Каква е тази акция в София?

  • 1 624
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 152
От известно време забелязвам, че на много места /градинки, спирки, около улици и между блокови пространства/ се правят несъществуващи до сега пешеходни алеи, подменят се плочки, слагат се колчета против паркиране. На кого е тази инициатива - някоя европейска директива ли се спазва, предизборна кампания или просто кметска намеса?

# 1
  • софия
  • Мнения: 25 202
От известно време забелязвам, че на много места /градинки, спирки, около улици и между блокови пространства/ се правят несъществуващи до сега пешеходни алеи, подменят се плочки, слагат се колчета против паркиране. На кого е тази инициатива - някоя европейска директива ли се спазва, предизборна кампания или просто кметска намеса?
Избори идват... Показността е важно нещо.
И на нашата малка уличка миналия месец смениха плочките на тротоара, но пропуснаха да сложат някакви стопери да не се качват колите. Сега те паркират на по-равно, а плочките вече хлопат, но е отчетено, че са сменени.
А до блока на майка ми направиха хубаво игрище - оградено, с настилка и няколко хубави пейки около него.
Всичко е много хубаво, но се ядосвам: 1. прави се сега (за мен абсолютно предизборно; 3 години - нищо) и 2. по важните проблеми отново нищо не се прави.

Другото, което ми е много интересно: До колко направеният ремонт на Стамболийски е качествен, имайки предвид, че се прави в студено и мокро време? Това, че се прави сега, а не в отпускарския сезон, когато има по-малко хора и съотв. ще създаде затруднения на по-малко хора, не го коментирам.

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 23:15 от zvanche

# 2
  • Мнения: 2 261
Чудесно Peace
Много хора си мечтаят за такава организация и в техния  град! Hug

# 3
  • Мнения: 4 300
И на мен ми прави впечатление, макар че някои от нещата са безсмислени май- в нашия парк (Северния ) садят храсти,  а не съм убедена че времето е подходящо. Има нова площадка, сега гледам до един блок са насипали пръст и заравнили, явно и там се мъти нещо.

# 4
  • Мнения: 187
Аз пък останах изнанадана от много хубава и голяма нова /не обновена и ремонтирана/ детска площадка в Дианабад. Даже има и озеленяване - храсти, борчета и т.н. , пейки с облегалки , хубави пързалки, волейболен кош , а бе хубаво е направена ,но докога ли ще изглежда така?

# 5
  • София
  • Мнения: 5 289
Определено и на мен ми е много интересно,защо посред зима така се "разшетаха".
Много ще съм благодарна ако някой ме светне кога ще отворят бул. Ал. Стамболийски? newsm78
Трябваше да е на 2ри, после 3ти, сега чувам нещо за 21-ви? #Crazy

# 6
  • Мнения: 274
Определено и на мен ми е много интересно,защо посред зима така се "разшетаха".
Много ще съм благодарна ако някой ме светне кога ще отворят бул. Ал. Стамболийски? newsm78
Трябваше да е на 2ри, после 3ти, сега чувам нещо за 21-ви? #Crazy

Стамболийски между Одрин и Опълченска (а може и  в по-голям учадтък) вече е отворен. Днес минах от там с колата и мога да ви кажа, че отсега е с неравности. До година - на ново ремонт.

# 7
  • Мнения: 2 309
На улицата до блока ни смениха плочките на два тротоара / тя улицата е дълга около километър и половина, но нейсе/. В единия край на тротоара си останаха старите изпочупени плочници, под които има изводи за кабели. Помолих работниците да оправят и тези шахти, защото хубавите нови плочки, до няколко месеца ще започнат да се изсипват оттам. "ДУбре, гУспожА" ми казаха, но нищо не направиха.
Миналото лято подобриха и една от градинките в квартала. Измежду 5-те градинки, избраха тази най-близо до шосето, на което стотици коли бълват витамини. Нищо не мога да кажа иначе, добре я направиха. Няма кой да пази обаче.
Онзи ден трябваше да ползвам трамвай 20. На Подуене е разкопано и линията не върви надолу към Мадрид. Хората казаха, че има някакъв митичен рейс, който замествал трамвая до Паметника Левски. Почаках половин час и не дойде. Всички  таксита - пълни, маршрутките - тоже. А аз трябваше да стигна до Шератон. Горда съм, че токчетата ми не ме предадоха и стигнах пеш от Подуене до Шератон. НО често споменавах обичния ни кмет.

# 8
  • София
  • Мнения: 5 289
Стамболийски между Одрин и Опълченска (а може и  в по-голям учадтък) вече е отворен. Днес минах от там с колата и мога да ви кажа, че отсега е с неравности. До година - на ново ремонт.
Но трамвая не минава нали? newsm78

# 9
  • Мнения: 5 647
Чудесно Peace
Много хора си мечтаят за такава организация и в техния  град! Hug

О, не си мечтай за град като София. Организация?!? Тази дума ми е чужда. Ела да видиш каква "организация" е по улиците, а пък като падне малко сняг, тогава мисля, че всички знаят за какво иде реч.

# 10
  • Мнения: 1 520
Определено и на мен ми е много интересно,защо посред зима така се "разшетаха".

Те шетаха и цяло лято. Поне в районите, където минавам ги забелязах, че бяха там постоянно. И по Евлоги към Орлов цяло лято са на реката, и на Зимов по тротоарите.

Показност за изборите не виждам - къде пък толкова са ги закоментирали ремонтите. Ппросто са отпочнали нещо, което отдавна трябваше да е свързано.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 289
Ми те нека си шетат,но мисълта ми беше,че такъв голям ремонт,на такъв оживен булевард го правят именно сега.Тва е 1 месец,че и повече.

# 12
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Стамболийски между Одрин и Опълченска (а може и  в по-голям учадтък) вече е отворен. Днес минах от там с колата и мога да ви кажа, че отсега е с неравности. До година - на ново ремонт.
Но трамвая не минава нали? newsm78

Не. Сега ще го затворят в отсечката Мола-Св.Неделя.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 289
Е не тия направо ме разбиха вече,няма да пуснат трамвая скоро то се е видяло. Crazy

# 14
  • софия
  • Мнения: 25 202
http://www.dnes.bg/article.php?id=61977
'къФ кмет си имаме - СЛЪНЦЕ Sunglasses "Ние ги хващаме, те ги пускат Laughing"
Дали след като отремонтират ремонта кметът ще дойде да резне лентата пак newsm78? Тази ще е 101вата улица  Mr. Green

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 16:34 от zvanche

Общи условия

Активация на акаунт