относно един оби4ай на сватбата

  • 6 346
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Става въпрос за ритането на мен4ето с вода,което по на4ина по който застане предвещава какво ще бъде бебето(мом4е или моми4е)на мен застана с дъното нагоре, а никой незнае какво озна4ава въпреки 4е правихме този оби4ай.Някой знае ли?

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 19:29 от joroextremer

# 1
  • София
  • Мнения: 4 883
Това са суеверия и измислици, за да стане сватбеното тържество по-весело. Ако чакаш бебе и искаш да знаеш пола му отсега, менчето няма да ти даде никаква информация за това. Просто отиди на гинеколог и ехографски преглед.

# 2
  • Мнения: 589
 newsm78

 ooooh!Какво ви става днеска,бе хора??? Какви са тия теми???

# 3
  • Мнения: 77
не не 4акам бебе,но ми беше интересно да знам  Simple Smile и се извинявам за темата ако на някой не му харесва Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 712
Обичай като обичай... точността му е 50% (освен ако "първото бебе" не са разнополови близнаци  Mr. Green).
Такъв, какъвто съм го гледала, е не как ще застане менчето, а кое цвете ще изпадне (нали вътре слагат бяло и червено цвете) - едното е за момче, а другото - за момиче, но не помня кое-кое беше...
А може и да говорим за друг обичай  Thinking ...

# 5
  • Мнения: 686
С дъното нагоре,ще е момче(50 % гаранция)

# 6
  • Мнения: 919
Става въпрос за ритането на мен4ето с вода,което по на4ина по който застане предвещава какво ще бъде бебето(мом4е или моми4е)на мен застана с дъното нагоре, а никой незнае какво озна4ава въпреки 4е правихме този оби4ай.Някой знае ли?
Хич не им вярвай на тия обичаи!  LaughingНа мен се падаше момче уж,пък родих две момичета Mr. Green

# 7
  • Мнения: 652
Едва ли момичето смята менчето за единствения източник на информация относно пола на бъдещото бебе.  Отпуснете се и съзрете веселото в живота. 
Аз не знам значението мила, надявам се сватбата ти е била весела, щастливи дни ти желая. 

# 8
  • Мнения: 5 710
ох, много сте оригинални, браво.
Жената не пита какъв ще е пола на бебето й ( тя  Не чака бебе).
Иска да знае какво означава традицията с менчето. Логичен в-с.
Менчето аз не знам да има такова значение, ритва се за здраве, да ви върви по вода.

# 9
  • Мнения: 2 013
Според начина по който застане ли?  newsm78
Това за пръв път го чувам  Thinking
На нашата сватба,а и на всички на които съм присъствала вътре в менчето има малко вода,в която плуват червен и бял карамфил.Който изхвърчи по-напред при шута такова ще е детето.

П.С.ЧЕРВЕН-момче
       БЯЛ     -момиче
 bowuu

# 10
  • Мнения: 1 447
Този обичай за пръв път го чувам.Знам за чашите ,които се чупят,че при четен брой парчета ще е момиче,а при нечетен момче.
Но кой ще се наеме да брои парчетата  Mr. Green

Бях чувала,че първата дума на детето ти ,ако е в женски род второто дете ще е момиче и обратно.Моята дъщеря каза "мама",но второто ми дете е момче.
Ха сега ходи и вярвай.

# 11
  • Мнения: 384
Обичая с менчето и аз знам ,че е за късмет и успех в начинанието(първи учебен ден,нова работа,щаслив семеен живот и тн.)за първи път виждам да се свързва с пол на дете. Thinking

# 12
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 99
И аз знам, че в менчето се слагат 2 цветя с различен цвят - едното е за момиче, другото за момче.Като се изрита менчето,което цвете е излязло, такова ще бъде първото детенце.На мойта сватба излезнаха и двете цветя и родих близнаци - момче и момиче. Heart EyesНезнам случайност ли е или съдба, но съм много радостна и щастлива.

# 13
  • Мнения: 2 013
И аз знам, че в менчето се слагат 2 цветя с различен цвят - едното е за момиче, другото за момче.Като се изрита менчето,което цвете е излязло, такова ще бъде първото детенце.На мойта сватба излезнаха и двете цветя и родих близнаци - момче и момиче. Heart EyesНезнам случайност ли е или съдба, но съм много радостна и щастлива.

Ай стига бе,сериозно?Виж ти?! Thinking

# 14
  • Мнения: 3 453
Според начина по който застане ли?  newsm78
Това за пръв път го чувам  Thinking
На нашата сватба,а и на всички на които съм присъствала вътре в менчето има малко вода,в която плуват червен и бял карамфил.Който изхвърчи по-напред при шута такова ще е детето.

П.С.ЧЕРВЕН-момче
       БЯЛ     -момиче
 bowuu


  И аз знам, че това е значението..на мен ми бяха сложили само червени цветя от ресторанта и се появи момченце Joy

Общи условия

Активация на акаунт