Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

Бременна сам в 6г.с.Всичките ми приятелки са пили такава киселина,но на мен лекарката не ми я изписа.Какво да направя?Да се посаветвам ли с друг лекар?или да пробвам на своя глава? newsm78
Цитирай

Burgas

Хубаво е да се пие фолиева киселина, като превантивна мярка. Купи си и я започвай направо, колкото по- рано- по-добре! Вземи си и Матерна. Тази лекарка нищо ли не ти изписа?
Цитирай

Обади й се и я питай, ако не смееш на своя глава. Или пий Матерна- там има достатъчно. Трябва да се пие от бременните, защото предпазва от Спина Бифида (дефект на невралната тръба), а и за матката нещо помага.
Цитирай

Ами изписа ми геритамин и бусколизин,защото понякога много ме боли.
Цитирай

София

Доста късно почнах да я пия-щото де да знам,кой да ми каже,и така.Аз неофолик пих,о,5 мг.Да не говорим колко пък се шашках после на прегледите до 12 г.с.,когато ми показаха едно хубаво,оформено гръбче на снимка. Love.После пък като почнах да пия,нещо ме засърбяха крака,ръце-дали е било от нея,не знам,но пак прекъснах. Виж,Матерна не съм изпила ни едно хапче.Там вече лекарите май са разделени на 2 лагера.Бебо е добре,а и аз в началото много плодове ядях-просто самият организъм си иска.
П.С.Чудя се едно време нашите майки и баби като не са пиели един куп неща??? newsm78.Не че агитирам срещу пиенето..амаа..така,си се чудя. Thinking
Цитирай

Пловдив

Не съм пила нито "Матерна", нито фолиева киселина, никой не ми каза, че трябва.
Цитирай

Фолиевата я почвай и без консултация с лекар,но не и Матерната.Наистина са разделени на два лагера лекарите,освен това има мами като мен на които просто не им понася.
Цитирай

Изобщо не съм пила фолиева киселина, дори никакви витамини за бременни.
Повръщах  Sick до към 4 м. непрекъснато, и поемането на каквито и да било таблетки беше невъзможно.
Цитирай

Пловдив

Виж това ако желаеш.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=32826.0
Цитирай

София

kremena, препоръчвам ти да прочетеш:

Тема за размисъл: да помогнем в предпазването на бебетата от вродени недъзи

Защо фолиевата киселина може да бъде два пъти по-важна за бременните жени?

и най-вече

Нека поговорим за фолиевата киселина

Подходи при профилактиката на генетичните болести. Първична профилактика на спина бифида и аненцефалия с фолиева киселина

също така темата на tender
Призив към българските здравни институции

информацията и историята на tender от сайта му
Какво е спина бифида?

Най-краткото, което мога да кажа е: ДА, ТРЯБВА да се пие фолиева киселина. П
репоръчително е да се започне приемът още 3 месеца преди зачеването или поне в първите 3 месеца на бременността.
Цитирай

на върха

С дъщеря ми не съм пила фолиева киселина - просто никой не ми каза!
Сега пиех още от преди да забременея Very Happy Предпазва от спина бифида и освен това изобщо не вреди:) Аз лично ти препоръчвам да пиеш Thinking
Цитирай

П.С.Чудя се едно време нашите майки и баби като не са пиели един куп неща??? newsm78.Не че агитирам срещу пиенето..амаа..така,си се чудя. Thinking
Не ги е имало. И са се раждали повече увредени деца.
Цитирай

Burgas

Не ги е имало. И са се раждали повече увредени деца.
Така е, нека сме благодарни, че нашите майки и баби са имали късмет.  Wink Профилактиката никога не е излишна, трябва да имаме едно наум винаги.
Цитирай

Аз също пих фолиева киселина, някъде до 3-ия месец. Препоръчаха ми я и реших, че нищо не губя ако я пия, а точно обратното. Smile
Има много информация за нея в интернет, както и в този форум. Ако се притесняваш питай все пак лекарката си.
Успех!
Цитирай

София

Здравейте и от мен,
  Аз съм бременна в края на 5-тия месец и досега пих "Фолацид" . Предишният път когато ходих на лекар той каза че не е нужно да я пия повече. Според него не е нужно да пия нищо и аз не го правя, още повече и на своя глава. Относно "Матерна" , наистина има доста противоречиви мнения. 
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора