раждане и косопад

  • 2 814
  • 70
  •   1
Отговори
Здравейте всички.От няколко седмици косата ми капе ужасно много.Доста познати казаха че е вазможно да се появи след раждане.Има ли някоя от вас която да е имала този проблем и възможно ли е изобщо да е от раждането,защото оттогава минаха вече почти 4 месеца.Дайте някой съвети какво може да ми помогне,че вече взех да се притеснявам да не оплешивея ooooh!Извинявам се ако темата ми не е за тук, но просто незнаех къде да пиша

# 1
  • Мнения: 2 013
Здравейте всички.От няколко седмици косата ми капе ужасно много.Доста познати казаха че е вазможно да се появи след раждане.Има ли някоя от вас която да е имала този проблем и възможно ли е изобщо да е от раждането,защото оттогава минаха вече почти 4 месеца.Дайте някой съвети какво може да ми помогне,че вече взех да се притеснявам да не оплешивея ooooh!Извинявам се ако темата ми не е за тук, но просто незнаех къде да пиша

За пръв път чувам подобно нещо  Shocked Надявам се не е вярно  Praynig

# 2
  • Мнения: 249
Познато чувство. И въпреки че от тогава минаха 9 год. още помня с какъв ужас гледах косата, която се сипеше от главата ми. Нормално явление е след раждане. При мен продължи 6-7 мес. Имах чувството че ще остана без един косъм на главата. Това продължава, докато хормоните си се подрдят по местата. Аз не взех никакви мерки, защото ме успокоиха че е нормално, но в последствие(няколко години по-късно) , посещавайки фризьорката ми тя каза че има много ефикасни ампули точно за такъв косопад(след родилен). Можеш да се поинтересуваш. Аз така и не разпитвах повече за тях, тъй като нямах нужда вече от такива. Успех  и горе главата!

# 3
  • Мнения: 7 723
А по време на бремеността не ти падаше косата, нали?
Това е, защото се отделя голямо количество от хормона.... Thinking
 ненамсикой (забравих му името в момента),
следствие, на което косата спира да капе.
Нормално е след, като той започне да приема нормалното
си организма количество, косата да започне да пада обилно.
Дори има теория за това, как след раждането ти окапва
всичката коса, която е трябвало да ти окапе за 9 месеца бременност.
(ама и аз как ти го написаааааааааах....) ooooh!

....та,с една дума- исках да кажа, че това е нормално
и да не се притесняваш Peace

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 22:49 от Руска

# 4
  • Мнения: 488
Здравей!
Косата ми започна да пада малко след като беба стана на 3 месеца!И продължава все още да си капе....не съм оплешивяла де Wink
Реших да си правя маски за подхранване,но честно казано много ме мързи и само си останах с добрите намерения Wink
Няма страшно,щемине и замине!
И пак ще си имаш коса!
Правех си преди маска за подхранване с комбинирани витамини за животни(така се казват,от вет.аптека в тъмно шише-11/2 суп.л.витамини и 1 жълтък се втриват в корените на косата и се стои около 40-50  мин!И после се измива с шампоан.
Витамините миришат ужасно и са мазни,но пък ефектът е страхотен!
Късмет!

# 5
  • Мнения: 2 013
 doh  Shocked Това при всички ли става?Няма ли някоя незасегната мама тук?

# 6
  • Мнения: 7 723
doh  Shocked Това при всички ли става?Няма ли някоя незасегната мама тук?
Не.
Чети сега, че после да не ти се налага и на теб да пускаш тема Wink Grinning

# 7
  • Мнения: 1 817
 Thinking
И аз съм от засегнатите. Това е естесствен процес. От хормоните, през бременността всичко се задържа.
 Тогава косата ми стана много гъста , а след раждането започна постепенно да пада. Мисля, че до към 9-ия месец ми падаше на кичури. Rolling Eyes Сега е доста жалка картинка и обмислям варианта да я поскъся newsm78
Ама те момичетата много добре са ти обяснили Laughing
mamadjanka, за витамините за животни не разбрах по 1 с.л. и 1/2 ли се слагат ?

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 23:16 от _venera

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 101
След първото раждане използвах стимулатор за коса на Икаров (миризмата на розмарин обаче беше малко натрапчива за моя вкус), косопада ми се ограничи в някакви разумни граници. Сега 4 месеца след второто раждане просто се подстригах.

# 9
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
На мен започна да ми капе точно по това време. Даже ходих на лекар. И той каза това
А по време на бремеността не ти падаше косата, нали?
Това е, защото се отделя голямо количество от хормона.... Thinking
 ненамсикой (забравих му името в момента),
следствие, на което косата спира да капе.
Нормално е след, като той започне да приема нормалното
си организма количество, косата да започне да пада обилно.
Дори има теория за това, как след раждането ти окапва
всичката коса, която е трябвало да ти окапе за 9 месеца бременност.
(ама и аз как ти го написаааааааааах....) ooooh!


....та,с една дума- исках да кажа, че това е нормално
и да не се притесняваш Peace

Все пак ако искаш да се успокоиш си купи ампули против косопад. Аз ползвам шампоан и ампули на Ducray и съм доволна.
Сега видях, че има тема свързана с това, ако искаш виж я http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=217562.msg4796251

# 10
Благодаря ви.Да ви кажа доста ме успокоихте newsm44

# 11
  • Мнения: 7 723
Благодаря ви.Да ви кажа доста ме успокоихте newsm44
...моля, ама...купи си някакви ампули, все пак.
Хербаджен с плазента, против косопад също са хубави...
А пък, ако обадиш късмет и си намериш в някоя аптека
изостанал Себорал форте- още по- добре. Той също върши чудеса Peace

# 12
  • Мнения: 498
Себорал форте- още по- добре. Той също върши чудеса Peace
Peace

# 13
Мда, и аз съм 4 месеца след раждане и имам същия проблем. Но да си призная не взимам мерки, защото зная 4е ее нормално. А каква коса имах докато бях бременна........Simple Smile

# 14
  • Канада
  • Мнения: 494
И аз също съм от засегнатите. Simple SmileПредния път и аз бях в шок.Косата ми падаше на кичури,някъде между 3 и 5 месец след раждането.Отпред на бритона направо си оплешивях,без майтап Rolling Eyes.
При мен страшно много помогна стимуланта за коса на Икаров(мажех се,слагах си найлонова шапка за баня и стоях така час-два)После се измивах и се мажех със себорал форте.Наистина прави чудеса!Бях си взела и шампоан на Клоран,не си спомням-коприва или орех беше.
После косата ми стана като че ли по хубава Embarassed
Не се шашкай-хормони! Simple Smile Hug

Общи условия

Активация на акаунт