Отговори
# 1 770
  • Мнения: 1 350
да ви питам пак - косвено ми е връзка с темата-
майка ми почина, баща ми с нея имат равен дял в апартамента им,
сега баща ми също ли е наследник с мен и брат ми в половината апартамент дял на майка ми?
или той участва само в половината апартамент?
благодаря

# 1 771
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
да ви питам пак - косвено ми е връзка с темата-
майка ми почина, баща ми с нея имат равен дял в апартамента им,
сега баща ми също ли е наследник с мен и брат ми в половината апартамент дял на майка ми?
или той участва само в половината апартамент?
благодаря


Доколкото имам спомен участва и във вашата половина.Ако съм в грешка, нека ме поправят.

# 1 772
  • Мнения: 204
да ви питам пак - косвено ми е връзка с темата-
майка ми почина, баща ми с нея имат равен дял в апартамента им,
сега баща ми също ли е наследник с мен и брат ми в половината апартамент дял на майка ми?
или той участва само в половината апартамент?
благодаря


Доколкото имам спомен участва и във вашата половина.Ако съм в грешка, нека ме поправят.
Прочети тук
http://www.1001line.com/kniga_222/%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%B5 … %D0%B2%D0%BE.html

# 1 773
  • Мнения: 1 350
благодаря ви

# 1 774
  • Мнения: 673
Да, след смърт на родител, ако жилището е било съпружеска имуществена общност, преживелият съпруг получава своята част от нея, плюс част равна на частта на всяко дете от дела на починалия... т.е. ако сте 2 деца - баща ти получава 4/6 от апартамента (неговият дял и наследствения), а ти и брат ти получавате по 1/4 всеки.
Малко късно съм отговорила... Видях, че горе са ти пуснали линк с всички наследствени дялове...

# 1 775
  • София
  • Мнения: 2 104
Пуснах декларацията по пощата в Младост 1 на 30 април, все още никакви пари не са преведени... Има ли някой друг със закъснение?

# 1 776
  • Мнения: 14
Мислите ли, че е възможно едно семейство да се възползва от тези данъчни облекчения, ако разполага с 2 имота, но САМО в единия може да се живее - пояснявам, през 2006 мъжът ми си закупи апартамент  (тогава не бяхме женени) строителя заряза строежа на блока преди години. Sad
Този апартамент си стои с акт 14 от 4 години и не става за жилище…

Дали има смисъл да кандидатстваме за данъчни облекчения за втория ни кредит?

# 1 777
  • Пловдив
  • Мнения: 3 554
Пуснах декларацията по пощата в Младост 1 на 30 април, все още никакви пари не са преведени... Има ли някой друг със закъснение?

Аз пуснах на 25.04, но до онзи ден все още не бяха започнали и проверка.
Ще си почакаме.

# 1 778
  • София
  • Мнения: 2 104
Пуснах декларацията по пощата в Младост 1 на 30 април, все още никакви пари не са преведени... Има ли някой друг със закъснение?

Аз пуснах на 25.04, но до онзи ден все още не бяха започнали и проверка.
Ще си почакаме.

Опитах се да се свържа с тях на 3 телефона- само свободно дава, никой не вдига.

# 1 779
  • Sofia
  • Мнения: 302
Ние пуснахме декларацията на 1ви март 2013 и парите бяха преведени по сметка на 5ти март - не съм вярвала, че става толкова бързо.
Иначе щом жилищата са на твое име държавата едва ли я интересува можеш или не можеш да живееш там Sad. За съжаление последните години има толкова недобросъвестни строители и никакъв контрол. Ние също купихме жилището на акт 14 и минаха години и изхабихме доста нерви докато получим акт 16...

# 1 780
  • Мнения: 0
Здравейте! Може би се повтарям и има и други такива описани случаи,но съм с бебе и нямам възможност да изчета всички 119 страници.
Нашият случай е следния: Мъжа ми е взел ипотечен кредит за жилище 2007 година, когато е бил на 32 години. Сега на 30-ти юли ще сключваме граждански брак . Аз сега съм на 31 години. Въпроса ми е, дали можем да се възползваме от тези облекчения, и ако да, дали може да се възстанови назад, от когато е сключен договора за ипотечен кредит,или е само за годината, през която е сключен брака? Предварително благодаря за евентуален отговор. И успех на всички, които имат право на такива облекчения. Не стига, че "режат главите" на хората с такива убийствени условия и лихви,поне да си върнат част от парите.
Приятен ден! Диди

# 1 781
  • Варна
  • Мнения: 97
Назад не може, трябва да да отговаряте на условията при подаването на декларацията през данъчната година - за 2012 срокът беше 30 април, може да кандидатствте догодина за 2013, условията са: да имате сключен брак, единият да е под 35 години, да е единствено жилище,т.е. да нямате никакви наследтвени имоти дори и само някаква част от такива.....

# 1 782
  • Мнения: 204
Здравейте! Може би се повтарям и има и други такива описани случаи,но съм с бебе и нямам възможност да изчета всички 119 страници.
Нашият случай е следния: Мъжа ми е взел ипотечен кредит за жилище 2007 година, когато е бил на 32 години. Сега на 30-ти юли ще сключваме граждански брак . Аз сега съм на 31 години. Въпроса ми е, дали можем да се възползваме от тези облекчения, и ако да, дали може да се възстанови назад, от когато е сключен договора за ипотечен кредит,или е само за годината, през която е сключен брака? Предварително благодаря за евентуален отговор. И успех на всички, които имат право на такива облекчения. Не стига, че "режат главите" на хората с такива убийствени условия и лихви,поне да си върнат част от парите.
Приятен ден! Диди
Най-добре попитай в данъчното, към което ще подавате документи.

# 1 783
  • Мнения: 283
Отпада облекчението за млади семейства с ипотека
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1145484

# 1 784
  • София
  • Мнения: 923
мдаа и така трябва, защото закона дискриминира тези които ползват ипотеката за строителство, а не за закупуване на жилище  Neutral Face и не само тях Peace

Общи условия

Активация на акаунт