирам какво да ям и ми е неприятно любимото ми готвене...Ужас, нали си мисля за бебо.
Петч, благодаря за отговора.
И аз много говорех на Стоянчо и на сегашното.

# 290
  • Мнения: 1 475
Здравейте и от мен!

Бързо измисляйте заглавие за новата тема и да я пускам, че да не ни заключат! Мен един ден ме нямаше и вие сте писали, писали.......

Близнаци или раци ще са Юнските смелчаци???- само това ми роди главата, ще го сложа на първо време, и може да я сменим с друга, като предложите нещо по-смислено от моето Mr. Green

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 17:06 от somebody

# 291

Общи условия

Активация на акаунт